15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Izrael a Petra De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1107985
Cena od: 950 €
Príplatky od: 250 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

15.10.2020 8 dní First Minute 950 € +250 € odlet: Viedeň letecká
15.11.2020 8 dní First Minute 950 € +250 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1.deň:

odlet z Viedne do Tel Avivu.

2.deň:

prílet do Tel Avivu krátko po polnoci, transfer autokarom do Betlehema, ubytovanie v hoteli, nocľah. Po neskorých raňajkách nasleduje prehliadka Betlehema, počas ktorej navštívime Baziliku narodenia Ježiša Krista, Jaskyňu Mlieka a Polia pastierov. Popoludní nás čaká kúpanie v Mŕtvom mori. Vzhľadom na vysoký obsah minerálov v Mŕtvom mori nežijú žiadne živočíchy. Ani vy si v ňom nezaplávate, ale na vlastnej koži pocítite jeho slanosť a hustotu. V podvečer návrat do Betlehema, večera a nocľah.

3.deň:

raňajky, prehliadka Jeruzalema. Prvými obyvateľmi mesta boli Kanaánci v dobe bronzovej. Dnes je Jeruzalem najväčším mestom Izraela a posvätným mestom troch náboženstiev – kresťanstva, judaizmu a islamu. V jeho srdci leží hradbami obohnané Staré mesto (UNESCO). Má štyri štvrte – židovskú, moslimskú, kresťanskú a arménsku. Počas pešej prehliadky navštívime Getsemanskú záhradu, Olivovú horu i Múr nárekov, kde môžete vložiť svoje prosby. Prejdeme po trase Ježišovej krížovej cesty - Via Dolorosa na Kalváriu. Tu s pokorou v srdci navštívime Baziliku Božieho Hrobu. Návrat do Betlehema, večera, nocľah.

4.deň:

raňajky, odchod z Betlehema na pevnosť Massada (UNESCO). Bola postavená Herodesom Veľkým v 1.st. pr. Kr. a počas prvej židovskej vojny sa stala symbolom hrdinského odporu Židov proti Rimanom. Na Massadu sa vyvezieme lanovkou, z ktorej je krásny výhľad na pevnosť i Mŕtve more. Následne si navštívime továreň na výrobu kozmetiky Ahava (možnosť nákupu) a urobíme krátku zastávku v obľúbenom letovisku Eilat pri Červenom mori. Tu prekročíme hranice Jordánska a budeme pokračovať v ceste do Petry. Ubytovanie v hoteli v Petre, večera, nocľah.

5.deň:

raňajky, prehliadka Petry s miestnym sprievodcom. Petra bola hlavným mestom Nabatejského kráľovstva a kvôli farbe skál je nazývaná aj ružovo - červeným mestom. Prístup do Petry je cez 1,2 km dlhú roklinu Siq, ktorá vedie k známej klenotnici Al-Khazneh. Tá bola pôvodne postavená ako mauzóleum kráľa Aretasa IV. v 1. st. a od roku 2007 je jedným z nových 7 divov sveta. Návrat do hotela, večera, nocľah.

6.deň:

raňajky, odchod z Petry cez Madabu – známu byzantskými chrámami a mozaikou mapy Jeruzalema k vrchu Nebo, odkiaľ Mojžiš po prvýkrát uvidel Zasľúbenú zem a na tomto mieste je pravdepodobne aj pochovaný. Cez hraničný prechod Allenby Bridge sa vrátime do Izraela. Zastavíme sa v Jerichu - najnižšie ležiacom meste na Zemi s najstarším osídlením. Transfer do Betlehema, ubytovanie, večera, nocľah.

7.deň:

raňajky, čaká nás prehliadka nového Jeruzalema: izraelský parlament Knesset, Knesset Menorah (bronzová menora vážiaca 4 tony – v parku Gan Havradim) a Izraelské múzeum, v ktorom sú uložené zvitky s textami od Mŕtveho mora, ako i množstvo historických a umeleckých exponátov. Napokon si pripomeniete tienistú stránku histórie návštevou múzea holokaustu Yad Vashem. Popoludní zastávka na kúpanie v Mŕtvom mori. Návrat do Betlehema, večera, nocľah.

8.deň:

raňajky, odchod autobusom z Betlehema na panoramatickú prehliadku Tel Avivu a starobylého prístavu Jaffa. Transfer na letisko, odlet do Viedne.

Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli.

Stravovanie:
7 x polpenzia (švédske stoly).

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň - Tel Aviv a späť.

Ostatné:
doprava po Izraeli klimatizovaným autobusom, služby slovensky/česky hovoriaceho miestneho sprievodcu, program podľa popisu bez vstupov, DPH.


Oficiálna kategória:
***


Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 230 €/os. V Izraeli sa platí: obslužné 50 USD/os., izraelské vstupy 50 USD/os., vstup do Petry, víza a obojstranné hraničné vstupné a výstupné poplatky 150 USD/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 240 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň - Schwechat a späť 20 €/os.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,92 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,59 HRK
Turecká lira  EUR 7,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »