Jordánsko: Najväčšie poklady kráľovstva

Jordánsko: Najväčšie poklady kráľovstva
Destinácia: Jordánsko
Kód zájazdu: 1036372
Cena od: 1 135 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie
Safari

Výber termínu

21.04.2020 8 dní First Minute 1 135 € +0 € odlet: Budapešť letecká
26.09.2020 8 dní First Minute 1 220 € +0 € odlet: Budapešť letecká

Popis zájazdu

Prvý deň nás čaká odlet z Viedne.
Predpokladané letové časy:
Viedeň  - Ammán: 12:20 - 16:55
Po prílete do Ammánu Vás privíta náš slovenský sprievodca, spolu s ktorým sa presuniete na ubytovanie do hlavného mesta Jordánska - Ammánu. Nasleduje večera a voľný program. Odporúčame si poriadne oddýchnuť, nakoľko ráno na Vás čaká nabitý program.

Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje prehliadka Ammánu. 
Ammán je hlavné mesto Jordánska s populáciou okolo 4 mil. obyvateľov. Ammán Vás očarí svojou históriou, pamiatkami a veľmi príjemnými domácimi obyvateľmi. V meste sa nachádza mnoho starovekých stĺpov, hradieb. Počas programu navštívite aj miestny hrad a mnoho archeologických pamiatok.
Po prehliadke Ammánu sa presunieme do mesta Jerash - mesto Jerash je najväčšie a najzaujímavejšie miesto s bohatými antickými pamiatkami. Jeho impozantné slávnostné brány, kolonádové cesty, chrámy a divadlá pochádzajú z doby, kedy to bolo dôležité cisárske centrum.
Po prehliadke mesta Jerash sa vydáme späť do hotela v Ammáne a užijeme si výbornú večeru.

Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje náš program. 
Len 30 km od Ammánu, pozdĺž 5000-ročnej kráľovskej diaľnice, je jedno z najpamätnejších miest v Jordánsku - Madaba, známa ako "Mesto mozaiky".
Mesto je známe pre svoje nádherné byzantské a Umayyadské mozaiky. Madaba je domovom slávnej Mosaickej mapy Jeruzalema zo 6. storočia. S dvoma miliónmi kusov živého farebného miestneho kameňa zobrazuje kopce a údolia, dediny a mestá až po deltu Nílu.
Po prehliadke Madaby budeme pokračovať do Mt. Nebo. Je to miesto, o ktorom sa hovorí, že z nej Mojžiš videl zasľúbenú zem, krajinu, do ktorej bol zakázaný vstup. Predpokladá sa, že zomrel vo veku 120 rokov a bol neskôr pochovaný v oblasti, hoci presná poloha pohrebiska je predmetom domnienky.

Počas dnešného dňa navštívite aj fabriku na výrobu mozaiky a mesto Karak. Karak je mesto v Jordánsku známe pre svoj hrad Crusader, hrad Kerak. Hrad je jedným z troch najväčších hradov v regióne, ďalšie dva sú v Sýrii. 
Po prehliadke budeme pokračovať do Petry, kde sa ubytujeme, navečeriame sa  a strávime noc.

Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje náš program. 
Petra – hlavné mesto nabatejského kráľovstva, jedna z najvýznamnejších pamiatok orientálnej kultúry; leží južne od Mŕtveho mora vo vzdialenosti asi 300 km od hlavného mesta Jordánska Amánu. Výnimočnosť Petry je v neopakovateľnosti jej prírodného prostredia a v architektúre podriadenej miestnym podmienkam a vytesanej v skale, či už ide o stavby chrámové, hrobové, verejné či profánne. Miesto, kde sa Petra rozprestiera, má tvar veľkého amfiteátra obklopeného zo všetkých strán strmými skalnými masívmi. 
Po prehliadke budeme pokračovať do Wadi Rum, kde sa ubytujeme v našom kempe v púšti, užijeme si klasickú jordánsku večeru a strávime tu noc.

Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje náš program. 
Vyberieme sa spolu na cca. 2 hodinové safari po prekrásnej púšti Wadi Rum, zastavíme sa na čaj u klasického kočovného kmeňa žijúceho v púšti Wadi Rum.
Po programe nasleduje transfer k Mŕtvemu moru, ubytovanie v 4* hoteli, večera a voľný program.

Relax pri Mŕtvom mori.

Relax pri Mŕtvom mori.

Po raňajkách check out z hotela (do 12:00), transfer na letisko v Ammáne, odlet do Viedne.
Predpokladané letové časy:
Ammán - Viedeň: 17:40 - 20:35

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,23 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,46 HRK
Turecká lira  EUR 6,67 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »