Guadeloupe - Fr. Guyana - Surinam - Guyana - Venezuela

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 341600
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program zájazdu:
1. deň PRAHA (VIEDEŇ)- GUADELOUPE
Odlet v ranných hodinách do Paríža a následne na Guadeloupe. Transfer do hotela, voľný čas. Iste ostane chvíľka času na jeden večerný drink vynikajúceho miestneho rumu v jednom z vyhlásených barov na brehu mora.

2. deň GUADELOUPE - FRANCÚZSKA GUYANA
Raňajky, kúpanie v mori, možnosť šnorchlovania vo vynikajúcich podmienkach alebo výlet do vnútrozemia ostrova, ktorý je prakticky prírodnou rezerváciou s vodopádmi, sopkou a opustenými plážami. V popoludňajších hodinách odlet do Francúzskej Guyany, prílet do hlavného mesta Cayenne, uvítanie na letisku, transfer do hotela. Voľný čas, nocľah.

3. deň dymu - OSTROVY SPAS
Raňajky v hoteli a skoro ráno odchod do Kourou - mesta, ktoré pozná celá Európa. Práve tu leží kozmodróm Európskej vesmírnej agentúry. Sprievodca Vás zoznámi s históriou francúzskych a európskych vesmírnych letov. Výlet je jedným z vrcholov cestovanie po našom okruhu. Pokračovať budeme v plavbe loďou na Ostrovy spásy. Boli tak pomenované preto, že sa tu zachránili pred maláriou, a tiež pred miestnymi indiánmi, prvý osídlenci pochádzajúci prevažne z Francúzska. Ďalšia históra miesta už tak veselá nie je. Vznikla tu totiž prvá trestanecká kolónia v réžii opäť Francúzov. Kto potom nepozná príbeh "Motýlika"? Ostrovy sú tri - Diablov ostrov, Ostrov svätého Jozefa a Kráľovský ostrov. Prejdeme sa opustenými väzenskými kobkami, v úplnom tichu, s úžasnou atmosférou, ohromný zážitok. Obed na ostrove, odvážnejší jedinci sa môžu vykúpať, ak im nevadí občasná prítomnosť žralokov. Návrat do Cayenne, nocľah.

4. deň CAYENNE - SURINAME
Raňajky, krátka návšteva centra mesta - Avenue General de Gaulle, radnica, koloniálna pošta, zrúcaniny pevnosti Fort Cépérou z 17. storočia. Odchod z hlavného mesta Cayenne. Cesta nám na hranice bude trvať cca 3,5 hodiny. Zastavíme v pohraničnom meste St. Laurent du Maroni. Práve z tohto miesta prichádzali do kolónie trestanci, krátka prehliadka miesta. Loďou alebo člnom sa preplavíme cez rieku Marowijne a sme v Suriname. Cez malé dedinky v peknej krajine sa postupne dostaneme do Paramaribo, hlavného mesta Surinamu, ktoré je chránenou pamiatkou pod ochranou UNESCO. Surinam je najmenšou nezávislou krajinov v Južnej Amerike. Ako keby ste sa zrazu objavili v Holandsku, holandská uvoľnená atmosféra, bary, reštaurácie a pohoda.

5. deň PARAMARIBO
Raňajky, následuje prehliadka hlavného mesta, ktoré je prakticky celé postavené z dreva, unikát a dedičstvo UNESCO. Holanďania priniesli do džungle svoju, ale aj indonézsku kultúru. Mesto je slávne jedinečným mixom národností a rás. Žijú tu indiáni, Číňania, Indovia, Holanďania a kreoli v hlbokej tolerancii a rešpekte. To je možné vidieť aj na rôznorodosti pamiatok. Nájdete tu synagógu (židia sem boli z Európy vyhnaní v 16. storočí), vedľa mešity ďalej krásny drevený katolícky kostol svätého Petra a Pavla, ktorý je zároveň najväčšou drevostavbou v Južnej Amerike. Navštívime tiež pevnosť Fort Zeeland. Večer môžeme spoločne navštíviť niektorú z vynikajúcich indických reštaurácií alebo tradičné krčmičky. Toto mesto si Vás ihneď získa a je úplne výnimočné.

6. deň NP BROWNSBERG
Raňajky, následuje celodenný výlet do národného parku Brownsberg. Cesta z hlavného mesta nie je dlhá a divoká príroda Južnej Ameriky je tu na dosah. Navyše Vás miesto ohromí svojím pokojom. Výhodou je tiež pomerne ľahký trekking, nemusíte sa báť náročnosti. Ako bonus ku krásnej prírode je tu kúpanie vo vodopádoch a fantastické výhľady do okolia. Večer návrat do Paramaribo. Nocľah.

7. deň SURINAME - BRITSKÁ GUYANA
Raňajky. Čaká nás dlhá cesta cez Surinam, našťastie v pomerne zaujímavej prírode. Zastávky na odpočinok a pozorovanie prírody. Zo Surinamu sa dostaneme krátkym prevozom na trajekte cez ďalšie mohutnú rieku a už sme vo štvrtej krajine nášho putovania. Bývalá Britská Guyana, teraz s komplikovaným oficiálnym názvom Guyanská kooperatívna republika, je teraz už nezávislý štát. Východná časť Guyany pripomína Indiu. Navštívime hlavné mesto s názvom Georgetown, ktoré je položené na brehu rieky Demerara. Aj toto mesto, ktoré rad cestovateľov považuje za jedno z najkrajších hlavných miest Južnej Ameriky, vám dáva jasne najavo, ktorému štátu kolónie patrila. Zeleň, parky, britská architektúra, akú inde na kontinente nenájdete. Trh Stabroek M, neogotická radnica, najvyšší súd, parlament, anglikánska katedrála svätého Juraja. Zrazu sa ocitnete v Londýne. Ubytovanie, nocľah.

8. deň GEORGETOWN (Kaieteur FALLS)
Raňajky. V prípade vhodného počasia let súkromným lietadlom ku klenotu Guayanskej prírody, k vodopádu Kaieteur Falls. Vodopády sú vysoké cez 250 metrov a patria k najvyšším single-drop vodopádom na svete. Doba letu nad džungľou je cca hodinu a jedná sa naozaj o veľmi ojedinelý zážitok. Po zastávke v džungli pokračujeme k druhému pristátiu na Guyansko-brazílsku hranicu. Môžete sa vykúpať vo vodopádoch s pohľadom smerom k Brazílii. Návrat do Georgetowne, rozlúčka s mestom, čas na drink miestneho rumu, kúpa suvenírov. Odporúčame si večer zájsť na brazílske Churrasco.

9. deň GEORGETOWN - CARACAS - BARITAS
Raňajky a transfer na letisko, odlet do Caracasu. V ceste budeme ďalej pokračovať do mesta Baritas. Ubytovanie, nocľah.

10. - 12. deň SAFARI LOS LLANOS
Vrchol našej cesty bude jedno z najlepších safari v Južnej Amerike. Pre pohodlnosť presadneme do terénnych áut a budeme pokračovať do Los Llanos. Nespočetný počet druhov zveri uvidíte z úplnej blízkosti - anakondy, korytnačky, kajmanmi, kapybary, leguány a ďalšie. Časť cesty na safari plávame na člne, kde budeme pozorovať riečne delfíny, pirane, kormoránov, volavky, ibis a ďalšie nespočetné množstvo druhov vtákov. Návrat do Caracasu, nocľah.

13. deň CARACAS - ODLET DO EURÓPY
Raňajky. Prehliadka centra mesta - Plaza Bolívar, Plaza Caracas, rodný dom Simona Bolívara, lanovkou vyjdeme na Pico El Ávila s ohromujúcim výhľadom na hlavné mesto Venezuely. Popoludní transfer na letisko a odlet do Európy.

14. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Európy, prílet do Prahy v popoludňajších hodinách.  

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,31 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »