Mexiko veľký okruh

/uploads/galleries/3464/mexiko-vo_2017_cover.jpg Okúpeme sa vo vodopáde s neuvetiteľne modrou vodou Najväčší svätostánok v zemi postavaný z ruin najväčšieho svätostánku starých aztékov Prvé miesto v Mexiku ktoré ožiaria slnečné lúče - Tulúm Legendárne mesto a svetové najznámejšie letovisko prvej polovice 20. storočia. Kto nebol v Acapulcu, Mexiko s BUBO si zamilujete Jeden z divov sveta – Kukulkánova pyramída a jej dokonalé matematicko-astronomické vlastnosti. Povie Najväčšie mesto Ameriky, ktoré ani miestni taxikári dobre nepoznajú. Zaskočíme ich? Mexičania stavali státisícové metropoly v dobe keď Londýn bol len mestom drevených chatrčí. Vyše 200 tisícová metropola v srdci Mexickej náhornej plošiny na úrovni tatranských končiarov. Je pr Chlapci skákajúci zo skaly z výšky 35 metrov do menej ako 5 metrov hlbokej vody. Adrenalínová atrakc Mexiko = Chilli, Chilli = Mexiko Tradičné náboženstvá a kresťanstvo sa dnes vkusne dopĺňajú, aký je medzi nimi rozdiel a čo majú spol Najväčší trh s čerstvým chilli, ovocím a čokoládou v regióne, koloniálna krása a priateľskí zapotéko Vyskúšame prírodný očistný kúpeľ - temazcal. Tak typický pre Oaxacu, využívajúci miesne bylinky, roz Pakal - uvidíme hrobku najvýznamnejšieho panovníka Ameriky. Stále 95 percent Palenque je pod nánosom džungle, dajte si lepšie topánky. Členitý terén, opice v džungli, možno aj jaguár? Kto rád spontánne fotí ľudí, príde si na svoje. Každý si nájde svoj vodopád v panenskej prírode v okolí Palenque Tajomná pyramída boha Kukulkána len na skok od Karibiku Folklórne tradície, krásne ženy a tanec Pri obede nám zatancujú Dokonale modrá voda, žiadne medúzy, biely piesok a predkolumbovské pamiatky. Májske kura v Tulúme na každom kroku Po dlhej poznávacej ceste naprieč južným Mexikom sa osviežime na karibskej pláži Najbližší ostrov Isla mujeres ponúka možnosť širokého vyžitia počas pobytu v Cancúne, sprievodca Vám
Destinácia: Mexiko
Kód zájazdu: 1033468
Cena od: 2 140 €
Príplatky od: 553 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

01.11.2019 16 dní 2 680 € +553 € odlet: Viedeň letecká
23.01.2020 16 dní 2 480 € +553 € odlet: Viedeň letecká
17.02.2020 16 dní 2 380 € +553 € odlet: Viedeň letecká
13.03.2020 16 dní 2 140 € +553 € odlet: Viedeň letecká
27.03.2020 16 dní 2 380 € +553 € odlet: Viedeň letecká
08.04.2020 16 dní 2 290 € +553 € odlet: Viedeň letecká
24.04.2020 16 dní 2 290 € +553 € odlet: Viedeň letecká
16.07.2020 16 dní 2 290 € +553 € odlet: Viedeň letecká
30.07.2020 16 dní 2 290 € +553 € odlet: Viedeň letecká
14.08.2020 16 dní 2 290 € +553 € odlet: Viedeň letecká
01.10.2020 16 dní 2 140 € +553 € odlet: Viedeň letecká
15.10.2020 16 dní 2 140 € +553 € odlet: Viedeň letecká
06.11.2020 16 dní 2 240 € +553 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Máloktorá krajina v strednej Amerike dokáže ponúknuť doslova zo všetkého niečo. Fantastická mystická história plná pyramíd a šamanizmu, gurmánske špeciality a plodiny, ktoré dobyli celý svet, nádherné pláže na brehoch Tichého oceánu a Karibského mora. Mexiko je podmanivá krajina, ktorá Vás vyzýva na objavovanie. Tak vamos!

1. deň:

Prílet a príchod do absolútneho srdca miliónovej metropoly MEXICO CITY. Corona čaká za rohom vo večernom bare, ideme? Aká je klíma v meste, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške 2200 metrov nad morom na absolútnej rovine bývalého jazera Texcoco?2. deň:

Ranný odchod na miesto, kde sa ľudia stávajú bohmi. TEOTIHUACÁN. Staroveká civilizácia nás očarí treťou najväčšou pyramídou na svete, Pyramídou slnka, len o niečo menšou Pyramídou mesiaca a cestou mŕtvych dlhou niekoľko kilometrov. Prečo sa tu nezhoduje magnetický a geografický sever? Prečo práve tu nemá telefón dobrý signál? Tequila, samozrejme,nemôže chýbať, viete však, ako sa vyrába? Ukážeme si a ochutnáme aj tradičné pivo z maguey, ktoré je predchodcom tequily. Poznali pôvodní indiáni systém pálenia? Tradičné brúsenie obsidiánu – vulkanického skla. Ochutnávka kaktusu a prvé chilli v rámci tradičného obeda (nepovinné). Po obede vyrazíme na tretie najnavštevovanejšie katolícke pútnické miesto na svete – k panne Márii Guadalupskej a na hlavné námestie najväčšieho mesta Ameriky – Zócalo. Hlavná pešia zóna a Plaza Garibaldi, námestie, kde je najviac mariachis v Mexiku. Skúsime sa vrátiť do hotela miestnym metrom, ktoré jazdí na gumených pneumatikách? Ozaj, viete, koľko miliónov ľudí denne prevezie?3. deň:

Múzeum antropológie je pravdepodobne najkvalitnejšie múzeum svojho druhu na svete a zaoberá sa štúdiom predkolumbovského obdobia a kultúry na území Ameriky. Viete, kto boli Mayovia a Aztékovia? Voladores – lietajúci indiáni sa odvíjajú na lanách dlhých desiatky metrov za sprievodu tradičnej hudby riskujúc život. Park Chapultepec a Cestou slnka smerujeme do Acapulca. Teplo legendárneho mesta.4. deň:

ACAPULCO spomína na svoju slávu z polovice dvadsiateho storočia. Stretávali sa tu Elizabeth Taylor, Elvis Presley, Kennedyovci, Belmondo či prvý filmový Tarzan... Dnes láka srdce pravého cestovateľa. Preto ho nemôžeme obísť. Budeme na hlavnom námestí jediní turisti? Skokani z La Quebrada z úrovne 12. poschodia sa vrhajú do úzkej zátoky. Je toto vôbec možné?5. deň:

Skorší ranný odchod a prechod po úpätí najznámejšej sopky v Amerike – Popocatepetl, uvidíme ju? Zastávka pri najväčšej svetovej pyramíde v CHOLULE, na ktorej vrchole Španieli po dobytí územia postavili kostol. Prejdeme sa po tajomných a dodnes úplne neobjasnených tuneloch v útrobách pyramídy. Skúsite tradičnú kuchyňu kombinujúcu mäso a čokoládu? Po obede prechod legendárnym územím, kde údajne vyčíňa mýtické zviera nazývané Chupacabra. Prechod prériou s vyše desať metrov vysokými kaktusmi do koloniálnej Oaxacy.6. deň:

Pešia prehliadka mesta OAXACA s príjemnou klímou večnej jari. Vyzerala by takto Kuba, keby tam neprišla revolúcia? Kostol Santo Domingo, systém zavodňovania mesta, čokoládovňa, lúčne koníky – chapulines a trh s koreninami. Využite šancu len tak sa stratiť. Možnosť navštíviť múzeum so stálou expozíciou zlata Zapotékov.7. deň:

Monte Alban a Zapotékovia. Hora s vrcholom zrezaným do absolútnej roviny. Dodnes nevieme presne kto, prečo ani ako odstránil také obrovské množstvo hmoty. Dôkladná prehliadka nádherných pyramíd Monte Alban. Potom späť do koloniálnej Oaxacy a k najväčšiemu stromu v Amerike. Ako vyzerá strom s obvodom 56 metrov? Výroba mezcalu, tradičného nápoja s červíkom z údolia Oaxacy a návšteva dvora, kde si ukážeme, ako Zapotékovia splynuli so Španielmi a naučili sa využívať ovčiu vlnu. Sadnete si ku kolovrátku a krosnám? Nočný presun do mesta Villa Hermosa.8. deň:

VILLAHERMOSA – čaká nás najstaršia americká kultúra Park La Venta je džungľa uprostred mesta. Hlavy starých Olmékov a park, kde môžete stretnúť čierneho jaguára, papagáje či opice. Krátky presun do Palenque na okraj pralesa.9. deň:

Najvýznamnejší panovník predkolumbovskej Ameriky sa volal Pakal. Vládol 68 rokov v dobe, keď sa ľudia bežne dožívali polovicu. Uvidíte jeho hrobku a nadchnete sa stratenou civilizáciou podmanivého PALENQUE. Kráľovský palác, palisády mestského štátu Palenque a množstvo tajomstiev ešte stále ukrytých v nepriestupnej džungli. Viete koľko ich je? Vyše 1400... To pravé Mexiko v hrdom zapatistickom štáte Chiapas. Kto boli zapatisti? Uvidíme nejakých? Poobedňajšia návšteva Agua Azul, kaskádového vodopádu s tyrkysovou vodou hlboko v džungli Chiapas. Preplávame lagúnu na ďalšom vodopáde Misol-Ha? Tí odvážnejší, pridajte sa!10. deň:

Skorý ranný odchod smer Yucatánsky polostrov. Viete, ako málo turistov navštevujúcich Mexiko sa kúpe v Mexickom zálive? Budeme medzi nimi. Neskutočné azúrové more takmer bez vĺn, dokonalé osvieženie na ceste na horúci juh. Príchod do najbezpečnejšieho mesta v Mexiku. MÉRIDA. Krásne koloniálne mesto v štáte Yucatan a večer na námestí. Dáme si kávu v reštaurácii Fridy Kahlo? Ručne tkaná závesná sieť hamaka, typické farebné sombréro proti yukatánskemu slnku11. deň:

Odchod do CHICHÉN ITZÁ. Jeden z divov sveta – Kukulkánova pyramída a jej dokonalé matematicko-astronomické vlastnosti. Povieme si o nej všetko. Okrúhle observatórium Caracol z polovice prvého tisícročia. Tradičné folklórne tance s táckami na hlave. Večer príchod do CANCUNU, najväčšieho turistického centra s dokonalou infraštruktúrou a legendárnym morom – modrý Karibik. Relax v hoteli podľa Vášho výberu s možnosťou all inclusive. Zaslúžený oddych po našom putovaní. Relaxovať budeme na mayskej riviére, ktorá sa tiahne od Cancúnu až po Playa del Carmen. 4 noci na brehu Karibiku.12. deň:

Prešli sme 12 mexických štátov. Zaslúžený odpočinok na bielych plážach Karibského mora.13. deň:

Relax na pláži a možnosť fakultatívnej návštevy mesta TULUM a tajomných podzemných riek cenotes (fakultatívne, 54 €). Vedeli ste, že cenotes tvoria prepojený systém a jednou z teórií je, že ho vytvoril pád meteoritu, ktorý spôsobil dobu ľadovú. Nám zima pri Karibiku nebude. Oddychujte.14. deň:

Prešli sme 12 mexických štátov. Zaslúžený odpočinok na bielych plážach Karibského mora.15. deň:

Rozlúčka s Mexikom a odlet domov v poobedňajších hodinách.16. deň:
Prílet.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,63 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,50 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »