Balkánske poklady

?Balkánske poklady - obrázok č. 1 ?Balkánske poklady - obrázok č. 2 ?Balkánske poklady - obrázok č. 3 ?Balkánske poklady - obrázok č. 4 ?Balkánske poklady - obrázok č. 5 ?Balkánske poklady - obrázok č. 6 ?Balkánske poklady - obrázok č. 7 ?Balkánske poklady - obrázok č. 8 ?Balkánske poklady - obrázok č. 9 ?Balkánske poklady - obrázok č. 10 ?Balkánske poklady - obrázok č. 11 ?Balkánske poklady - obrázok č. 12 ?Balkánske poklady - obrázok č. 13 ?Balkánske poklady - obrázok č. 14 ?Balkánske poklady - obrázok č. 15
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 991642
Cena od: 384 €
Príplatky od: 2 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

21.09.2019 10 dní Last Minute 420 € +2 € autobusová
28.09.2019 10 dní Last Minute 384 € +2 € autobusová

Popis zájazdu

Popis hotela:
Hotely
Izby:

všetky dvojlôžkové (možnosť prístelky) s kúpeľňou a WC, často s balkónom.

Vybavenie:

bar, reštaurácia a recepcia.

Strava:

rozšírené kontinentálne raňajky a večere (najčastejšie formou bufetu, menej často servírované).

Miestne kategórie: ** / ***

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné:
NOVINKA - obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o . 

Hodnotenie klientov:
Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu:

Cena:
Základná cena zahŕňa: prejazd komfortným autokarom (WC, klimatizácia, bar, video), ubytovanie v hoteloch viď nižšie (7 nocí), stravovanie: raňajky (7) a večere (7), turistický program (pozri nižšie), služby sprievodcu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov, systém Tour Guide, ďalšie jedlá a nápoje k večeriam, fakultatívne výlety, pobytovú taxu (cca 1 EUR / deň / osoba) a iné osobné výdavky. Orientačná cena vstupného (vrátane systému Tour Guide, bez pobytovej taxy) - cca 75 EUR / osoba (Povinný poplatok platený sprievodcovi na mieste).

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Bałkańskie Skarby
Kód zájazdu: BBC

Výlety po okolí:
PERLY ČIERNEJ HORY - cena cca 39 EUR / osoba
Celodenný výlet začneme návštevou ostrova Panny Márie v skalách, kde uvidíme barokovú svätyňu a nádherný výhľad na Boku Kotorskú. Prejazd slávnymi serpentínami, z ktorých sa rozprestiera nádherný výhľad na Kotor, Boku Kotorskú a Jadran. Prejazd do Njeguši. Malá dedina ležiaca na úpätí masívu Lovćen sa preslávila najmä ako rodisko známeho čiernohorského básnika a vladára Petara II. Petroviča Njegoša aj celej jeho dynastie. V súčasnej dobe je dedina preslávená výrobou syra a sušenej šunky. Následne sa vydáme do Cetinje, historického hlavného mesta Čiernej Hory. Nachádza sa uprostred divokých hôr, ďaleko od pobrežného ruchu. Deň zakončíme návštevou Budvy, najmodernejšieho letoviska Čiernej Hory, ktorého malé staré mesto nás vráti späť v čase. Večer návrat do hotela.

PO SUSEDSTVE V ALBÁNSKU - cena cca 35 EUR / osoba
Celodenný výlet do Albánska. Uvidíme jedno z najstarších miest v tejto krajine - Škodru, ktoré je centrom albánskeho katolicizmu a jedným z najväčších kultúrnych centier krajiny. Z vrcholu pevnosti Rozafa budeme obdivovať panorámu okolia, okrem iného výhľad na Skadarské jazero, ktoré je najväčším jazerom na Balkáne. Následne prejdeme do mesta Krujë, nazývaného albánskym Krakovom. Pôvodné albánske stavby a starý bazár nám umožnia vrátiť sa späť do minulosti. V mestečku uvidíme Skanderbegovú pevnosť - najväčšieho albánskeho národného hrdinu.

PIKNIK PRI SKADARSKOM JAZERE - cena cca 35 EUR / osoba
Plavba loďou po Skadarskom jazere, zo strany Čiernej Hory je národným parkom. Následne sa zastavíme v krčme pri pobreží, aby sme ochutnali čerstvo grilovanú rybu z jazera a vynikajúce miestne víno. Upozornenie! Fakultatívne výlety sú realizované pri minimálne 25 záujemcoch.

Program:
Sarajevo a Mostar - najkrajšie v Bosne • Dubrovník - perla Jadranu • pobyt v Čiernej Hore • výlet do Albánska • Belehrad a Dunaj

Deň 1
Odchod z Poľska podľa cestovného poriadku. Prejazd cez Česko, Rakúsko a Chorvátsko do Bosny a Hercegoviny. Počas cesty sú naplánované krátke zastávky.

Deň 2
Ráno budeme pokračovať cez Bosnu a Hercegovinu do Sarajeva. Hlavné mesto dnešnej Bosny a Hercegoviny bolo založené v 15. storočí osmanskými Turkami, v krásnom údolí rieky Miljacky. Program zahŕňa návštevu historického centra mesta, kde sa miešajú vplyvy rôznych kultúr a náboženstiev. Uvidíme okrem iného: Gazi Husrev-Begovu mešitu alebo pravoslávny kostol svätého Archanjela Michaela a Gabriela a Latinský Most - miesto atentátu na arcivojvodu Ferdinanda. Srdcom Sarajeva je po celé stáročia Baščaršija - turecký bazár s tradičnými remeselnými dielňami v úzkych uličkách, historickými tržnicami a reštauráciami, kde možno napr. ochutnať tie najlepšie čevapčiči na Balkáne. Na hlavnom námestí, ktoré je stálym miestom pre stretávanie obyvateľov Sarajeva, stojí krásna studňa s otvorenou konštrukciou - poslednou časťou vodovodu postaveného v 16. storočí. Prenocovanie a večera v hoteli v Sarajeve.

Deň 3
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela a prejazd do Mostare jednou z najkrajších riečnych tiesňav na Balkáne - údolím rieky Neretvy. Navštívime historické centrum stredovekého mesta založeného Turkami. Prejdeme sa Starým mostom - symbolom mesta (na zozname UNESCO). Následne navštívime mešitu Koski Mehmed Paše, turecký dom a štvrť Kujundžiluk Caršija (tradičné remeselné dielne, reštaurácia s miestnou kuchyňou, mešity, z ktorých prichádzajú hlasy muezzin vzývajúcich k modlitbe). Popoludní prejazd do Medžugoria - pútnického miesta, kde sa v roku 1981 podľa svedectva zjavila Panna Mária. Navštívime svätyňu a vyjdeme na horu Zjavenia. Prenocovanie v Medžugorí alebo na Jadranskom pobreží, ubytovanie a večera.

Deň 4
Raňajky alebo raňajkový balíček na cestu, vysťahovanie z hotela a prejazd do Dubrovníka, mesta nazývaného Perlou Jadranu pod ochranou UNESCO, obklopeného obrovskými múrmi. Program zahŕňa okrem iného prechádzku krásnymi uličkami mesta, počas ktorej sa zoznámime s jeho históriou. Uvidíme tiež: Františkánsky kláštor so slávnou lekárňou, palác Sponza, kniežací dvor, katedrálu a mnoho ďalších cenných pamiatok. Popoludní prejazd do Čiernej Hory krásnou vyhliadkovou trasou. Prehliadka Kotoru, ktorého historické centrum je zapísané na zozname UNESCO a je jedným z najlepšie zachovaných stredovekých mestských komplexov. Program zahŕňa okrem iného návštevu katedrály sv. Tripunu a symbolu mesta - Hodinovú veža zo 17. storočia. Ubytovanie v hoteli na pobreží, večera a prenocovanie.

Deň 5 – 7
Voľné dni na odpočinok a opaľovanie. Pre záujemcov možnosť využitia fakultatívnych výletov (za príplatok) a poldenného výletu pod názvom "Stari Bar v olivovom háji" (v cene zájazdu). Po raňajkách prejdeme do stredovekého mesta Stari Bar, mesta-brata talianskeho Bari. Bolo zničené pri zemetrasení v roku 1979, teraz je jedným z najväčších archeologických nálezísk pod otvorenou oblohou. Prechádzka ruinami mesta obklopeného masívnymi obrannými múrmi je skvelým zážitkom každého prieskumníka. Uvidíme tiež najstarší olivovník na Balkáne, ktorý plodí ovocie už viac ako 2300 rokov, dnes je chránený ako prírodná pamiatka. Po prehliadke nás vo svojom olivovom háji pohostí čiernohorsko-poľská rodina. Pozývame na občerstvenie. Počas obdivovania mesta ochutnáme najlepšie špeciality čiernohorskej kuchyne.

Deň 8
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela a odchod v smere Srbska. Pri hlavnom meste Čiernej Hory - Podgorice vchádzame do kaňonu rieky Morače. Budeme obdivovať vertikálne, niekoľko stometrové steny kaňonu. Potom prídeme ku kláštoru Morača (z 13. storočia). Uvidíme kláštor, ktorý sa skladá z kostola Nanebovzatia Panny Márie a malého kostola sv. Nikolu. Interiéry sú pokryté freskami zo 17. a 18. storočia. Ďalší prejazd bude prebiehať kaňonom rieky Tary, ktorá je vďaka čistote vody nazývaná slzou Európy. Je to najhlbší kaňon v Európe, ktorý možno najlepšie obdivovať z mosta spájajúceho oba brehy Národného parku Durmitor. Večer ubytovanie, večera a prenocovanie v hoteli v Srbsku.

Deň 9
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela a prejazd do hlavného mesta Srbska - Belehradu. V programe prehliadka starého mesta s prvkami tureckej architektúry. Uvidíme okrem iného: obrovskú pevnosť Kalemegdan postavenú osmanskými Turkami s krásnym výhľadom na Sávu a Dunaj, baštu Kula Nebojsa a pravoslávny kostol sv. Petki s "nádherným prameňom", chrám sv. Sávy, najväčší pravoslávny chrám na svete. Potom prejazd autokarom po Novom Belehrade. Večer odchod z Belehradu v smere Poľska, prejazd cez Maďarsko a Slovensko. Počas cesty sú naplánované krátke zastávky.

Deň 10
Príchod do Poľska v popoludňajších hodinách (Katovice cca 13:00).

Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po mestách a múzejných objektoch.
- Dámy sú žiadané, aby si vzali šatku na hlavu - k vstupu do kostola / mešity.
- Realizácia programu zahŕňa prejazd cca 3100 km (počítané od poľskej hranice).
- Realizáciu tohto zájazdu možno vykonať na základe občianskeho preukazu alebo pasu (dokumenty by mali byť platné minimálne 3 mesiace od dátumu návratu)!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,84 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,29 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »