Galapágy - predĺženie po okruhu EXO 678 v luxusnej lodi kategórie 4*

Destinácia: Ekvádor
Kód zájazdu: 1055582
Cena od: 2 329 €
Príplatky od: 329 €
Exotika
Plavby

Výber termínu

31.10.2019 6 dní 2 329 € +329 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:
1. deň QUITO – BALTRA (GALAPÁGY) – SANTA CRUZ
Transfer z hotela v Quite na letisko. Odlet z Quita na ostrov Baltra, ktorý patrí k súostroviu Galapágy tvorenému 19 ostrovmi a mnohými malými ostrovčekmi. Transfer na loď, nalodenie, ubytovanie a odplávanie. Z ostrova Baltra absolvujete štvordňovú plavbu loďou po najzaujímavejších miestach Galapág. Na súostroví sa rozkladá svetovo unikátny Národný park. Loďou sa budete plaviť pomedzi jednotlivé ostrovy a zo vzdialenosti niekoľkých metrov budete pozorovať kolónie hniezdiacich morských vtákov, suchozemských aj morských leguánov, Darwinove pinky, tuleňov, stromové opuncie a bizarné lávové útvary. Okrem pestrofarebných húfov rýb uvidíte pri troche šťastia tiež žraloky, raje a morské korytnačky. Súčasťou putovania po Galapágoch sú aj pešie výlety po ostrovoch a pozorovanie zvierat a rastlín. Loď je vybavená kajutami, reštauráciou, po celú dobu plavby bude pre Vás zabezpečená plná penzia. Loďou sa cez kanál Itabaca preplavíte na neďaleký ostrov Santa Cruz, kde uvidíte nádherné hory so zelenou vegetáciou. Prehliadka druhého najväčšieho ostrova súostrovia. Jeho administratívnym centrom je Puerto Ayora s kanceláriami Národného parku a najmä výskumnou stanicou Charlesa Darwina, ktorá sa zameriava na chov a ochranu galapágskych sloních korytnačiek a leguánov. Uvidíte korytnačiu pôrodnicu vrátane inkubátorov. Pozorovanie unikátnych živočíšnych druhov Galapág inšpirovalo Charlesa Darwina k vytvoreniu evolučnej teórie. Ochrana prírodného bohatstva ostrovov je pod patronátom organizácie UNESCO.

2. deň GALAPÁGY - RÁBIDA - PUERTO EGAS - SANTIAGO
Raňajky. Návšteva ostrova Rábida spojená s pozorovaním miestnej fauny - predovšetkým morských uškatcov a plameniakov. Ďalšou zastávkou bude Puerto Egas na ostrove Santiago. Môžete sa vydať na prechádzku po ceste vytvorenej zo stuhnutej lávy. Žijú tu tulene aj uškatce, nájdete tu sopky, jazerá, vyprahnuté pobrežie a zalesnené hory. Obed, večera. Nocľah na lodi.

3. deň GALAPÁGY - BARTOLOMÉ - SULLIVAN BAY
Prehliadka ostrova Bartolomé, ktorý pripomína mesačnú krajinu, a zálivu Sullivan Bay. Ostrov Bartolomé je preslávený vďaka vysokému skalnému útvaru Pinnacle Rock a najmenšiemu druhu tučniakov žijúcich severne od rovníka. Na ostrove nájdete vulkanické kopce a kužele, môžete plávať v krištáľovo čistej vode. Hlavný vulkanický kužeľ, na ktorý možno ľahko vystúpiť, ponúka nádherný výhľad na ostrov. Bartolomé je jedným z najnavštevovanejších ostrovov Galapág, budete si môcť prezrieť pelikány, galapágske holubice, fregaty, jašterice, červené kraby, atď. Obed, večera. Nocľah na lodi.

4. deň GALAPÁGY - CALETA TORTUGA NEGRA - BALTRA
Caleta Tortuga Negra leží na severnom pobreží ostrova Santa Cruz. Je domovom morských korytnačiek a žralokov. Vylodenie, transfer na letisko, prelet do Quita. Transfer do hotela, nocľah v Quite.

5. deň QUITO
Dopoludnia individuálne voľno. Popoludní transfer z hotela na letisko v Quito. Odlet z Quito do Prahy.

6. deň. PRÍLET DO PRAHY(VIEDNE)

CENA PREDĹŽENIA ZAHŔŇA
prelet na Galapágy a letiskové poplatky
3 x noc v kajute na lodi 4* s plnou penziou (na
vyžiadanie je možné spracovať cenu za loď 5*)
1 x noc s večerou v Quito
všetky transfery
prehliadky a vstupy podľa programu
služby anglicky hovoriaceho sprievodc

CENA PREDĹŽENIA NEZAHŔŇA
vstup a vstupnú kartu do NP Galapágy 110,- $
odletovú taxu 45,- $
fakultatívne výlety a vstupy
prepitné
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
Poznámka: program na Galapágoch sa môže meniť v závislosti na počasí, prípadnej migrácii či gravidity zvierat, alebo podľa aktuálnych a prevádzkových pokynov správy Národného parku.
Príplatok za jednolôžkovú izbu na vyžiadanie. Predĺženie je možné zabezpečiť pred zájazdom, ale aj po jeho skončení. Plavbu loďou je možné predĺžiť až na 7 nocí – za príplatok

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,84 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,29 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »