Azorské ostrovy Sao Miguel, Terceira, Pico, Faial

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1105292
Cena od: 2 022,16 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

20.07.2021 10 dní Last Minute 2 022,16 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
10 - dňový letecký zájazd

Perex:
Azorské ostrovy sú cestovateľským rajom uprostred Atlantiku, oázou pre milovníkov zelene, úchvatných prírodných scenérií, kvetov a exotickej vegetácie, vulkánov, horúcich termálnych prameňov, čarovných mestečiek, mora, delfínov. Vyberieme sa na štyri z nich - najväčší Sao Miguel s úžasnými jazerami v sopečných kráteroch, malebnú Terceiru, monumentálne Pico s najvyššou horou Portugalska a pozoruhodný Faial s množstvom hortenzií. 


Program:


1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni. Odlet na ostrov Sao Miguel (s prestupom v Lisabone), ktorý je najväčším a najosídlenejším z Azorských ostrovov. Transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň:
Raňajky, odchod na západnú stranu ostrova, ktorej dominuje sopečný masív Sete Cidades, zastávka na vyhliadke Vista do Rei, ktorá ponúka jeden z najkrajších panoramatických výhľadov na ostrov a na dve jazerá – modré a zelené v obrovskom sopečnom kráteri s obvodom až 12 kilometrov a kolmými stenami vysokými 300 metrov. Presun do mestečka Ribeira Grande, malebne položeného na vulkanickej náhornej plošine nad morom. Prehliadka historického centra (budova radnice, kostol Espirito Santo s barokovou fasádou, oblúkový most. Ochutnávka likérov Mulher de Capote. Pokračovanie do chránenej prírodnej rezervácie Lagoa do Fogo (Ohnivé jazero). Mystické modré jazero dlhé 2 km vypĺňajúce dno vyhasnutého krátera, obklopené vysokými kopcami, ponúka nádherné scenérie. Návrat do hotela.

3. deň:
Raňajky, celodenný výlet začneme návštevou rajskej záhrady s jazierkami Terra Nostra – jednej z najkrajších botanických záhrad na ostrove, kde vám dych vyrazí bujná exotická vegetácia. Možnosť kúpania v termálnom jazierku. Presun k jazeru Lagoa das Furnas, kde si pozrieme prípravu typického miestneho pokrmu Cozido, ktorý sa varí v zakopanom hrnci zohrievanom vulkanickou parou a na obed ho aj ochutnáme. Popoludní sa zastavíme vo vulkanickom parku s tzv. caldeiras s dymiacimi gejzírmi a horúcimi žriedlami. Pokračujeme na juhovýchod do Vila da Povocao, prvej osídlenej osady na ostrove. Na záver navštívime výrobňu miestnej keramiky v Lagoa. Návrat do hotela.

4. deň:
Raňajky, transfer na letisko. Prelet na ostrov Terceira, transfer do hotela v Angra do Heroismo, prehliadka mesta. Pozrieme si napr. katedrálu, starobylú pevnosť Sao Sebastiăo z 16. stor., kostoly s typickou architektúrou, palác kapitánov, býčiu arénu. Návrat do hotela.

5. deň:
Po raňajkách odchod na celodenný výlet. Prvou zastávkou bude vyhasnutý vulkán Monte Brasil so zachovalou pevnosťou, na Miradouro da Serrentiha sa pokocháme výhľadom na malebné južné pobrežie ostrova, pozrieme si druhé najväčšie mesto Terceiry Praia da Vitoria s plážou a prístavom, v dedinke Biscoitos, obklopenej vinohradmi, navštívime múzeum vína a preskúmame aj lávový prieduch jaskyne Algar do Carvao. Návrat do hotela.

6. deň:
Raňajky, odlet na ostrov Pico, kde nás čaká nádherná panoráma ostrova, ktorej dominuje monumentálna hora Pico (2 351 m. n. m.). Transfer z letiska do hotela v Madalene. Popoludní bude možnosť podniknúť výlet za pozorovaním veľrýb a delfínov, ktoré sa v oblasti Azorských ostrovov vyskytujú v neprebernom množstve (fakultatívne - platba na mieste). Návrat do hotela.

7. deň:
Raňajky. Presun trajektom z mestečka Madalena na ostrov Faial, kde nás privíta malebný prístav Horta. Faial je známy najmä množstvom hortenzií, ktoré vytvárajú prekrásne živé ploty a jazda po ostrove je skutočnou pastvou pre oči. Zastavíme na vyhliadke Esplamanca, odkiaľ sa presunieme sa k centrálnej kaldere, ktorá je najvyšším bodom ostrova, pokocháme sa výhľadmi do údolia Flamegos a pokračujeme k vulkánu Capelinhos, ktorý je miestom poslednej erupcie na Azorských ostrovoch. Návrat trajektom na ostrov Pico. Transfer do hotela.

8. deň:
Po raňajkách sa vydáme pozdĺž severného pobrežia smerom k dedinke Cachorro, známej unikátnymi skalnými formáciami vulkanického pôvodu. Pokračovanie k Sao Roque – dedinke v krásnom prostredí okolitej prírody hýriacej všetkými odtieňmi zelene a k Lagoa do Capitao – jazera, ktoré spolu s neďalekým vrchom Pico vytvára neopakovateľné scenérie. Zastavíme sa v mestečku Lajes, kde budeme môcť navštíviť jedinečné múzeum venované lovu veľrýb. Návrat do Madaleny so zastávkou v Sao Mateus, kde si pozrieme jeden z najstarších kostolov na ostrove. Návrat do hotela.

9. deň:
Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Lisabonu, transfer do hotela.

10. deň:
Raňajky, Podľa časových možností individuálne voľno na prehliadku mesta, transfer na letisko, odlet do Viedne. Transfer do Bratislavy.


Ubytovanie:
3 x v hoteli 4*, 6 x v hoteli 3*

Stravovanie:
9 x raňajky


Doprava:
Letecky


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň – Ponta Delgada (s prestupom), Lisabon - Viedeň, transfer Bratislava - Schwechat - Bratislava, autobus, resp. mikrobus podľa programu, prelety podľa programu, trajekt, 3 x ubytovanie v hoteli 4*, 6 x ubytovanie v hoteli 3*,  9 x raňajky, 1 x obed, servisné poplatky, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 215 EUR Vstupy, cestovné poistenie, pobytovú taxu.


Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,41 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,33 TRY
Americký dolar  EUR 1,20 USD

Zobraziť všetky »