15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Paríž - Altotting - Chenonceaux - Tours

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1088317
Cena od: 235 €
Príplatky od: 99 €
Pútnické zájazdy

Výber termínu

19.10.2020 5 dní 235 € +99 € kombinovaná

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1.deň: ráno stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne, odlet do Paríža. Po prílete presun do centra, návšteva Rue du Bac – Kláštor sv. Vincenta s kaplnkou Zázračnej medaily, v ktorej je vystavené neporušené telo Kataríny Labouré. Kostol sv. Vincenta de Paul s jeho telesnými pozostatkami. Fakultatívne plavba po Seine s vyhliadkou na hlavné dominanty mesta: Eiffelova veža, Invalidovňa, Bourbonský palác, Múzeum D´Orsay, Justičný palác, Katedrála Notre Dame, Radnica, Place de la  Concorde, Louvre. Odchod na hotel, ubytovanie.

2.deň: po raňajkách ďalší program v Paríži, kúzelná štvrť umelcov Montmartre s bielou Bazilikou Sacré Coeur, stojacou na najvyššom bode Paríža. Už s diaľky upúta svojou mohutnosťou. Snehobielu farbu si zachovala vďaka travertínu, z ktorého je postavená. Vždy keď prší, tento kameň reaguje na vodu vylučovaním kalcitu, ktorý v tomto prípade pôsobí ako bielidlo. Výstavba  začala v roku 1875 a bola dokončená v roku 1914. Interiér osvetľuje tlmené svetlo, prenikajúce obrovskými vitrážami. Popoludní odchod do  Tours - návšteva Baziliky sv. Martina, pôsobisko a hrob sv. Martina, ktorého nazývali tiež biskupom chudobných. Po uprázdnení biskupského stolca si ľudia žiadali, aby sa novým biskupom stal práve Martin. Napriek zdráhaniu bol v roku 371 vysvätený za biskupa. Asi 2 km za mestom dal vystavať drevený kláštor, kde žil v skromnosti a ústraní aj s asi 80 učeníkmi. Neváhal však napomenúť aj cisára Valentiana, mal zásluhu na obrátení mnohých pohanov. Zomrel 08.11.397. Jeho telo pochovali na cintoríne za mestom Tours. Na tomto mieste teraz stojí nová  Bazilika de St-Martin z 19. stor., ktorá stráži jeho pozostatky. Z pôvodného chrámu sa zachovala iba severná a západná veža s hodinami.  Po sv. omši odchod na hotel, ubytovanie.

3.deň: po raňajkách svätá omša v Bazilike sv. Martina v Tours, následne presun k romantickému vodnému zámku Chenonceau, ktorý sa klenie ponad rieku Cher. Je známy i ako zámok šiestich žien, ktoré ho postupne vlastnili. Stojí na mieste pôvodného vodného mlyna, ktorý bol neskôr nahradený zámkom a spojený mostnými oblúkmi s druhým brehom rieky. Prehliadka, následne panoramatická jazda cez územie Francúzska, údolím rieky Loire na ubytovanie

4.deň: po raňajkách odchod do bavorskej národnej svätyne v Altötting. Leží v malebnom horskom prostredí. Už viac ako 1250 rokov je duchovným centrom bavorčanov a vyše 500 rokov najvýznamnejšie mariánske pútnické miesto v Nemecku. Pre viac ako milión pútnikov a návštevníkov ročne je cieľom "Čierna Matka Božia - Schwarze Müttergottes" v osemuholníkovej kaplnke Božej milosti (Gnadenkapelle). Od mája do októbra sa tu konajú každoročne veľké púte a slávnostné bohoslužby. Náboženský program, odchod na Slovensko s predpokladaným príchodom v neskôr večer.V cene je zahrnuté:
letenka  Viedeň – Paríž,  3 x ubytovanie s  raňajkami  v dvoj a trojlôžkových izbách so soc. zariadením, doprava klimatizovaným autobusom po trase, odborný sprievodca, kňaz 

V cene nie je zahrnuté:
servisné  poplatky  99,- €,  transfer  z Bratislavy na letisko Viedeň 8,- €,  mestská taxa, platí sa na mieste, vstupy, sedadlo v prednej časti autobusu 15,- €

Možný príplatok:
komplexné cestovné  poistenie vrátane storna zájazdu, poistné  krytie do výšky 80 % storno poplatku: 8,- €

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,92 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,59 HRK
Turecká lira  EUR 7,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »