Malý okruh Čínou + Tibet

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1129582
Cena od: 2 829 €
Príplatky od: 369 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

18.09.2021 13 dní 2 829 € +369 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Pekingu.

2. deň PRÍLET DO PEKINGU
Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzku mestom či odpočinok.

3. deň TCHIEN-AN-MEN - PEJ-CHAJ PARK - WANG-FU-TING ROAD
Raňajky. Celodenná prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men (námestie Nebeského pokoja) s rozlohou 44 hektárov. Po obede prechádzka parkom Pej-chaj s prehliadkou pagody, postavenej na ostrove uprostred lagúny. Prechádzka po Wang-fu-ting Road, najrušnejšej triede moderného centra Pekingu s rušnými obchodnými domami.

4. deň ZAKÁZANÉ MESTO - CHRÁM NEBIES
Raňajky. Celodenná prehliadka Zakázaného mesta – sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. V tomto rozľahlom cisárskom komplexe vládlo 24 panovníkov po viac ako 500 rokov celej Čínskej ríši. Zakázané mesto býva tiež nazývané najväčším kultúrnym múzeom Číny, počas vlády všetkých cisárov bolo neprístupné verejnosti. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka Chrámu nebies, postaveného v roku 1420. V tomto rozsiahlom chráme panovníci dynastie Ming a Čching usporadúvali modlitebné obrady a rituály. Večer pre záujemcov fakultatívne návšteva akrobatickej show.

5. deň LAMAISTICKÝ A KONFUCIOV CHRÁM
Raňajky. Predpoludním prehliadka lamaistického kláštora. Jeho päť hlavných siení stelesňuje slohovú zmes chánskych, mongolských a tibetských prvkov. Obed v typickej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka Konfuciovho chrámu, zakladateľa konfucionizmu, ktorý je v Číne dodnes veľmi uznávaným filozofickým smerom. Večer pre záujemcov fakultatívne návšteva Pekingskej opery.

6. deň VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR - HROBKY DYNASTIE MING
Raňajky. Celodenný výlet k Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac než 6.000 km a možno ho pozorovať aj z vesmíru. Tento múr, ktorý pôvodne slúžil k obranným účelom proti invázii barbarov, sa nachádza zhruba 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka jednej z dvoch prístupných hrobiek panovníkov dynastie Ming (celkovo 13 hrobiek).

7. deň LETNÝ PALÁC - ZOO
Raňajky. Prehliadka Letného paláca, letného sídla cisárov. Počas svojej vlády tu cisári prebývali a odpočívali v rozľahlých záhradách. Pozriete si aj známu Loď čistoty cisárovnej Cch‘–si
z roku 1888, ktorá je celá z mramoru. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Prejazd do pekingskej ZOO, kde uvidíte populárne pandy, symbol Číny. Večer fakultatívne ochutnávka miestnej špeciality – pekingskej kačice.

8. deň VOĽNÝ DEŇ
Raňajky. Osobné voľno na nákupy či fakultatívna prehliadka ďalších miest v Pekingu.

9. deň PEKING - LHASA
Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Tibetu. Prílet do Lhasy, transfer do hotela. Popoludní individuálne voľno na prehliadku okolia. Večera a nocľah.

10. deň LHASA
Raňajky. Celodenná prehliadka Lhasy s obedom. Navštívite posvätný palác Potala, ktorý bol v minulosti centrom duchovnej aj svetskej moci a rezidenciou najvýznamnejšieho mnícha a vodcu Tibetu – dalajlámu, kláštor Džókhang postavený v roku 639 ako relikviár pre sochu Budhu. Tiež prejdete pútnický okruh štvrťou Barkor. Večera a nocľah.

11. deň LHASA
Raňajky. Pokračovanie v prehliadke Lhasy – navštívite kláštor Drepung, ktorý bol v 17. storočí najbohatším kláštorom v Tibete - prebývalo tu až 10.000 mníchov a kláštor Sera, kde môžete pozorovať tunajších mníchov pri rituálnych diskusiách. Po obede prehliadka paláca Norbulinka, ktorý od 18. storočia slúžil ako letné sídlo dalajlámu. Večera a nocľah v Lhase.

12. deň LHASA - PEKING
Raňajky. Transfer na letisko a odlet späť do Pekingu. Transfer do hotela v Pekingu. Voľno na nákupy suvenírov.

13. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Transfer na letisko, odlet a prílet do Prahy (Viedne).

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:
leteckú dopravu Praha – Peking – Lhasa – Peking – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) transfery letisko – hotel – letisko 8x nocľah s raňajkami v Pekingu v hoteli 3*- 4* 3x nocľah s raňajkami v Lhase v hoteli 3*+ 10x obed v tradičnej čínskej reštaurácii 3x večera v Tibete všetky transfery počas okruhu uvedený program vrátane všetkých vstupov služby sprievodcu CK počas okruhu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:
letiskové taxy 369,- EUR vstupné vízum do Číny (musia klienti požiadať osobne – berú sa otlačky prstov) fakultatívne výlety nad rámec programu (Chutchung tour, akrobatická show, Pekingská opera, pekingská kačica – spolu 165,- USD) cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Poznámka:
minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,41 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,33 TRY
Americký dolar  EUR 1,20 USD

Zobraziť všetky »