15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Oswiecim a Poľské Versailles

Destinácia: Poľsko
Kód zájazdu: 1088043
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:


1.deň:

Tábor Auschwitz päť rokov vyvolával pocit strachu medzi obyvateľstvom zemí, ktoré okupovali nacisti počas druhej svetovej vojny. Pôvodne mal slúžiť ako nástroj teroru a vyhladzovania Poliakov. Neskôr sem začali nacisti posielať ľudí z celej Európy – predovšetkým Židov a Rómov. Zvyšovaním počtu väzňov vznikla potreba výstavby druhého tábora, ktorý vybudovali pri dedinke Brezinka – Auschwitz II.-Birkenau. Do bývalého tábora vedie brána s cynickým nápisom: „Arbeit macht frei“ – práca oslobodzuje – ktorou denne prechádzali väzni do práce a po viac ako desiatich hodinách sa vracali späť. Spolu s dospelými sem Nemci posielali aj deti, s ktorými zachádzali rovnako ako s dospelými. Niektoré, hlavne dvojčatá, slúžili na rôzne experimenty a pokusy. Katastrofálne životné podmienky napokon zapríčinili smrť, alebo väzni končili v plynovej komore. Popoludní prehliadka zámku Pszczyna, ktorého architektúra pripomína „Versailles“. Svedčí o tom nádherné kamenné schodisko, ktoré vedie na prvé poschodie, ale aj „brána vyvolených“, ktorou prichádzali na zámok králi, cisári a kniežacia rodina. Interiéry sú zariadené dobovým nábytkom z prelomu 19. a 20. storočia pôvodným nábytkom, obrazmi, hodinami, zrkadlami, kobercami a dekoráciami, ktoré sú nádherne zrenovované. Najpôsobivejšia je okrem Knižnice Zrkadlová sieň, ktorá dnes slúži ako koncertná. V období I. svetovej vojny práve na pštinskom zámku prijímal nemecký cisár Viliam II. dôležité rozhodnutia o vojenských operáciách na frontách vojny. A práve v tomto období na zámku žila kňažná Daisy Hochberg von Pless, za slobodna Mary Theresa Olivia Cornwallis-West, ktorá bola považovaná za jednu z najkrajších žien svojej doby. Všeobecne však bolo známe jej pacifistické zmýšľanie: zo svojej spoločenskej pozície presadzovala lepšie zachádzanie s vojnovými zajatcami a sama napokon pracovala ako sestra Červeného kríža. Jej vnuk Bolko von Hochberg, žijúci v Mníchove, dodnes pštinský zámok navštevuje. Zámok stojí na okraji veľkého krajinárskeho parku, v ktorom si milovníci prechádzok prídu na svoje. Počas prechádzokpopri jazierkach si môžu dať šálku dobrého čaju v Čajovni, alebo navštíviť hroby posledných majiteľov z rodu Hochbergov.Park s obľubou využívajú novomanželia, ktorým poskytuje prekrásnu kulisu na svadobné fotografie. Všeobecne bola známa lovecká vášeň pštinských kniežat. Zámok bol v určitom čase vyhľadávaným strediskom lovov, na ktoré prichádzali aristokrati z celej Európy. Lovili jelene a zubry. Aj dnes tu je zriadená ukážková Zubria obora. Z vyhliadkových mostíkov je možné sledovať chovanie a zvyky týchto zvierat. Na opačnej strane zámku v Nádražnom parku je umiestnený skanzen, v ktorom sú umiestnené najvzácnejšie pamiatky dávnej regionálnej zástavby.
17:30 hod. odchod na cestu späť, predpokladaný návrat do Žiliny do 20:30 hod.

Cena zahŕňa: 

doprava zájazdovým autobusom, prehliadka Múzea Auschwitz-Birkenau – výklad slovensky alebo česky, slúchadlá a sprievodca CK


Nepovinný príplatok:

komplexné poistenie UNION 2€/os.
vstupné do zámku, do Zubrej obory, do skanzenu – podľa záujmu


PRE UCELENÉ KOLEKTÍVY ZVÝHODNENÁ CENA

TERMÍN, PROGRAM A MIESTO ODCHODU UPRAVÍME PODĽA POŽIADAVKY

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,92 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,59 HRK
Turecká lira  EUR 7,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »