Island - polárna žiara

Destinácia: Island
Kód zájazdu: 1238189
Cena od: 1 610 €
Príplatky od: 402 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

03.12.2022 5 dní First Minute 1 810 € +402 € odlet: Viedeň letecká
30.12.2022 5 dní First Minute 2 110 € +402 € odlet: Viedeň letecká
25.01.2023 5 dní First Minute 1 750 € +402 € odlet: Viedeň letecká
12.02.2023 5 dní First Minute 1 750 € +402 € odlet: Viedeň letecká
28.02.2023 5 dní First Minute 1 810 € +402 € odlet: Viedeň letecká
03.12.2023 5 dní First Minute 1 610 € +402 € odlet: Viedeň letecká
30.12.2023 5 dní First Minute 2 010 € +402 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Zažite ostrov ohňa a ľadu v zimnom období, v ideálnych podmienkach na pozorovanie polárnej žiary. Na výlety budeme vyrážať z najsevernejšieho hlavného mesta našej planéty Reykjavíku, ktorý leží neďaleko polárneho kruhu. Pripravili sme program plný dobrodružstva, unikátnych zážitkov a príjemného luxusu v podobe kvalitných reštaurácií, či neopakovateľných horúcich lagún.

1DEŇPrvý kontakt so zimnou krásou Islandu
VIEDEŇ - KEFLAVIK

Kvalitným BUBO VIP transferom odchádzame na letisko a čaká nás odlet na Island. Pristávame na jedinom medzinárodnom letisku ostrova, ktorým je letisko Keflavik. Posledný lacný alkohol v letiskovom duty free a nás čaká presun mesačnou krajinou do centra mesta. Možno už cestou budeme mať šťastie na prvé divadlo v podobe polárnej žiary. Ubytovanie v jednom z najpokojnejších hlavných miest Európy. Alebo je piatok a Reykjavík žije? Mesto v ktorého aglomerácií žijú 2/3 obyvateľov Islandu si vás získa svojou skvelou atmosférou. Ak ste tu už boli, máte možnosť zažiť jeho zimnú atmosféru. Chodníky aj cesty sú vyhrievané geotermálnou energiou a tak sa nemusíte báť snehovej kalamity, neodhrnutých chodníkov a problémov s dopravou. Klíma hlavného mesta v ktorom budeme ubytovaní po celý čas je príjemná aj v zimnom období. Počasie tu totiž ovplyvňuje golfský prúd. No ak sa vietor otočí a začne fúkať z vnútrozemia, zažijeme nefalšovanú zimu s teplotami pod -20 °C.

2DEŇZlatý okruh, prehliadka Reykjavíku a pozorovanie polárnej žiary
REYKJAVIK - GULLFOSS - GEYSIR - THINGVELLIR

Dnešok začíname Zlatým islandským okruhom. Najstarší národný park Islandu - Thingvellir a kontinentálna trhlina Almannagia, kde sa Európa a Amerika od seba neúprosne vzďaľujú. Miesto vzniku jedného z najstarších fungujúcich parlamentov na svete. Ako mohla pred tisíc rokmi existovať krajina, kde namiesto kráľa a šľachty vládol ľud? Presúvame sa viac do vnútrozemia a čaká nás jeden z najkrajších vodopádov ostrova. Známy zlatý vodopád Gullfoss a niekoľko vyhliadok, z ktorých si užijete tie najkrajšie výhľady. Prechádzať budeme aj termálnou oblasťou s aktívnym gejzírom Strokkur, ktorého divadlo si užijeme každých 6 až 8 minút, niekedy dokonca dvakrát po sebe. Pri ňom sa nachádza aj slávny Geysir, ktorý dal meno všetkým gejzírom sveta. Atmosféru tohto dňa vám najlepšie priblíži náš Blog - Zlatý islandský okruh, ktorý vás srdečne pozývame si prečítať.

Tento výlet viete absolvovať aj v kombinácií s jazdou na snežných skútroch po ľadovci Langjökull. Tento fakultatívny výlet si môžete doobjednať v doplnkových službách zájazdu.

POZN: V prípade ak si zvolíte kombináciu s jazdou na snežných skútroch, prehliadku Zlatého okruhu absolvujete s anglicky hovoriacim sprievodcom mimo hlavnej skupiny. 

Reykjavík, prehliadka hlavného mesta Islandu. Prečítajte si náš Blog - Reykjavík - najsevernejšia metropola sveta a zistíte, čo všetko Islandská metropola ponúka. Panoráme mesta dominuje Hallgrimov kostol, ktorý nemôžeme obísť. Historické centrum s parlamentom a radnicou pri príjemnom jazere Tjörnin. Spleťami uličiek sa popri najznámejšom hotdogu na Islande dostaneme až k zátoke Faxafloi. Výhľady na horu Esjan, ale aj dominanta starého prístavu, ktorou je budova Harpha, či najznámejšie umelecké dielo Sólfar. Budeme si rozprávať o tradíciách kultúry žijúcej na konci sveta, o najstaršom parlamente na svete, založenom v roku 930. O krajine, kde sa v roku 2009 tretina obyvateľstva chcela vysťahovať z krajiny. Ako vnímajú svoju krajinu teraz? Povieme si aj príbeh o Máni Stein. Chlapcovi, ktorý nikdy nebol. A inak, vedeli ste, že na Islande sa pestuje najviac banánov v Európe? Kupujú si ich Grónčania.

Deň sa ešte nekončí a my podľa podmienok vyrážame večer za pozorovaním polárnej žiary. Pre jej úspešné pozorovanie spravíme maximum a tak náš výlet upravíme na základe aktuálnej predpovedi počasia a slnečnej aktivity. Ak by nám podmienky nepriali, tento výlet presunieme na iný z večerov.

3DEŇMagické južné pobrežie ostrova alebo niektorý z iných fakultatívnych výletov
REYKJAVIK - SKOGAFOSS - SELJALANDSFOSS - VIK

Okúpete sa v horúcich kadiach v mestskej plavárni alebo si vychutnáte 70 metrov široký nekonečný bazén s výhľadom na Atlantický oceán v Sky Lagoon? Alebo si vyberiete z niektorých fakultatívnych výletov, ktoré sme pre vás pripravili na tento deň.

Pre tých najaktívnejších sme pripravili celodenný fakultatívny výlet na južné pobrežie Islandu. Dva fantastické vodopády v jeden deň, ktoré v zimnom období naberajú nový rozmer, keď ich časť zamŕza. Vodopád zapredanej zeme Seljalandsfoss, či  vodopád Skogafoss, ktorý padá z bývalých pobrežných útesov, ktoré sa dnes nachádzajú asi päť kilometrov od mora. Magická čierna pláž a výhľad na známy skalný útvar Dyrholaey. Búrlivý Atlantický oceán a skamenení trollovia trčiaci z vody. Prídeme až do najjužnejšej dedinky ostrova Vik. Tá pri ktoromkoľvek výbuchu sopky Katla môže zaniknúť pod masou vody z ľadovca. Prečo tu ľudia žijú? Fascinujúce čadičové skaly na najjužnejších miestach Islandu. Aký je najbližší kontinent smerom na juh? Že by Antarktída? Sopka Eyjafjallajokull preslávila Island na celom svete. My ju pri dobrom počasí aj uvidíme. Náš cestovateľský BLOG – Magický juh Islandu, vás navnadí na tento deň plný zážiktov.  

Pre tých, ktorí chcú kráčať po ľadovci sme pripravili aj druhú možnosť fakultatívnu prechádzku po islandskom ľadovci v kombinácií s dvoma najkrajšími vodopádmi južného pobrežia Islandu. Nasadíme si mačky a vyrážame za dobrodružstvom po ľadovci Sólheimajökull. 

Treťou možnosťou je unikátne dobrodružstvo, kde sa vyberiete na 8-kolesovom ľadovcovom terénom vozidle na druhý najväčší islandský ľadovec - Langjökull. Objavovať budete najväčšie ľadové jaskyne a ľadové tunely na svete, ktoré vytvorili ľudia. 

Viac podrobností ohľadom tohto výletu nájdete v doplnkových službách zájazdu.  

Návrat do ReykjavÍku. Pre záujemcov návšteva v jednej z top-reštaurácií mesta. Najmä milovníci rýb a jahňaciny si prídu na svoje, no ochutnať môžete aj veľrybu, či koňa. Reykjavík je malý, no kvalitou reštaurácií patrí medzi európsku špičku. Ochutnáte. Pochopíte.

4DEŇKúpanie v Modrej lagúne či priestor na fakultatívne aktivity
REYKJAVIK - MODRÁ LAGÚNA

Dnešný deň si môžete spestriť nákupmi, návštevou zaujímavých múzeí a budete mať čas na rozličné aktivity. Verte nám, v Reykjavíku je ich požehnane a nudiť sa určite nebudete. Pre záujemcov máme pripravený fakultatívny výlet za pozorovaním veľrýb. Naším cieľom budú veľryby, delfíny belasé a sviňuchy žijúce v blízkosti Reykjavíku. Keďže sa jedná o morské safari, nikdy neviete čo uvidíte a čo nie.

Alternatívou k tomuto výletu je fakultatívna jazda na islandských koňoch vulkanickou krajinou. Jazdecká túra sopečnou krajinou, ktorá je obklopená horami. Ozajstný zážitok a to nie len pre milovníkov koní. Islandské kone sú známe svojou húževnatosťou, čistokrvnosťou a špeciálnou chôdzou, takzvaným töltom.

Ak chcete zažiť niečo nevšedné, pripravili sme pre vás fakultatívny výlet, prostredníctvom ktorého môžete nahliadnuť ako vyzerá Island pod vodou? Exotický výlet v prostredí, s ktorým sa väčšinou stretne iba vo sne - šnorchlovanie v kaňone Silfra.

Ak máte záujem o niektorý z našich fakultatívnych výletov, stačí si ho dopredu objednať v doplnkových službách zájazdu.

V prístave Reykjavíku vám odporúčame dať si  obed v jednej z príjemných reštaurácií, kde si pochutíte na čerstvých rybách a daroch mora. Jedli ste už polievku z homárov? Bude vám zaručene chutiť. Poobede sa okolo sídla islandského prezidenta Bessastadir presunieme k najnavštevovanejšej atrakcií Islandu. Modrá lagúna a nezabudnuteľné kúpanie sa v termálnej vode bohatej na minerály. Jedinečný zážitok, ktorý bude úžasným záverom vášho zájazdu na Islande. Návrat do Reykjavíku, ktorý už dokonale poznáte.

5DEŇVitajte doma!
PRÍLET DOMOV.

Odlet a prílet domov.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,54 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 18,34 TRY
Americký dolar  EUR 0,99 USD

Zobraziť všetky »