JAR, Botswana, Zimbabwe - to najlepšie z Afriky

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 988089
Cena od: 2 370 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

20.11.2019 11 dní 2 370 € +0 € odlet: Viedeň letecká
03.12.2019 11 dní 2 370 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Životom pulzujúce kozmopolitné veľkomestá, strieda panenská fauna a flóra unikátnych prírodných rezervácií. Tento unikátny mix očarí každého cestovateľa. Zaručene! Ešte prepracovanejší program ponúkajúci to najlepšie, čo Afrika má! 

Popis zájazdu
JAR, Botswana, Zimbabwe
Kapské Mesto a pohľady z Table Mountain, Mys dobrej nádeje, Pretória.
NP Kruger a NP Chobe – najlepšie safari v národných  parkoch Afriky.
Veľkolepé Viktóriine vodopády, fascinujúca Panorama Route.
Prepracovaný komfortný zájazd so špičkovým sprievodcom!

Program zájazdu  
1.-3.deň:
Odlet z Viedne a prílet do KAPSKÉHO MESTA patriaceho medzi najkrajšie na svete. Lanovkou sa vyvezieme na STOLOVÚ HORU a zažijeme najkrajšie pohľady na mesto v Stolovej zátoke. Farebná malajská štvrť BO-KAAP, SIGNAL HILL a pohľady na LEVIU HLAVU. Vydáme sa na juh okolo FALOŠNEJ ZÁTOKY až na MYS DOBREJ NÁDEJE. Kolónia tučniakov, jediná svojho druhu v Afrike v meste SIMON´S TOWN. Damany skalné, priame príbuzné slonov a k tomu množstvo paviánov. Pohľady na DVANÁSŤ APOŠTOLOV a štýlové predmestie CAMPS BAY s nádhernými plážami. Luxusná prístavná promenáda v Stolovej zátoke VICTORIA & ALFRED WATERFRONT so živou muzikou, veľkým ruským kolesom, množstvom krčmičiek, vinární a reštaurácií s vynikajúcimi morskými špecialitami.

4.-5.deň:
Letecky do JOHANNESBURGU a následný transfer do hl. mesta Juhoafrickej republiky. PRETÓRIA. Sídlo prezidenta UNION BUILDING umiestnené na najvyššom kopci v meste, nezabudnuteľné výhľady na mesto. PALACE OF JUSTICE – miesto, kde bol v roku 1963 odsúdený na doživotie N. Mandela. Church square a rodný dom Paula Krugera, stromoradia exotických palisandrov. Odchod z hotela a presun do regiónu Mpumulanga a Limpopo, čarovné pohľady na famóznu PANORAMA ROUTE. Pokračovanie cesty vrchovinou Drakensberg. BLYDE RIVER CANYON – tretí  najväčší kaňon sveta. Výhľady na God´s Window a Bourke´s Luck Potholes – krásne prírodné útvary. Kľukatiaca sa rieka BLYDE.

6.deň:
Skoro ráno sa vydáme do KRUGER NATIONAL PARK na safari. Celodenné safari a hľadanie „Big five“ či „Veľkej päťky“ – slon, lev, nosorožec, byvol a leopard, množstvo antilop, hrochov, krokodílov, paviánov, makakov, žiráf. Jazdiť budeme v otvorenom aute uspôsobenom na pozorovanie zvierat vo voľnej prírode.

7.deň:
Návrat do Johannesburgu, a letecký presun k svetoznámym africkým vodopádom na veľtoku ZAMBEZI ležiacich na hranici Zimbabwe a Zambie. Noc vo VICTORIA FALLS.

8.deň:
VIKTÓRIINE VODOPÁDY. Sú 1,7 km široké padajúcej do hĺbky 100 metrov. Hrozivé dunenie padajúcich vôd, majestátna socha doktora Davida Livingstona a veľký baobab. You are entering Zambia, nápis na moste Cecila Rhodesa, ktorý spája Zimbabwe so Zambiou. Kto chce, vyskúša bungee jumping priamo z mosta do rokliny rieky Zambezi. Alebo vyskúšate vraj najťažší rafting na svete? Preletíte vrtuľníkom ponad vodopády? Chcete sa plaviť medzi krokodílmi a hrochmi a popíjať pritom rôzne druhy nápojov, čo hrdlo ráči?

9.-11.deň:
Presun do BOTSWANY, bývalého Bečuánska. Celodenné safari v CHOBE NATIONAL PARK, ktorý je domovom viac ako 80 000 slonov. Okrem toho uvidíme aj hrochy, krokodíly, antilopy kudu, vodárky a množstvo ďalších zvierat, o ktorých ste doteraz iba čítali. Snáď  budeme mať šťastie a opäť uvidíme leva oddychujúceho po nočnom love! Či leoparda krčiaceho sa v korunách akácie? Po kvalitnom obede s bohatým výberom africkej diviny, vyrážame na safari na lodiach po rieke CHOBE, pretože tu budete mať možnosť vidieť zvieratá pri poobednom napájaní, ku ktorým sa dostanete na dosah. Rozlúčka s Afrikou, posledné dúšky piva Castle a zaručená nostalgia v srdci na naše africké dobrodružstvo.

Cena zahŕňa:
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných 3*- 4* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami, v štýlovej a pohodlnej lodžii alebo v dvojlôžkových izbách s raňajkami pri NP Kruger, safari v NP Kruger, 1x obed formou bufetových stolov s výberom diviny, pozývame vás 2 x na steak v reštaurácii SPUR, kvalitnú klimatizovanú dopravu (minivany) + pohonné hmoty, cestné poplatky a poplatky na hraniciach, transfery na letisko v Afrike, 3x vnútroštátne prelety na trasách Kapské Mesto – Johannesburg, Johannesburg – Victoria Falls – Johannesburg, poistenie CK proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa:
Víza, fakultatívne výlety, safari tour v NP Chobe, stravu (okrem raňajok), vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

Príplatky:
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 380 €

Dôležité vedieť:
Kvalitný a pohodlný zájazd pre každého! Štýlové a kvalitné ubytovanie, doprava a skúsený sprievodca CK – odborník na Afriku s mnohoročnými skúsenosťami. Ukážeme vám neopakovateľnú a romantickú časť africkej divočiny. Garantujeme silný zážitok!

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,59 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,33 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »