Cesta za bohatou historií Malty

MALTA MALTA MALTA MALTA MALTA
Destinácia: Malta
Kód zájazdu: 1219562
Cena od: 632 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

08.10.2022 4 dni First Minute 632 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Okruh:

TRASA ZÁJAZDU: Marsaxlokk • Valletta • Rabat • Mdina • ostrov Gozo • Trojmestie • Sliema • Mosta • Ta´Qali • Attard • Balzan

1. DEŇ

Odlet z Prahy . Prílet na Maltu . Transfer do hotela, nocľah.


2. DEŇ

Raňajky, poldenný výlet na južnej časti ostrova, kde sa nachádza megalitický chrám Hagar Qim , ktorý patrí k najpôsobivejším maltským prehistorickým pamiatkam. Prehliadka Jaskyne tmy Ghar Dalam (kosti prehistorických zvierat). Na záver návšteva dediny Marsaxlokk (prehliadka rybieho trhu), v prístave uvidíte tradičné farebné rybárske lode „luzzu“, ktoré sú jedným z maltských národných symbolov. Návrat späť do hotela, popoludní individuálne voľno. Večera, nocľah.


3. DEŇ

Raňajky, celodenné individuálne voľno, večera v hoteli. Nocľah.


4. DEŇ

Raňajky, odchod z hotela do hlavného mesta ostrova Valletta , návšteva záhrady Baracca s úžasným výhľadom na hlavný prístav, prehliadka katedrály sv. Jána, Palác veľmajstrov (sídlo maltského parlamentu a kancelárií prezidenta republiky). Pokračovanie do Rabatu , ktorý je predmestím Mdiny. Obed v miestnej reštaurácii. Po obede navšteva Domus Romana. Na mieste sa nachádzajú odkryté pozostatky starovekej rímskej rezidencie z 1. storočia pred nl, zahrňujúce mozaiky, nádvoria obklopené stĺporadím a artefakty z obdobia rímskej správy Malty. Na záver prejazd do bývalého hlavného mesta Malty - Mdiny . Z obranných hradieb je nádherný výhľad na viac ako polovicu ostrova (nasleduje prehliadka mesta, návšteva katedrály sv. Pavla). Odchod na krátku zastávku k úchvatným útesom Dingli , ktoré sú pomenované podľa najvyššie položeného mestečka na Malte a odkiaľ je výhľad aj na susedný ostrov Filfla . Návrat do hotela, večera a nocľah.


5. DEŇ

Raňajky, celodenný výlet na susedný ostrov Gozo , podľa povestí obývaný mytickou nymfou Kalypsó. Návšteva prehistorických chrámov Ggantija , Obed v reštaurácii v typickej dedinke na Goze, po obede návšteva hlavného mesta ostrova Victoria (prehliadka miestnej citadely a katedrály), individuálne voľno. Návrat do hotela, večera, nocľah.


6. DEŇ

Raňajky. Celodenný výlet Trojmestie (Three Cities) - mestečká Senglea , Cospicua a Vittoriosa . Prejazd do Sliemy . Obed v miestnej reštaurácii. Po obede nalodenie na loď a prechádzka dvoma prírodnými prístavmi Valletty - Marsamxett Harbour a Grand Harbour . Potom prechádzka Sliemou po pobrežnej promenáde. Návrat do hotela, večera a nocľah.


7. DEŇ

Raňajky. Poldenný výlet do mesta Mosta , kde navštívite farský kostol Panny Márie, známejší ako dóm. Nasleduje prejazd do dedinky Ta´Qali s ukážkou výroby tradičných maltských výrobkov zahŕňajúcich hrnce, sklo a striebro. Výlet pokračuje v záhradách San Anton, nachádzajúcich sa v dedine Attard. Tieto záhrady obklopujú Palác veľmajstra z roku 1628, teraz rezidenciu prezidenta Malty. Na záver sa presuniete do mestečka Balzan . Odchod späť do hotela, individuálne voľno, večera a nocľah.


8. DEŇ

Raňajky, transfer z hotela na letisko, odlet pravidelnou linkou Air Malta do Prahy ..

MINIMÁLNY POČET ÚČASTNÍKOV: 15

CENA ZAHŔŇA: leteckú dopravu Praha–Malta–Praha, 7 nocí v 2lôžkovej izbe v hoteli ***, 7x raňajky, 7 večerí, 3 obedy, transfery, vstupy do objektov podľa uvedeného programu, česky hovoriaceho sprievodcu

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba ( 6 490 Kč)

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, ekologickú daň vo výške 0,5 EUR/osoba/noc splatnú na mieste v hotelovej recepcii.

Zmena programu vyhradená.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,38 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 18,47 TRY
Americký dolar  EUR 1,03 USD

Zobraziť všetky »