Katalánsko a Pyreneje

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1070050
Cena od: 689 €
Príplatky od: 0 €
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

18.09.2020 10 dní 689 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1. deň:

Odchod z Bratislavy do Prahy pravidelnou linkovou dopravou (vlakom, autobusom) . Odchod z Prahy (hlavný autobus) . Cesta do Španielska.


2. deň:

Príchod na pobrežie Costa Brava / Costa del Maresme, v popoludňajších hodinách ubytovanie v hoteli neďaleko pláže, voľný program, večera.


3.deň:

Raňajky, pobyt pri mori, individuálne voľno, večera.


4. deň:

Raňajky, odjazd do Girony, historického mesta s jednou z najzachovalejších stredovekých židovských štvrtí, hradbami a krásnymi románskymi kostolmi , návšteva gotickej katedrály Santa Maria de Girona ( s jedinečnou klenotnicou a románskym kláštorom), El Call - ulica židovskej štvrti , farebné domy na pobreží rieky Onyar, voľno, odjazd. Návrat na ubytovanie, večera.


5. deň:

Raňajky, odjazd do vnútra Katalánska, pôjdeme krajinou historických comarcas Selva, osona a Ripollés k zástavke v typickom mestečku Katalánska Sant Joan de les Abadesses s kláštorom, založeným v 9.storočí, obdivovať budeme aj známy Puente Vell cez rieku Ter. Ďalej budeme pokračovať do Ribes de Freser, odkiaľ vystúpime zubačkou do malebného pyrenejského údolia Vall de Núria, tu navštívime Santuario de la Virgen maria, postavenú na brehoch horského jazera, na pohodlných prechádzkach okolo jazera. Do Ribes de Freser sa opäť vrátime krásnou cestou zubačkou , ešte sa pozrieme na pozoruhodné historické múzeum tejto zubačky a budeme pokračovať do Andorry, príchod do hotela , ubytovanie, večera.


6. deň:

Raňajky, odjazd k prehliadke kláštora Meritxell, ďalej budeme pokračovať horskou cestou k nezabudnuteľnej vyhliadke Mirador del Roc del Quer. Ďalším našim cieľom bude mestečko v Andorre Ordino. Po krátkej zástavke v Ordine prejdeme do dedinky Os de Civís, do kamennej nádhery stredovekej dedinky s románskym kostolom uprostred Pyrenejí, do miesta , kde sa snáď zastavil čas a necháva nám tak nahliadnuť do dôb dávno minulých. V miestnej reštaurácií poobedujeme miestnu kuchyňu. Na chvíľku sa ocitneme zasa v Katalánsku , pretože dedinka leží na území Katalánska, jediná cesta však vedie cez andorrské územie. Po obede a prechádzke po dedinke prejdeme do hlavného mesta Andorra la Vella, prehliadka historického centra, voľno k ďalším prechádzkam a zaujímavým nákupom, návrat do hotela.


7. deň:

Raňajky, odjazd do Andorry la Vella, voľno k ďalším prechádzkam a nákupom, popoludní budeme pokračovať z Andorry do katalánskeho mestečka Llívia v comarca Puigcerdá, katalánske mestečko si zachovalo veľmi pekný historický stred s kostolom Mare de Déu des Angels a vedľajšia veža , súčasť stredovekého opevnenia mesta, Torre de Bernat de So. Najznámejšou pamiatkou v meste je expozícia jednej z najstarších lekárni Európy a sveta, lekáreň rodiny Esteva, ktorá je súčasťou expozície mestského múzea. Po prehliadke budme pokračovať centrálnym Katalánskom späť na pobrežie , ubytovanie v hoteli neďaleko pláže, večera.


8. deň:

Raňajky, pobyt pri mori, individuálne voľno, večera.


9. deň:

Raňajky, voľný program (možnosť kúpania), v popoludňajších hodinách odjazd domov.


10. deň:

Príchod v popoludňajších hodinách do Prahy. Následne transfer z Prahy do Bratislavy pravidelnou linkou (vlakom , autobusom).

Základná cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom , dopravu autokarom po Španielsku , 7 x ubytovanie v 2-3* hoteli s polpenziou , 1 x obed v Os de Civís, lístok na zubačku Ribes de Freser - vall de Núria - Ribes de Freser, vstupné do múzea v Llívii, služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za jednolôžkovú izbu 152,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu. V cene zájazdu nie sú zahrnuté pobytové taxy v hoteloch. Klienti hradia pobytové taxy na mieste. Predpokladaná čiastka na vstupy 50 €.


Názor CK:
Novinka roku 2020! Polpenzia v cene! COSTA BRAVA - GIRONA - SANT JOAN DE LES ABADESSES - RIBES DE FRESER - VALL DE NÚRIA - LLÍVIA - ANDORRA LA VELLA - MONASTERIO DE MERITXELL - MIRADOR DEL ROC DEL QUER - ORDINO - OS DE CIVÍS

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,28 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,46 HRK
Turecká lira  EUR 8,50 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »