Islandská pohlednice - letecké víkendy

ISLAND ISLAND ISLAND ISLAND ISLAND ISLAND
Destinácia: Island
Kód zájazdu: 1218146
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

TRASA ZÁJAZDU: Keflavík • Njardvík • Grindavík • Seltún • Modrá lagúna • Selfoss • Seljalandsfoss • Skógafoss • Reynisfjara • Dyrhólaey • Vík • Kerid • Strokkur • Gullfoss • NP Tingvellir

1. DEŇ:

Ráno odlet z Prahy do Keflavíku . Po prílete výlet na polostrov Reykjanes - návšteva múzea v Njardvíku s funkčnou replikou vikingskej lode Gokstad (originál z 9. storočia), ktorá podnikla v roku 2000 plavbu z Islandu do Ameriky, a expozíciou venovanú vikingom a severskej mytológii. Skalné útesy Rejkjanesta s vyhliadkou na Atlantik a "Ohňový ostrov" Edey , horúce pramene Gunnuhver , rybárske mestečko Grindavík a oblasť horúcich prameňov Seltún . Preslávené termálne kúpele Modrá lagúna . Odchod na ubytovanie do oblasti Selfossu (2 noci).


2. DEŇ:

Raňajky. V celodennom výlete na južné pobrežie Islandu nebudú chýbať vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss, prechádzka po tajuplnej čiernej pláži Reynisfjara s kamennými útesmi a úchvatný pohľad na Atlantik a ľadovce u najjužnejšieho mysu Islandu - útesov Dyrhólaey. Po zastávke v mestečku Vík návrat na nocľah. Nocľah.


3. DEŇ:

Raňajky. Výlet po trase „Zlatého islandského trojuholníka“ povedie ku kráteru Kerid , do geotermálnej oblasti gejzírov s úchvatným pohľadom na famózny gejzír Strokkur ak vodopádom Gullfoss , považovaným za najkrajší na ostrove. Prechádzka romantickou krajinou v N. parlament sveta Ubytovanie v Reykjavíku Nocľah.


4. DEŇ:

Raňajky. Voľno v Reykjavíku s možnosťou návštevy termálnych kúpeľov, botanickej záhrady, múzeí a ďalších zaujímavých miest hlavného mesta Islandu. Fakultatívne celodenný výlet do oblasti Borgarfjördur, kraja považovaného za domov islandských ság, v ktorého programe bude dominantné návšteva Reykholt, najväčších horúcich prameňov Islande Deildartunguhver (180 litrov vriacej vody za sekundu), kaskád vodopádov Hraunfossar tryskajúcich spod lávového poľa, divokého vodopádu Barnafoss a výstup na kráter Grábrók s vyhliadkami na okolitú krajinu. Nocľah.


5. DEŇ:

Raňajky. Prehliadka najzaujímavejších miest Reykjavíku . Popoludní a večer voľný program. V prípade vhodných klimatických podmienok sa záujemcovia budú môcť vydať na výlet loďou s pozorovaním veľrýb . Transfer na letisko v Keflavíku. Okolo polnoci odlet do Prahy.


6. DEŇ:

Prílet ráno do Prahy.

MINIMÁLNY POČET ÚČASTNÍKOV: 15

Cena zahŕňa:

CENA ZAHŔŇA: leteckú prepravu Praha-Keflavík-Praha, dopravu na Islande podľa programu, 4 noci v hoteloch v 2lôžkových izbách s vlastným príslušenstvom, 4 raňajky, služby česky hovoriaceho sprievodcu

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (cca 280 EUR), celodenný výlet do oblasti Borgarfjördur (cca 65 EUR - hradí sa na mieste), lodný výlet s pozorovaním veľrýb (cca 70 EUR - hradí sa na mieste), kúpanie v termálnych kúpeľoch Modrá lagúna vrátane jedného nápoja a zapožičanie uteráka: dospelá osoba staršia ako 14 rokov -  cca 70 EUR, deti do 14 rokov v sprievode dospelej osoby - zadarmo. Termálne kúpele Modrá lagúna vyžadujú u skupín rezerváciu vopred vrátane uvedenia počtu osôb. Ak máte záujem Modrú lagúnu navštíviť, uhraďte príslušnú čiastku pri zakúpení zájazdu

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, vstupy

ZĽAVY: dieťa do 12 rokov v sprievode 2 dospelých osôb cca 120 EUR

Zmena programu vyhradená

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,54 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 18,34 TRY
Americký dolar  EUR 0,99 USD

Zobraziť všetky »