Dominikánska republika, perla Karibiku

Destinácia: Dominikánska republika
Kód zájazdu: 1286390
Cena od: 2 150 €
Príplatky od: 0 €
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

08.12.2023 9 dní First Minute 2 150 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Spoznajte Dominikánsku republiku, perlu Karibiku. Biely piesok, modrá voda, nekončiace palmové háje, rum, jeden z najkrajších ostrovov sveta Saona, história hlavného mesta, jaskyňa s priezračnou vodou a život miestnych obyvateľov to všetko a ešte viac zažijete práve tu. Vedeli ste, že dobývanie Ameriky začalo práve odtiaľto ? Práve tu vznikla v Amerike prvá univerzita, prvá katedrála a prvé hlavné mesto. Navštívte Karibik a nechajte sa unášať príjemným počasím a relaxujte na najkrajších plážach sveta.

Program :
1.deň :
odlet z Viedne, prílet do Dominikánskej republiky, transfer na hotel, ubytovanie.


2.deň :
dnes vás čaká celodenný oddych a relax na jednej z najkrajších pláži v Karibiku.


3. deň : 
v tento deň sa vydáte na lodný výlet na ostrov Saona, ktorý je najväčší prírodný raj v Dominikánskej republike s neskutočne bielym pieskom, modrou priezračnou vodou a palmovými hájmi.
Saona je Karibik, ktorý poznáte z filmov o pirátoch a z populárnych a dobrodružných románov. Práve tu pocítite chuť raja, nakoľko vás ostrov okamžite očarí svojou krásou. Nebudú chýbať ani fotky s ozajstnými morskými hviezdicami. Prechádzky po pláži, kúpanie, latinská hudba, relax presne to vás čaká dnešný deň. A viete, že práve na ostrove Saona sa natáčala reklama na čokoládovo – kokosovú tyčinku Bounty ?

4. deň : 
navštívite hlavné mesto Santo Domingo, ktoré bolo založené bratom Krištofa Kolumba v r. 1496. Prejdete si najkrajšiu časť Santo Dominga – La Zona Colonial s útulnými cestičkami Calle El Conde. Ide o historickú časť mesta, ktorá patrí do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Veľké oblúky, farebné koloniálne budovy a krásne kostoly,... Mnoho miest, ktoré uvidíte v koloniálnom starom meste pripomínajú vzhľad ulíc Havany. Z tohto dôvodu mnoho filmov o kubánskej tematike bolo natočených práve v Santo Domingu ( Havana – Lost City). Z politických dôvodov Američania nemohli natáčať svoje filmy na Kube, takže vytvárali kubánsku realitu v Dominikánskej republike. V La Zona Colonial boli tiež natočené scény do filmu „Krstný otec“ a v jaskyniach Tres Ojos, čo samozrejme tiež navštívme bol natočený „Jurský park“. Čaká na vás plavba v jaskyni, po podzemnom jazere s hĺbkou 16 metrov. Darí sa tu vzácnym rastlinám a žije tu mnoho netopierov. Santo Domingo je absolútne unikátne, keďže tu nájdete prvú univerzitu, prvú katedrálu a prvú ulicu v Novom svete. Nevynecháme ani pevnosť Alcázar de Colón, ktorú v minulosti obývala rodina Kolumba. Nájdete tu múzeum s dobovým nábytkom a dekoráciou. Navštívite aj fabriku rumu v San Pedro de Macoris spojenú s degustáciou a uvidíte aj mauzóleum Krištofa Columba, najväčšiu budovu v Santo Domingu.


5.deň :
celodenný oddych na pláži.

6.deň :
dnešný deň začneme návštevou miestnej fabriky na výrobu cigár. Spoznáte tajomstvo ručne vyrábaných cigár s rôznymi arómami. Ďalšou zastávkou bude miestna škola a neskôr Ranč Las Frutas, kde spoznáte množstvo exotických a tropických rastlín a ovocia, ktoré budete môcť aj ochutnať ( marakuju, ananás, papáju, či vanilku ). Výlet bude pokračovať do mesta Higuey, ktorému dominuje bazilika Nuestra Senora de la Altagracia, ktorú celoročne navštevujú pútnici z celej krajiny. Kostol patrí k architektonicky najznámejším v Latinskej Amerike. Impozantné 80 metrov vysoké zakryvené oblúky predstavujú modliace sa ruky. Pre Dominikáncov je to najdôležitejší kostol, pretože vo vnútri sa nachádza obraz patrónky zeme. Navštívite aj dominikánsky trh, kde budete vidieť mnoho zaujímavostí, stánky s rozličným exotickým ovocím, mäsom a pod. Ďalej sa vydáme do Boca de Yuma, bývalej pirátskej osady. V dobe pirátov v neďalekej zátoke napádal a vykrádal lode slávny anglický pirát, Sir Francis Drake. Jednou z najdôležitejších produktov na export je cukrová trstina, ktorú pestujú Haitčania trvdou prácou a preto sa počas cesty zastavíme aj na poli s cukrovou trstinou.


7. deň :
celodenný oddych na pláži

8. deň :
po raňajkách individuálny program, neskôr presun na letisko a odlet do Viedne.


9. deň :
prílet do Viedne.


Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
leteckú dopravu Viedeň - Punta Cana - Viedeň
JE POTREBNÝ CESTOVNÝ PAS !!!
letiskové a servisné poplatky
služby overeného sprievodcu počas celého zájazdu TOP SPRIEVODKYŇA
7 x ubytovanie v 4* hoteli
strava all inclusive
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
cestovné poistenie A1 PANDEMIC - 7 € / deň

v prípade záujmu možnosť zabezpečiť transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava 35 € / osoba
všetky výlety cca 300 USD / výlet
transfer letisko - hotel - letisko - cca 35 USD
príplatok za jednolôžkovú izbu 70 € / osoba / noc
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Kontakty

tel:  +421 43 4300 827
+421 43 4131 883 
mobil: +421 915 841 727
+421 915 841 995
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,38 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 28,90 TRY
Americký dolar  EUR 1,05 USD

Zobraziť všetky »