Island - Polárna žiara, gejzíry, ľadovce, sopky, vodopády a horúce pramene

Island 1 Island 2
Destinácia: Island
Kód zájazdu: 1284766
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Súhrn zájazdu:
Pozývame Vás spoznať jedinečný ostrov Island, ktorý je čoraz obľúbenejšou turistickou destináciou. Jedno z posledných miest, ktoré bolo osídlené ľuďmi. Divoký Island predstavuje všetko, čo si môžete predstaviť pod pojmom „nespútaná príroda“. Krajina si pre Vás pripravila nespočetné množstvo prírodných krás, ako sú ľadovce, sopky, vodopády, tmavé čadičové pláže, útesy, gejzíry, lagúny, či jazierka.

Program zájazdu:
1. Deň 
Odlet. Prílet na Island. Presun do centra hlavného mesta – Reykiaviku, mesta zahaleného do pary z horúcich prameňov. Takéto je najsevernejšie hlavné mesto na svete. Spoločne so sprievodcom si prejdeme centrum mesta, pozrieme si jedinečnú futuristickou dominantu mesta - koncertnú halu Harpa - sídlo Islandského symfonického orchestru, koncertní síň a konferenční centrum, Vilu Hofdi, monumentálnu katedrálu Hallgrímskirkja, sochu Slnečného cestovateľa - plastika odkazujúca na 200 rokov od založenia mesta, ulicu Laugavegur, staré mesto, parlament, operný dom, radnicu s jazerom Tjörnin. 
Po osobnom voľne presun na ubytovanie. Pre záujemcov možnosť navštíviť nedávno novo otvorenú Nebeskú lagúnu.
Nocľah.

2. Deň 
Raňajky, náš dnešný deň bude mať prívlastok Zlatý okruh. Tento deň nás čakajú najväčšie lákadlá Islandu, ktoré sú celoročným unikátnym zážitkom.
Zastávku si urobíme pri scénickom kráteri vyhasnutej sopky Kerid. Toto miesto poznáme aj z klipu slávnej Bjork.
Presunieme sa do najstaršieho národného parku Islandu (UNESCO) - Thingvellir. Park leží na tektonickom zlome euroázijskej a americkej pevninskej dosky. Budete mať jedinečný zážitok, kedy v jednom čase bude jedna noha v Amerike a druhá v Európe.
Pozrieme si kontinentálnu trhlinu Almannagia a miesto prvého demokratického parlamentu sveta Althing (r. 930). Presunieme sa k zlatému trojstupňovému vodopádu Gullfoss na rieke Hvíta, ktorý je považovaný za najkrajší na ostrove. Je vysoký až 32 metrov a za slnečného počasia sa jeho kvapky odrážajú v prenádhernej dúhe. Potom k najznámejšiemu gejzíru sveta Geysiru. Jediným tryskajúcim je gejzír Strokkur. Vytryskuje vodu približne každých 5-10 min do výšky 15 – 30 metrov.
Ubytovanie.

3. Deň 
Raňajky, presúvame sa k najjužnejšiemu mysu krajiny. Prvou našou dnešnou zastávkou bude vodopád. Prejdeme poza jeho vodný záves. Vodopád dosahuje výšku 60 metrov.
Presúvame sa okolo najväčšieho ľadovca v Európe Vatnajökull a vulkánu Eyjafjallajökull, ktorý je nedávnou erupciou z roku 2010 neslávne každému známy.
Jedným z najvyšších vodopádov na Islande je Skogar. Vodopád Skógafoss poznáme z filmov Thor, Tajný život Waltera Mittyho či z klipu Justina Biebera.  Miesta sú opradené legendou o tajnej jaskyni, kde sa ukrýva poklad Vikinga.
Urobíme si zastávku v príjemnom mestečku Vík, poprechádzame sa uličkami.
V závere dňa sa presunieme na čiernou pláž - Reynisfjara . Jedinečným zážitkom je pre každého výstup k majáku na mys Dyrhólaey. V tejto časti ostrova si môžeme vychutnávať výhľady na Atlantický oceán. Ubytovanie.

4. Deň 
Raňajky, presunieme sa do Národného parku Vatnajökull. Absolvujeme krátku prechádzku k mysterióznemu miestu - čadičovej kostolnej podlahe Kirkjugólf.
Presunieme sa na najkrajšie miesto na Islande – k diamantovej pláži. Najväčší ľadovec v Európe - Vatnajökull si prerazil svoju cestu do mora v lagúne Jökulsárlon, kde bude možnosť dobrodružnej vyhliadkovej plavby po tejto unikátnej lagúne (iba v období Máj-September). Možnosť vidieť plávajúce ľadovce a tulene.
Ubytovanie.

5. Deň
Presun na letisko a odlet do Viedne.

Cena zahŕňa:
- leteckú prepravu Viedeň – Reykjavik – Viedeň vrátane letiskových poplatkov
- príručná batožina 40 x 20 x 20 cm
- transfery z a na letisko na Islande 
- 4 x ubytovanie 
- kvalitný sprievodca CK
- poistenie proti insolventnosti CK

Cena nezahŕňa:
pobytová taxa cca 5 €/osoba/ noc - platba na mieste,
- dopravu minivan / mikrobusom podľa programu 140 EUR

Nepovinné príplatky:
- komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - 4,40 € / osoba / deň
- príplatok za jednolôžkovú izbu 350 EUR/os/zájazd (povinné pri obsadení izby jednou osobou)
- príručná batožina 55 x 40 x 20 cm - 10 kg - cca 68 eur 
- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 70 €   
- transfer Bratislava - letisko Viedeň - Bratislava - cca 34 € (záleží od záujmu klientov)


CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.

Kontakty

tel:  +421 43 4300 827
+421 43 4131 883 
mobil: +421 915 841 727
+421 915 841 995
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 22,98 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »