15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Najzaujímavejšie miesta sveta: Mŕtve more

/uploads/galleries/7516/mrtvemorecover.jpg Ruiny jordánskeho Jarashu majú prezývku Takýto pohľad mali zo svojej pevnosti aj križiaci Okúpeme sa v Mŕtvom mori. Naozaj sa na ňom dá ležať? Pod starovekými stĺpmi rímskeho Jarashu Unikátna krajina v blízkosti Mŕtveho mora Pravé osvieženie! Horúci mätový čaj priamo na púšti Beduínsky mansaf nám na jazyku vyčaruje orientálnu rozprávku Jordánsko je dodnes kráľovstvom Petra nie je len Pokladnica, ukážeme Vám viac! Petra so svojou Pokladnicou patrí k najznámejším pamiatkam sveta Cez úzky Siq. Konečne ju máme! Pohľadáme medzi nabatejskými hrobkami aj malých obyvateľov púšte? Vyšliapete si 800 schodov ku kláštoru Ed Deir? Ukážeme si aj menej známe hrobky Petry Verili by ste, že v skalách sa ukrýva Petra? Ochutnáte tradičný hummus?
Destinácia: Jordánsko
Kód zájazdu: 1033227
Cena od: 790 €
Príplatky od: 305 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

08.07.2020 5 dní 850 € +305 € odlet: Viedeň letecká
27.10.2020 5 dní 850 € +305 € odlet: Viedeň letecká
04.11.2020 5 dní 890 € +305 € odlet: Viedeň letecká
17.11.2020 5 dní 790 € +305 € odlet: Viedeň letecká
23.02.2021 5 dní 990 € +305 € odlet: Viedeň letecká
03.03.2021 5 dní 990 € +305 € odlet: Viedeň letecká
22.03.2021 5 dní 990 € +305 € odlet: Viedeň letecká
06.04.2021 5 dní 990 € +305 € odlet: Viedeň letecká
04.05.2021 5 dní 1 230 € +305 € odlet: Viedeň letecká
13.07.2021 5 dní 850 € +305 € odlet: Viedeň letecká
19.10.2021 5 dní 850 € +305 € odlet: Viedeň letecká
03.11.2021 5 dní 890 € +305 € odlet: Viedeň letecká
12.11.2021 5 dní 790 € +305 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Zamilovaná orientálna rozprávka. Púštne kráľovstvo, kde beduínska česť znamená viac ako zákon. Každý deň sa môžete ponoriť do najslanšieho mora na svete a vychutnať si romantický západ slnka na najnižšie položenom mieste našej planéty. Krátka cesta plná lásky a slnka s možnosťou navštíviť Petru, jeden z novodobých divov sveta, ktorý vám nedá spať.

1. deň:
Odlet kvalitnou leteckou spoločnosťou a prílet do hlavného mesta Jordánska, Ammánu, ktorý bol kedysi antickou Filadelfiou. Dnes je hlavným mestom krajiny, ktorej vládne odvážny kráľ Abdulláh a krásna a múdra kráľovna Rania. Napadlo by Vás, že si zoberiete inšpiráciu pre svoj vzťah z moslimskej krajiny? Vstúpili sme do Jordánska, kde sa nachádza novodobý div sveta. Z moderného letiska princeznej Alie sa presunieme na najnižšie položené miesto na planéte Zem a zbehneme do údolia Mŕtveho mora. Prekonáme 1200 výškových metrov a sme tam! Príchod do príjemného 3* hotela s bazénom a priamym vstupom do Mŕtveho mora. Nocľah. Ak máte záujem, tak ubytovací štandard si môžete zlepšiť na hotel Kempinski Ishtar. Viac zážitkov nájdete na https://www.ck.sk/forum/zivi-pri-mrtvom-mori-luxusne

2. deň:
Celodenný relax pri Mŕtvom mori, kúpanie v sladkej či slanej vode. V údolí Mŕtveho mora sa okúpete v najslanšom mori na svete a uvidíte, že nie je voda ako voda a niekde sa plávať naozaj nedá. Na vlastnej koži si vyskúšate nemožné. Zoberte si noviny, naozaj sa dajú čítať ležiac na vode! Relax, oddych a liečebné procedúry v Mŕtvom mori. Výborný hotel, strava a fantastické miesto - ste predsa na najnižšie položenom mieste na svete!! Mŕtve more je jedinečný fenomén, ktorý Vám pripravý nezabudnuteľný zážitok. Má rozlohu 1050 km2 a je najnižšie položenou vodnou plochou na zemeguli. Voda v Mŕtvom mori obsahuje 10x viac solí ako obyčajná morská voda. Na pobreží sú nánosy bahna, ktoré majú takisto ako voda významné liečebné účinky na ľudský organizmus. Na nervový systém pôsobí kombinácia vody, vzduchu a bahna s veľkým množstvom jódu a brómu, ďalej síra a horčík pomáhajú liečiť kožné choroby a draslík pôsobí na artritídu a reumu. Pri príchode k morskému brehu môžete zabudnúť na prirodzené nutkanie nás stredozemcov z krajiny bez mora, kedy sa s radosťou malého dieťaťa vrháme do vôd aby sme sa čo najrýchlejšie ponorili pod hladinu. Odhliadnuc od toho, že pri Mŕtvom mori sa Vám to kvôli vysokej hustote solí tak ľahko nepodarí, tak by ste súčasne zažili silu koncentrácie solí a minerálov v podobe niekoľko hodín intenzívneho štípania očí a ostatných otvorov na hlave, do ktorých by sa voda z Mŕtveho mora dostala. Aby ste naplno využili potenciál liečebnej sily mŕtveho mora, dodržujte nasledujúce pravidlá: 1: plávajte, lepšie povedané nadnášajte sa vo vode Mŕtveho mora 10 - 15 minút. Nesnažte sa ponárať hlavu pod vodu, nerobte prudké pohyby, aby ste nešpliechali na seba, alebo iného človeka. 2: vyjdite na breh a ponatierajte sa bahnom. Bahno nedávajte do tesnej blízkosti očí, úst, nosa a uší. 3: počkajte na brehu 15 až 20 minút, kým bahno dokonale uschne na Vašom tele 4: vráťte sa do mora a zmyte zo seba všetko bahno. Zostaňte vo vode maximálne ďaľších 10 minút. 5: vyjdite na breh a použite sprchu na brehu na starostlivé osprchovanie celého tela. Túto procedúru ideálne urobte 2x denne. Pokiaľ sa Vám žiada viac kúpania, využite širokú škálu bazénov s menej slanou morskou vodou alebo aj sladkou vodou na brehu.

3. deň:
Relax, zdravie a slnečné lúče pri Mŕtvom mori, alebo fakultatívny výlet k novodobému divu sveta, Petre. Fakultatívny celodenný výlet do Petry: začneme už o 04:00 ráno a ukončíme neskoro večer. Každá minúta však stojí zato. Jeden z divov sveta....PETRA. Švajčiarsky cestovateľ Burckhardt objavil toto mesto v prestrojení v roku 1812. Tajomnú, ba priam magickú atmosféru si mesto udržalo dodnes. Splnený sen. Celodenná prehliadka Petry, ktorá je ukrytá hlboko v horách, ktorým dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžišovho brata. Cez legendárny kaňon sa dostaneme pred červenú pokladnicu Khazneh, známej z filmu Indiana Jones. Kultúra antického kmeňa Nabatejcov sa nám ukáže v celej kráse. Mesto mŕtvych, kolonády, divadlo a do toho hra svetla na červenom pieskovci sa postarajú o nádherné zábery. Aktívnejší vystúpia až na úplný koniec k najväčšej pamiatke Deir. Vo vstupných dverách, ktoré sú vysoké 8 metrov sa budete cítiť ako mravec. Cez Siq sa vrátime späť a zatvoríme za Petrou dvere. Ostane skrytá v týchto tichých, červených horách. Červený prach z Petry spláchneme v bazéne.

4. deň:
Celodenný relax pri Mŕtvom mori. Sladkovodné bazény alebo šialene slaná voda a k tomu horúce slnko.V tento deň máte možnosť absolvovať fakultatívny výlet na sever do najzachovalejšieho antického mesta v krajine. JARASH: antické mesto, kde je odkrytých len necelých 20 percent mesta. Dokonale zachované Cardo Maximus s vyjazdenými stopami od rímskych kočov, množstvo byzantských mozaík, divadlo, tetrapylóny. Mestu na križovatke karavánových ciest sa darilo. Uvidíte sami. Poobede sa zastavíme na mieste odkiaľ Mojžiš videl zem zasľúbenú. Hora Nebo a Mojžišova hrobka. V Madabe na nás čaká najstaršia mozaika Palestíny a pri troche šťastia uvidíme ligotajúce sa kupole Jeruzalemu. Večerný transfer na letisko a odlet domov.

5. deň:
Rozlúčka s Jordánskom, ktoré s nadšením doma opíšete svojim priateľom a známym.