Okruh Taiwanom

Destinácia: Taiwan (Čína), Taipei (Tchaj-pej)
Kód zájazdu: 1193273
Cena od: 3 099 €
Príplatky od: 209 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

02.11.2022 12 dní 3 099 € +209 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Okruh tajuplným ostrovom Tchaj-wan, kde sa nachádza mnoho pamiatok a nádherná divoká príroda sa scénickými tiesňavami a priezračnými jazierkami.

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) - TAIPEI
Odbavenie 2 hodiny pred odletom, odlet v ranných hodinách do Taipei.

2: TAIPEI
Prílet do Taipei, prehliadka Pamätníka demokracie, návšteva bývalého najvyššieho mrakodrapu sveta Taipei 101, transfer do hotela, večera, nocľah.

3: TAIPEI – HUALIAN
Raňajky, navštívime Národný park Taroko Georgia a jednu z najväčších turistických atrakcií Taiwanu, tiesňavu Taroko (UNESCO). Prezrieme si večný oltár, jaskyňu Swallow, kolmé útesy vysoké až 200 m, tunely v skalách, divokú rieku tečúcu tiesňavou a mnoho vodopádov. Prenocovanie v Taroko National Park.

4: HUALIAN – TAITUNG
Po raňajkách odchod pozdĺž pobrežia do juhovýchodnej časti ostrova cez mesto Taitung do horského rezortu Royal Chipen, ubytovanie. Pozriete si tanečné vystúpenie a následne sa zrelaxujete v neďalekých termálnych kúpeľoch. Nocľah v Royal Chipen.

5: KENTING
Raňajky, odchod do Národného parku Kenting, ktorý sa nachádza na Hengchunskom polostrove v najjužnejšom cípe Taiwanu. Národný park Kenting patrí k najobľúbenejším turistickým rezortom na ostrove Taiwan. Ubytovanie v rezorte Howard Beach, večera, nocľah.

6: KENTING
Poldenná prechádzka rezerváciou. Mimo fascinujúce scenérie navštívite historický maják Eluanbi. Park s rozlohou 332 km2 zahŕňa lesy, hory, jazerá, pláže a koralové útesy. Popoludní voľno, relax.

7: KENTING – TAINAN
Po raňajkách odídeme do najstaršieho mesta ostrova. Tainan je nádherné historické mesto, známe pre svoje veľkolepé chrámy, historické budovy, krásnu prírodnú krajinu. Tainan je známy aj ako mesto jedla. Mimo širokú ponuku potravín na trhoch má mesto tiež veľké množstvo pouličných predajcov, ktorí sa špecializujú na chutnú tradičnú kuchyňu. Medzi tainanské špeciality patrí napríklad tainanský toast, čo je vyprážané pečivo plnené rôznymi prísadami, ako sú kuracie mäso, zelenina, mliečne omáčky či morské plody. Po prehliadke mesta zamierime k jazeru Sun Moon. Plavba po jazere, ubytovanie, večera, nocľah.

8: PULI – TAIPEI
Raňajky. Na poludnie návšteva chrámov Wen Wu a Syuanguang. Pokračovanie do mesta Puli, prehliadka najväčšieho novodobého budhistického chrámu sveta. Budova chrámu bola navrhnutá rovnakým architektom ako vtedajšia najvyššia budova sveta Taipei 101. Tento obrovský palác s hlavnou vežou vysokou 150 metrov je konštruovaný tak, aby odolal tým najsilnejším zemetrasením aj tajfúnom, ktoré kedy Taiwan postihli. Odchod do Taipei, cestou zastávka v dedine Taomi k prehliadke unikátnej papierovej svätyne. Príjazd do hlavného mesta Tchaj-wan, ubytovanie, večera, nocľah.

9: YEHLIU – CHIU FEN
Po raňajkách odídeme do NP Yehliu Geo, ktorý je známy vďaka unikátnym skalným formáciám bizarných tvarov. Známe sú napríklad útvary skál ako kráľovná, Popoluškina črievička, svietnik a mnoho ďalších. Ďalej budeme pokračovať do Chiu Fen, čo je staré banícke mesto, postavené na strmom svahu hory. V baniach sa ťažilo zlato a stále tu zostalo veľa kurióznych stavieb, miesto má mystickú atmosféru a priťahuje nespočetné množstvo umelcov, filmárov a fotografov. Ubytovanie, večera, nocľah.

10: CHIU FEN
Raňajky. Odpočinok, voľný čas. V meste sa chrámy a pamiatky s odkazom na čínske aj japonské kultúrne dedičstvo miešajú s modernými vežiakmi. Vládne tu čulý ruch, ktorý vrcholí v noci. Fakultatívne návšteva čajových plantáží. Návrat do hotela, nocľah.

11: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Prehliadka mesta, počas ktorej navštívime Národné múzeum (najväčšia čínska múzejná zbierka), svätyňu mučeníka, pamätné siene Chiang Kai-shek, remeselné centrum. Večer transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

12: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

„COVID poistenie”, ku všetkým zájazdom CK.

Zaplaťte si „COVID poistenie” a budete krytí v prípade ochorenia na COVID-19. Toto poistenie kryje liečebné náklady vo všetkých krajinách (t.j. aj v tzv. červených krajinách) až do výšky 50.000,- EUR, náklady na ubytovanie v prípade karantény, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady a preplatenie storno poplatkov so spoluúčasťou 20% pre klienta.

Podmienkou je, že klient musí mať objednané aj Komplexné cestovné poistenie ECP, prípadne aj poistenie Storno PLUS.

Poistenie je možné zjednať pre osoby do veku 70 rokov. Pre osoby 70 až 85 rokov je 100% prirážka.

DENNÁ SADZBA

EURÓPA

2,60 EUR

SVET

5,85 EUR

Nárok na preplatenie storno poplatkov vzniká pre všetky spolucestujúce osoby na spoločnej zmluve o zájazde v prípade, že majú zaplatené komplexné cestovné poistenie ECP a „COVID poistenie”.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Taipei – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
9 x nocľah v hoteloch 4*
plnú penziu
miestneho delegáta a sprievodcu CK ESO travel (min. 12 osôb)
všetky transfery klimatizovaným busom
výlety a vstupy do pamiatok

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 209,- EUR
prepitné pre miestneho sprievodcu a šoféra
cestovné poistenie ECP PLUS 5,- EUR/osoba/deň

Taipei (Tchaj-pej)

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,38 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 18,47 TRY
Americký dolar  EUR 1,03 USD

Zobraziť všetky »