Dánsko - ostrovné kráľovstvo

Destinácia: Dánsko
Kód zájazdu: 1164112
Cena od: 539 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

19.07.2021 7 dní Last Minute 539 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Názor CK:
Zaujímavý obľúbený zájazd za poznaním Dánskeho kráľovstva. Navštivíme Kodaň, kráľovské zámky , prejdeme najdlhším visutým mostom Európy Veľký Belt, zoznámime sa s pamiatkami Vikingov a preskúmame krásy Jutského poloostrova až na najsevernejší výbežok k mysu Grener do dedinky Skagen s typickými žltými domčekmi. Cestou späť najstaršie mesto Dánska, stredoveké Ribe. Kodaň - Roskilde - Frederiksborg - Helsingor - Storebaeltsbroen (Velký Belt) - Odense - Limfjord - ostrov Mors - Aggersborg - Hirtshals - mys Grener - Skagen - Aalborg - Lindholm Hoje - Arhus - Ribe

Rámcový program zájazdu:


1.deň: Odchod z Bratislavy v poobedňajších hodinách (vlakom,linkovým autobusom) do Prahy (hlavný autobus). Prekročenie hraníc a cesta luxusným klimatizovaným autobusom cez Nemecko s pravidelnými prestávkami.


2.deň: V skorých ranných hodinách nalodenie na trajekt do dánskeho prístavu Gedser. Príjazd do Kodane. Celodenná prehliadka mesta, kráľovský palác Rosenborg s korunovačnými klenotmi, palác Amalienborg, oficiálne sídlo kráľovskej rodiny, kráľovská garda s kožušinovými čapicami, najznámejšia socha Dánska Malá morská víla. Prechádzka historickým centrom, kostoly, budova radnice, starý prístav Nyhavn s farebnými krčmičkami a atmosférou starých časov. Návrat na hotel.


3.deň: Ráno odchod do Roskilde, mesta založeného v 10. storočí Vikingami, prvé hlavné mesto Dánska, Staré mesto, veľkolepá katedrála (UNESCO), Múzeum vikingských člnov. Prejazd k monumentálnemu zámku Frederiksborg s rozľahlými barokovými záhradami. Pokračujeme do Helsingoru, prehliadka hradu Kronborg (UNESCO), kde sa odohráva najslávnejšia dráma Williama Shakespeara - Hamlet. Večer individuálne možná ochutnávka dánskych pivných špeciálov (možnosť výberu z cca 60 čapovaných pív), nočný život Kodane.


4.deň: Po raňajkách opustíme oblasť Sjaellandu a cez Veľký Belt , najdlhší visutý most v Európe (17 km), spojujúci ostrov Sjaelland a Fyn, pokračujeme do Odense, rodisko Hansa Christiana Andersena, navštívime jeho rodný dom, múzeum (rukopisy, pracovňa), vo voľnom čase možnosť návštevy stredovekého jadra mesta. Oblasť severného Jutska, zátoky a ostrovčeky Limfjordu, ostrov Mors- krásne scenérie fjordu, piesočné duny a kultúra krajiny dánskeho vidieka.


5.deň: Pokračujeme ďalej na sever, prehliadka Aggersborg, jedinečná kruhová pevnosť z dôb Vikingov. Hirtshals, návšteva jedinečného akvária Severného mora, potom najsevernejší výbežok Jutského poloostrova - mys Grener , úchvatné pohľady na sútok dvoch morí, krásne piesočné pláže, duny, vojenské bunkry, majáky. Na záver dňa mestečko Skagen , s typickými žltými domami. Odjazd na ubytovanie.


6.deň: Mesto založené Vikingami Aalborg, dopoludnia prehliadka Starého mesta, radnice, katedrály. Historické múzeum, Kunstmuseum s veľkolepou zbierkou dánskeho a európskeho moderného umenia. Prejdeme k najväčšiemu dánskemu cintorínu v Lindholm Hoje. Odtiaľ do Arhusu k návšteve skanzenu Den Gamble By - typické kupecké dánske mesto. Na záver najstaršie mesto Dánska, stredoveké Ribe, bludisko dláždených ulíc, domy, radnice alebo najmenšia dánska krčmička. Odchod cez Nemecko späť domov.


7.deň: Príchod v ranných hodinách , následne z Prahy opäť (vlakom, linkovým autobusom) do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
transfer z Bratislavy do Prahy (vlakom alebo linkovým autobusom tam aj späť) doprava luxusným autobusom do Dánska, trajekt Rostock - Gedser, 4 x ubytovanie v hoteli, 4 x raňajky, sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 125,-€/osoba ,vstupné , výlety, komplexné cestovné poistenie.

Recenzie klientov:
Minulý rok sme boli s toruto cestovkou po prvýkrát a boli sme nadmieru spokojní... vrelo môžeme odporúčať Tibor a Marianna Mayer

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,41 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,33 TRY
Americký dolar  EUR 1,20 USD

Zobraziť všetky »