Galapágy- jeseň

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 993288
Cena od: 3 100 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

02.10.2019 18 dní Last Minute 3 100 € +0 € letecká

Popis zájazdu

Naša najnovšia cesta predstavuje málo navštevované časti Peru a Ekvádor s Top svetovou destináciou Galapágy. Na ceste je veľa zaujímavých miest, a preto ponúkame dve varianty. Jesenná, v októbri, je zameraná na Chachapoyas, na okraji amazonského pralesa.

1.deň - Prílet do Limy, hlavného mesta Peru. Nocľah: Lima

2., 3. a 4.deň
- Vnútroštátny let do mesta Jaen na severe Peru a autobusový presun do mesta Chachapoyas. Návšteva archeologického parku Kuelap, známeho ako Machu Picchu severu a neskôr sarkofágy v Karajia. Na druhý deň trekking k vodopádom Gochta, ktoré merajú 776 metrov. 3x nocľah: Chachapoyas.

5. a 6.deň - Prejdeme od okraja pralesa cez majestátne biele a čierne Andy k pobrežiu Pacifiku do mesta Lamabayeque. Na druhy deň skoro ráno navštívime suchý les na púšti. V lese sú storočné stromy „algarrobo“, stromy života, ktoré majú korene dlhé až 60 metrov a preto môžu žiť v púšti. Les na púšti je plný života. Seňor de Sipan, po Tutanchamonovej hrobke je to druhá najbohatšia neporušená hrobka panovníka na svete. Nájdená bola v roku 1986. 2 x Nocľah v Lambayeque.

7. deň - Autobusový presun (vlastný mikrobus) peruánskou púštnou oblasťou cez najväčšie mesto peruánskeho severu Piura, do mestečka Mancora, na pláž blízko Ekvádora, kde môžeme pozorovať surferov z celého sveta. Nocľah v Mancore.

8.deň - Presun lehátkovým autobusom do Guayaquil - prístavu a najväčšieho mesto v Ekvádore. Večerná návšteva mesta. Nocľah v Guayaquil.

9. až 13.deň - Galapágy – 5 dni a 4 noci. Navštevujeme ostrovy San Cristobal a Isabella
1. deň - prílet okolo obeda na Ostrov Baltra, cesta vlastným autobusom na farmu, kde voľne žijú obrovské korytnačky. Návšteva lávového tunelu. Ubytovanie na ostrove Santa Cruz.
2. deň - skoro ráno presun rýchlo loďou na ostrov Isabela. V prístave prvý krát stretneme ležiacich uškatcov a morských leguánov. Ubytovanie a výlet na sopku Sierra negra - turistika 4 hodiny.
3. deň - celodenný výlet loďou na Tuneles - lávové formácie: Snorchloovanie s útesovými žralokmi Tintoreras, obrovskými korytnačkami, uvidíme morské koníky, endemického vtáka Pinča modronohého a raje. Neskôr prechádzka po mangrovníkoch. Uvidíme vtáctvo, plameniakov a leguánov. Chovná stanica korytnačiek.
4. deň - ráno návrat na ostrov Santa Cruz. Návšteva stanice Charlesa Darwina. Obed. Návšteva mangrovníkoch na ostrove Santa Cruz. Kúpanie sa v prepadline na lávovom poli.
5. deň - presun na letisko a let do hlavného mesta Ekvádoru Quita.

14. a 15.deň -Prílet do Quita – hlavného mesta Ekvádora. Prehliadka mesta. Návšteva „Stredu sveta“. Na druhý deň lanovkou do výšky 4100 metrov a potom trekking na sopku Rucu Pichinchu na 4680 metrov (3 hodiny). Druhá noc v Quito.

16. a 17.deň - Cesta a príchod do Európy

Ubytovanie a strava:
v dvojlôžkových izbách v hoteloch s raňajkami v cene 
Príplatok za jednoposteľovú izbu je 250 eur.


V cene je zahrnuté:

letenka do Limy a späť s odletom z mesta Quito
letenka Lima Jaen
letenka z Guayaquil na Galapágy a potom do Quito. vstup do Národného parku Galapágy
ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami
miestna doprava
sprievodca
miestni sprievodcovia
všetky vstupy.

Cena nezahŕňa:

fakultatívne výlety, stanovanie v suchom lese v Lambayaque 25 USD
jedlo okrem raňajok
cestovné poistenie

Nástupné miesta: letisko (bližšie informácie o konkrétnom letisku zašleme v dostatočnom predstihu)

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,84 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,29 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »