Arménsko a jeho krásy De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Arménsko, Jerevan
Kód zájazdu: 1227019
Cena od: 999 €
Príplatky od: 199 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

19.06.2022 8 dní Last Minute 999 € +199 € odlet: Viedeň letecká
02.10.2022 8 dní First Minute 999 € +199 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1. deň »
odlet z Viedne do hlavného mesta Arménska – Jerevan, ktoré je o 29 rokov staršie než Rím, transfer autobusom do hotela v širšom centre, ubytovanie a nocľah.

2. deň »
raňajky, celodenná prehliadka centra Jerevanu počas ktorej uvidíme Námestie republiky, parlament, prezidentský palác, štátnu univerzitu, operu a športové a koncertné komplexy. Navštívime aj nad mestom sa týčiaci memoriál Matka Armenia s panorámou celého mesta. Krutú históriu si pripomenieme pri pamätníku obetiam genocídy v roku 1915. Popoludní navštívime depozitár starovekých manuskriptov Matenadaran, nazvaný po tvorcovi arménskeho písma. Nádherné zbierky svetskej i náboženskej literatúry z celého Arménska, vzácne dokumenty, historické mapy, umelecké diela a miniatúry tvoria kultúrne bohatstvo múzea. Popoludní nás čaká unikátny komplex Cascade (Cafesjan múzeum moderného umenia) s viacúrovňovými platformami a modernými sochami v rozľahlom parku s fontánami. Na vrchol komplexu vedú vonkajšie schodiská, ale i kryté eskalátory a z vrchnej terasy budeme odmenení nádherným panoramatickým výhľadom na celý Jerevan a tiež na biblickú horu Ararat. Deň zakončíme návštevou destilérky známeho arménskeho brandy Ararat (degustácia dvoch druhov) s možnosťou nákupu. Návrat do hotela, večera a nocľah.

3. deň »
raňajky, program zahájime návštevou jediného pohanského chrámu v Arménsku zasväteného bohu Slnka v Garni. Chrám je obkolesený nádhernou prírodou nad hlbokým kaňonom, ktorý prekonáva ľudskú predstavivosť. Budeme obdivovať úchvatné skalné útvary pripomínajúce padajúce obrovské píšťaly organu. Popoludní si vychutnáme autentický arménsky obed v dedinke Garni, kde sa budeme mocť zoznámiť s prípravou tradičného arménskeho chleba lavaš. Po fotozastávke pri oblúku Charents s výhľadom na Ararat navštívime ešte unikátny skalný chrám sv. Gegharda (UNESCO). Návrat do hotela a nocľah.

4. deň »
raňajky, plní očakávania vyrazíme k biblickej hore Ararat, ktorej dva zasnežené vrcholy už uvidíme v diaľke. Pri jej úpätí navštívime posvätný chrám Khor Virap (miesto väznenia sv. Gregora Osvietiteľa). V jeho okolí ležalo rané arménske hlavné mesto Artashat postavené okolo r. 180 pr. Kr. podľa návrhu známeho kartágijského generála Hannibala. Cestu na juh Arménska si spríjemníme ochutnávkou niekoľkých druhov vína vo vinárstve v Areni. Posilnení obedom dorazíme ku malebnému kláštoru Noravank (13.st.) s nádherným výhľadom. Napokon navštívime Karahunj - Zorats Karer (arménsky Stonehenge). Podľa vedcov ide o najstaršie observatórium sveta, ktoré je staré viac než 7500 rokov. Ubytovanie v hoteli v meste Goris, večera a nocľah.

5. deň »
raňajky, dnešný program praje smelým a odvážnym. Na úvod uvidíme staré unikátne skalné osídlenie Khndzoresk, kde sa smelo prejdeme vo výške takmer 63 m po visutom moste dĺžky 160 m. Jazdou na najdlhšej horskej lanovke sveta (Tatever - dĺžka 5,7 km) sa cez kaňon rieky Vorotan dopravíme ku legendárnemu kláštoru Tatev (9.-13.st.). Odmenou za odvahu nám budú nádherné výhľady na okolitú prírodu počas jazdy lanovkou. Tatev bol intelektuálnym centrom Arménska v období 9.-13. st. Po obede si pozrieme vodopády Shaki a cestou k jazeru Sevan budeme môcť v priesmyku Selim obdivovať Selim Pass Karavansaray (14.st.) ležiaci na starodávnej Hodvábnej ceste. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah v blízkosti jazera Sevan.

6. deň »
raňajky, uvíta nás jedno z najväčších vysokohorských jazier Euroázie – Sevan, navštívime kláštor Sevanavank (9.st.) stojaci stáročia na polostrove s jedinečným výhľadom na jazero. Vyrazíme do horského strediska Dilijan, do oblasti nazývanej kvôli lesom aj arménskym Švajčiarskom. Po krátkej prechádzke uličkami s remeselnými výrobkami a po obede pokračujeme prehliadkou kláštorného komplexu Haghartsin (11.-13.st.). Ten sa vám náhle vynorí z hlbokých lesov a v úžase budete obdivovať jeho krásu. Návrat do Jerevanu, ubytovanie v hoteli a nocľah.

7. deň »
raňajky, vydáme sa ku najväčšiemu náboženskému centru Arménska – Katedrále Etchmiadzin (UNESCO), kde sú uchované mnohé relikvie a medzi nimi i kopija, ktorou bol prebodnutý ukrižovaný Kristus. Pôvodná stavba pochádza z r. 301-303 a je často označovaná za najstaršiu katedrálu sveta. V súčasnosti tu sídli aj Katolikos všetkých Arménov a je sídlom Arménskej apoštolskej cirkvi. Uvidíme aj architektonický div Arménska zo 7. storočia – ruiny chrámu Zvartnots (UNESCO). Občerstvíme sa obedom a navštívime stredovekú pevnosť Ambert (11.-13.st.) na svahoch hory Aragats vo výške 2300 m.n.m. V podvečer návrat do hotela v Jerevane a nocľah.

8. deň »
raňajky, voľno, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet z Jerevanu.

Popis:
Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:
7 x polpenzia a 1 obed navyše (7 x raňajky, 5 x obed a 3 x večera).

Doprava:
Letecká doprava » Viedeň - Jerevan a späť.

Ostatné:
doprava klimatizovaným autobusom podľa programu v Arménsku, všetky vstupy podľa programu, prehliadky s miestnym arménskym sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 199 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 200 €, transfer Bratislava - Viedeň-Schwechat a späť 20 €/os.

Jerevan

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,67 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 16,82 TRY
Americký dolar  EUR 1,06 USD

Zobraziť všetky »