Madeira a Azorské ostrovy

7I8PTL10;priroda 7I8PTL10;priroda 7I8PTL10;atrakcie 7I8PTL10;atrakcie 7I8PTL10;priroda 7I8PTL10;priroda 7I8PTL10;priroda 7I8PTL10;atrakcie 7I8PTL10;ostatne 7I8PTL10;priroda 7I8PTL10;ostatne
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1110940
Cena od: 1 746,16 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

21.08.2021 9 dní First Minute 1 746,16 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
9-dňový letecký zájazd

Perex:
Ak ste milovníkom prírodných krás, hôr a kvetov, ostrovy Madeira a Sao Miguel sú pre Vás tým  správnym miestom na dovolenku. Ostrov Madeira nadchne záhradami plnými rôznorodých exotických kvetov a divokými horami pretkanými originálnym zavlažovacím systémom, nazývaným levády. Ostrov Sao Miguel (Azorské ostrovy) zas očarí malebnou sýtozelenou krajinou so sopečnými masívmi a krátermi s mystickými jazerami.

Program:
1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat (Viedeň) Odlet na Madeiru (s prestupom). Transfer do hotela, ubytovanie, večera.

2. deň:
Raňajky. Odchod na celodenný výlet do západnej časti ostrova: hlavná cesta ostrova Estrada Monumental nás privedie najskôr do mestečka Camara de Lobos a ďalej ku Cabo Girao – útesu (druhý najvyšší na svete) s úchvatným výhľadom. Zastavíme sa v Ribeira Brava, ktoré je situované na úrovni mora a navštívime jaskyňu Grutas e Centro de Vulcanismo. Pokračovanie do mestečka Porto Moniz s unikátnym prírodným kúpaliskom z lávových kameňov. Po zastávkach pri Seixal (vodopád Nevestin závoj Véu da Noiva) a Sao Vicente návrat do hotela. Večera.

3. deň:
Raňajky. Odchod na celodennú prehliadku hlavného mesta ostrova Funchal. Počas prehliadky uvidíme park Santa Catarina, sochu Sissi a Krištofa Kolumba, katedrálu, ochutnáme víno Madeira v Oliveiras - najstarších vínnych pivniciach ostrova, navštívime miestnu tržnicu, tropickú záhradu (možnosť vyviezť sa k záhrade lanovkou) a na záver si pozrieme barokový pútnický kostol Monte, v ktorom pochovali posledného rakúskeho cisára z rodu Habsburgovcov. Vychýrenou sa stala miestna atrakcia – jazda v tradičnom tobogáne dlhom 2 km. Návrat do hotela, presun na folklórny večer, počas ktorého ochutnáme typickú špecialitu Espetadu a zoznámime sa s miestnym spevom a tancom.

4. deň:
Raňajky. Dnes sa vydáme na celodenný výlet do východnej časti ostrova. Po ceste sa zastavíme v dedinke Camacha, v ktorej sa nachádza ručná výrobňa prúteného ratanového nábytku so suvenírovým obchodom. Ďalšia zastávka bude na druhom najvyššom vrchu Madeiry Pico do Areiro, ktorý sa vypína do výšky 1 818 m. Pokračujeme cez vnútrozemie do Ribeiro Frio, známeho farmou na pstruhy, situovanej v krásnej záhrade. Po ceste na severovýchod ostrova navštívime mestečko Santana, kde sa nachádzajú jedny z posledných madeiranských domov v tvare písmena A. Na spiatočnej ceste zastávka na vyhliadke Ponta do Rosto. Návrat do hotela, večera.

5. deň:
Raňajky.  Prelet na Azorské ostrovy – ostrov Sao Miguel, transfer do hotela. Popoludní prehliadka hlavnej metropoly Ponta Delgada – mesta mnohých tvárí, kde sa 500-ročná tradícia snúbi s modernou a kozmopolitná atmosféra s pokojom a pohodou Azorských ostrovov. Mesto ponúka niekoľko zaujímavých  historických pamätihodností, ako sú kostoly a historické vily. Návrat do hotela, večera.

6. deň:
Po raňajkách odchod na severovýchod ostrova. Prvou zastávkou bude mestečko Riberia Grande, malebne položené na vulkanickej náhornej plošine nad morom. Pozrieme si čarovné historické centrum s uzulinkými uličkami lemovanými zaujímavými príkladmi mestskej architektúry zo 17. a 18 stor., ako napr. budova radnice, barokový kostol Espirito Santo s barokovou fasádou, alebo oblúkový most a nenecháme si ujsť ochutnávku miestnych likérov. Pokračovanie do východnej časti ostrova, kde nás čaká malebná záhrada s vodopádmi Ribeira dos Caldirôes. Navštívime aj čajovú plantáž s múzeom s dodnes funkčným zariadením z 19 stor. na spracovanie svetoznámej značky čaju Gorreana Tea, ktorý budeme môcť aj ochutnať. Presunieme sa do chránenej prírodnej rezervácie Lagoa do Fogo (Ohnivé jazero). Vychutnáme si nádherné scenérie mystického modrého jazera na dne vyhasnutého krátera. Poslednou zastávkou bude ananásová plantáž A. Arruda. Návrat do hotela. Večera v miestnej reštaurácii.

7. deň:
Raňajky, celodenný výlet začneme návštevou rajskej záhrady s jazierkami Terra Nostra – jednej z najkrajších botanických záhrad na ostrove, kde vám dych vyrazí bujná exotická vegetácia. Možnosť kúpania v termálnom jazierku. Presun k jazeru Lagoa das Furnas, kde si pozrieme prípravu typického miestneho pokrmu Cozido, ktorý sa varí v zakopanom hrnci zohrievanom vulkanickou parou a na obed ho aj ochutnáme. Po obede sa zastavíme vo vulkanickom parku s tzv. caldeiras s dymiacimi gejzírmi a horúcimi žriedlami. Pokračujeme na juhovýchod do Vila da Povocao, prvej osídlenej osady na ostrove. Na záver navštívime výrobňu miestnej keramiky v Lagoa. Návrat do hotela.

8. deň:
Raňajky. Odchod poldenný výlet  k sopečnému masívu Sete Cidades, po ceste zastávka na vyhliadkach Lagoa do CanarioVista do Rei, ktorá ponúka jeden z najkrajších panoramatických výhľadov na ostrov a na dve jazerá – modré a zelené v obrovskom sopečnom kráteri s obvodom až 12 km a kolmými stenami vysokými 300 m. Návrat do hotela. Večera.

9. deň:
Transfer na letisko. Odlet do Viedne (s prestupom), transfer do Bratislavy.

Ubytovanie:
8 x v hoteli 3*/4*.

Stravovanie:
8 x polpenzia.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň – Funchal (s prestupom), Funchal – Ponta Delgada, Ponta Delgada – Viedeň (s prestupom), transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, autokarovú doprava podľa programu, 8 x ubytovanie v hoteli 3*/4* s polpenziou, sprievodcu CK. Servisné poplatky.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 278 EUR. Vstupy a cestovné poistenie.

Doprava:
Letecká, autokarová počas pobytu.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,41 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,33 TRY
Americký dolar  EUR 1,20 USD

Zobraziť všetky »