Gejzíry, ledovce, vodopády a fjordy Islandu - letecké víkendy

ISLAND ISLAND ISLAND ISLAND ISLAND ISLAND ISLAND
Destinácia: Island
Kód zájazdu: 1218144
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Okruh:

TRASA ZÁJAZDU: Keflavík • Seljalandsfoss • Skógafoss • Dyrhólaey • Vík • Kirkjubaejarklaustur • Národný park Skaftafell • Svartifoss • Jökulsárlon • Kerid • Strokkur • Gullfoss • Národný park Tingvellir • Reykjav

1. DEŇ:

Odlet z Prahy do Keflavíku . Cesta pozdĺž južného pobrežia Islandu povedie k okúzľujúcim vodopádom Seljalandsfoss a Skógafoss, tajuplnej čiernej pláži a najjužnejším útesom Islandu Dyrhólaey s úchvatnými pohľadmi na Atlantik a ďalej do mestečka Vík na ubytovanie (2 noci). Nocľah.


2. DEŇ:

Raňajky. Cesta okolo gigantického lávového poľa, vzniknutého za jednej z najväčších sopečných erupcií v dejinách ľudstva (sopka Laki), bude pokračovať k zvláštnym kamenným formáciám pri mestečku Kirkjubaejarklaustur a do NP Skaftafell . Nenáročná, avšak atraktívna pešia túra k vodopádu Svartifoss blízko najväčšieho európskeho ľadovca Vatnajökull . Návšteva preslávenej ľadovcovej lagúny Jökulsárlón s možnosťou prechádzky špeciálnym obojživelným vozidlom (v prípade vhodných klimatických). Návrat na ubytovanie. Nocľah.


3. DEŇ:

Raňajky. Po prejazde pozdĺž južného pobrežia a zastávke pri krátera Kerid bude nasledovať cesta po "Zlatom islandskom trojuholníka" do geotermálnej oblasti gejzírov s úchvatný pohľad na famózny gejzír Strokkur ak vodopádom Gullfoss, považovaným za najkrajšie na ostrove. Ďalej prechádzka romantickou krajinou v NP Tingvellir, kde bol v roku 930 bol založený prvý demokratický parlament sveta, ubytovanie v Reykjavíku (2 noci).


4. DEŇ:

Raňajky. Voľno v Reykjavíku s možnosťou návštevy termálnych kúpeľov, botanickej záhrady, múzeí a ďalších zaujímavých miest hlavného mesta Islandu. Fakultatívne celodenný výlet do oblasti Borgarfjördur , kraja považovaného za domov islandských ság. V programe bude dominantná návšteva najväčších horúcich prameňov na Islande Deildartunguhver (180 litrov vriacej vody za sekundu), kaskád vodopádov Hraunfossar tryskajúcich spod lávového poľa, divokého vodopádu Barnafoss a výstup na kráter Grábrók. Nocľah.


5. DEŇ:

Raňajky. Dopoludnia voľný program. V prípade vhodných klimatických podmienok sa záujemcovia budú môcť vydať na výlet loďou s pozorovaním veľrýb . Večer cestou na letisko zastávka v preslávených termálnych kúpeľoch Modrá lagúna . Kúpanie a relaxácia tu patrí k nezabudnuteľným zážitkom, bez ktorých by návšteva Islandu nebola úplná. Okolo polnoci odlet do Prahy.


6. DEŇ:

Prílet ráno do Prahy.

MINIMÁLNY POČET ÚČASTNÍKOV: 15

CENA ZAHŔŇA: leteckú prepravu Praha-Keflavík-Praha, dopravu na Islande podľa programu, 4 noci v hoteloch v 2lôžkových izbách s vlastným príslušenstvom, 4 raňajky, služby česky hovoriaceho sprievodcu

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (cca 280 EUR), celodenný výlet do oblasti Borgarfjördur (cca 65 EUR - hradí sa na mieste), lodný výlet s pozorovaním veľrýb (cca 70 EUR - hradí sa na mieste), prechádzka špeciálnym obojživelným vozidlom (cca 45 EUR - hradí sa na mieste), kúpanie v termálnych kúpeľoch Modrá lagúna vrátane jedného nápoja a zapožičanie uteráka: dospelá osoba staršia ako 14 rokov - cca 70 EUR, deti do 14 rokov v sprievode dospelej osoby - zadarmo. Termálne kúpele Modrá lagúna vyžadujú u skupín rezerváciu vopred vrátane uvedenia počtu osôb. Ak máte záujem Modrú lagúnu navštíviť, uhraďte príslušnú čiastku pri zakúpení zájazdu

CENA NEZAHRŇUJE: cestovné a covid poistenie, vstupy

ZĽAVY: dieťa do 12 rokov v sprievode 2 dospelých osôb cca 120 EUR

Zmena programu vyhradená

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,54 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 18,34 TRY
Americký dolar  EUR 0,99 USD

Zobraziť všetky »