Gruzínsko a Arménsko De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1228542
Cena od: 1 100 €
Príplatky od: 199 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

08.06.2022 10 dní Last Minute 1 150 € +199 € odlet: Viedeň letecká
14.09.2022 10 dní First Minute 1 150 € +199 € odlet: Viedeň letecká
04.10.2022 10 dní First Minute 1 100 € +199 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1. - 2.deň »
odlet z Viedne do gruzínskej metropoly Tbilisi. Prílet po polnoci, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah. Raňajky, prehliadka Tbilisi, počas ktorej uvidíme kostol Metekhi so sochou V. Gorgasali, Katedrálu Najsvätejšej Trojice (Sameba), vyvezieme sa lanovkou na pevnosť Narikala a peši zídeme do starej štvrte Abanotubani so sírnymi kúpeľmi, Shota Rustaveli Avenue a veľa iných. Popoludnie venujeme jednému z najstarších miest Gruzínska - Mtskheta, kde navštívime Katedrálu Svetitskhoveli (11.stor.) a kláštor Jvari (6. stor.). Návrat do hotela, večera, nocľah.

3. deň »
raňajky, dnes nás čaká horská etapa, ktorú začneme prehliadkou hradného komplexu Ananuri na rieke Aragvi. Cesta do Kazbegi povedie cez horský priesmyk Jvari (2379 m n.m.) a jazdou na terénnych vozidlách (4x4) sa vyvezieme na prehliadku Chrámu Svätej Trojice v Gergeti vo výške 2170 m pod vrcholom hory Kazbegi (5047 m). Návrat do Tbilisi, večera a nocľah.

4. deň »
raňajky, vydáme sa do rodného mesta J.V. Stalina - Gori, kde si prezrieme jeho múzeum a ďalej navštívime prehistorické jaskynné a skalné mesto Uplistsikhe. Prehliadka mesta Kutaisi, návšteva dvoch najkrajších pamiatok UNESCO v západnom Gruzínsku: Katedrály Bagrati (11.st.) nad riekou Rioni a kláštora Gelati založeného kráľom Davidom IV. v 12. st. Ubytovanie v kúpeľnom mestečku Tskaltubo, večera a nocľah.

5. deň »
raňajky, cesta do Borjomi, prechádzka v parku s ochutnávkou svetoznámej minerálnej vody priamo z prameňov. Pokračujeme prehliadkou pevnosti Rabati (12. st), opustíme Gruzínsko a ubytujeme sa v druhom najväčšom meste Arménska - Gyumri, večera, nocľah.

6. deň »
raňajky, prehliadka Gyumri a pôjdeme ďalej za UNESCO pokladmi Arménska. Navštívime Katedrálu Etchmiadzin (tu je uložená kopija, ktorou prebodli ukrižovaného Krista) a pozostatky „chrámu nebeských anjelov“ Zvartnots. Ubytovanie v Jerevane, večera, nocľah.

7. deň »
raňajky, prehliadka centra mesta (Námestie republiky, pamätník Matka Armenia, parlament, prezidentský palác, pamätník obetiam genocídy v roku 1915, Matenadaran - depozitár starovekých manuskriptov) a unikátne Cascade so sochami, fontánami a výhľadom na horu Ararat. Uvidíme pohanský chrám a úžasný kaňon v Garni ako i unikátny skalný chrám sv. Gegharda. Obed v typickej dedine, kde sa pri sledovani prípravy arménskeho chleba „lavaš“ posilníme autentickým arménskym jedlom. Navštívime destilérku svetoznámeho arménskeho brandy Ararat (degustácia dvoch druhov a možnosť nákupu). Návrat do hotela, večera, nocľah.

8. deň »
raňajky, dnes pôjdeme údolím v ústrety biblickej hore Ararat a jej dvom zasneženým vrcholom. Pod nimi, na historickom území Artashat, leží posvätný kláštor Khor Virap. Populudní sa zastavíme aj na ochutnávku vína v Areni (tradícia vinárstva na území Areni trvá 6000 r.). Prejdeme cez malebný kaňon do kláštora Noravank (13. st). Návrat do Jerevanu, večera a nocľah.

9. deň »
raňajky, vydáme sa k malebnému jazeru Sevan (jedno z najväčších v Euroázii). Na polostrove vybiehajúcom do jazera navštívime kláštor Sevanavank s jeho úchvatnou atmosférou, panorámou a výhľadom. Prejdeme hornatou oblasťou Dilijan nazývanou „arménske Švajčiarsko“ k tajomnému kláštoru Haghartsin, ukrytému v hustých lesoch. Prechod do Gruzínska, ubytovanie v Tbilisi, večera, nocľah.

10. deň »
raňajky, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet z Tbilisi do Viedne.

Popis:
Ubytovanie:
9 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:
9 x polpenzia (9 x raňajky, 7 x večera vrátane vody, 1 x gala večera s folklórnym programom a vínom v Gruzínsku a 1 x obed s lavašom v Arménsku).

Doprava:
Letecká doprava » Viedeň - Tbilisi a späť.

Ostatné:
doprava klimatizovaným autobusom podľa programu, všetky vstupy podľa programu, prehliadky s miestnym gruzínskym/ arménskym sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 199 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 250 €, transfer z Bratislavy na letisko Schwechat a späť 20 €/os.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,67 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 16,82 TRY
Americký dolar  EUR 1,06 USD

Zobraziť všetky »