Peru - Ekvádor

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 809507
Cena od: 3 319 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

19.11.2019 13 dní 3 319 € +0 € odlet: Viedeň, Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:


1. deň PRAHA (VIEDEŇ) – LIMA

Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom, odlet do Limy.

2. deň LIMA – CUSCO

Prílet do Limy. Odlet z Limy do Cusca, ktoré bolo založené koncom 12.storočia Manco Capacem. Cusco leží vo výške 3.400 metrov nad morom. Prílet do Cusca, transfer do hotela, ubytovanie. Nocľah v Cuscu.

3. deň CUSCO – TAMBOMACHAY – PUCA PUCARÁ – SACSAYHUAMÁN

Raňajky. Prehliadka Cusca(námestie Plaza de Armas, koloniálne arkády, katedrála s červeným Kristom, patrónom mesta. Pizarrov palác, chrám Koricancha, kláštor Santo Domingo), zrúcanín Q’engo, Tambomachay, Puca Pucará a pevnosti Sacsayhuamán. Nocľah v Cuscu.

4. deň MACHU PICCHU

Raňajky. Transfer na vlakovú stanicu v Cuscu, vlakom z Cusca do Aguas Calientes. Po krátkom úseku autobusom (asi 6km) sa po zdolaní serpentín ocitnete v blízkosti Machu Picchu. Nasledovať bude prehliadka najkrajšej pamiatky Južnej Ameriky a posvätného miesta Inkov Machu Picchu, ktoré objavil Američan Hiram Bingham 24.7.1911 uprostred hôr a džungle. Po 3.000 schodoch je možné prejsť všetkými námestiami, nástupištami a terasami, a navštíviť všetky svätyne, observatória a obytné budovy. Návrat rovnakou cestou do Cusca. Nocľah.

5. deň SVÄTÉ ÚDOLIE

Raňajky. Celodenný výlet do Svätého údolia (Valle Segrado) rieky Urubamba. Autobusom pomaly zídete do údolia a pôjdete pozdĺž rieky Urubamby. Nasledovať bude prehliadka Pisacu a ruín Ollantaytambo. Neskorý obed (v cene). Nocľah v Cuscu.

6. deň CUSCO – PUNO

Raňajky. Transfer na autobusovú stanicu v Cuscu, odjazd autobusom z Cusca, panoramatická cesta(špicaté vrcholy Ánd, prudké strže, krásne údolia, po ceste autobusom dosiahnete nadmorskej výšky 4.300 metrov) autobusom z Cusca naprieč Andami do Puna. Pri ceste autobusom je niekoľko zastávok (Andahuaylillas, Raqchi, Sicuani, La Raya, Pucará) na fotografovanie a zastávka na obed(v cene). Nocľah v Pune.

7. deň JAZERO TITICACA – LOS UROS – PUNO

Raňajky. Plavba po jazere Titicaca, ktoré je posvätným miestom Inkov, najväčším vysokohorským jazerom na svete a rozkladá sa na hranici Peru a Bolívie vo výške 3.812 metrov nad morom. Jazero Titicaca má radu ostrovov, medzi nimi budia pozornosť plávajúce rákosové ostrovy Los Uros, ktoré tiež navštívite. Indiáni, ktorý žijú na týchto ostrovoch, hovoria o sebe, že majú čiernu krv, ktorá ich chráni pred chladom jazera, v ktorom má voda stálu teplotu 13 stupňov Celzia. Návrat loďou do Puna. Transfer do Juliaci. Let z Juliaci do Limy. Transfer do hotela. Nocľah v Lime.

8. deň LIMA – QUITO

Raňajky. Prehliadka hlavného peruánskeho mesta Limy, kedysi najbohatšieho mesta sveta (koloniálna a moderná Lima – centrálne námestie Plaza de Armas s prezidentským palácom a katedrálou Santo Domingo. Kostol San Francisco, katakomby, prehliadka rezidenčných štvrtí San Isidro a Miraflores). Transfer na letisko, do Quita. Nocľah.

9. deň QUITO

Raňajky. Prehliadka hlavného ekvádorského mesta Quita. Vďaka veľkému množstvu kostolov a kláštorov sa Quito nazýva aj „Kláštor Ameriky“, koloniálne centrum Quita bolo v roku 1978 zaradené organizáciou UNESCO do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva ľudstva. Uvidíte námestie Nezávislosti s Prezidentským palácom, Arcibiskupský palác, Parlament, Metropolitná katedrála, kostol La Compaňia a ďalšie krásne pamiatky. Prehliadku ukončíte na hore Panecillo, odkiaľ budete mať nádherný výhľad na hlavné mesto. Quito leží v nadmorskej výške 2.850 m a je obklopené sopkami so zasneženými vrcholkami. Mesto bolo vybudované na upätí sopky Pichincha (4.794 m.n.m). Nocľah v Quite.

10. deň QUITO – OTAVALO

Raňajky. Z Quita sa vydáte severným smerom do provincie Imbabura. Prehliadnete si krásne indiánske mesto Otavalo a navštívite tu tiež najkrajší ekvádorský indiánsky trh – predáva sa tu čerstvé ovocie, zelenina, klobúky, indiánske šperky a ďalšie typické predmety. Nocľah v Otavale.

11. deň OTAVALO – COTACACHI – IBARRA – QUITO

Raňajky. Prehliadka mestečiek Cotacachi a Ibarra v oblasti „Severnej andskej vysočiny“, odkiaľ je krásny výhľad na na sopku Cotacachi. Zaujímavosťou bude návšteva indiánskych komunít žijúcich okolo jazera San Pablo. Návrat do Quita, nocľah.

12. deň COTOPAXI – QUITO

Raňajky. Cesta na juh od Quita do oblasti „Andského stredohoria“ a národného parku Cotopaxi a okolo lagúny Limpiopungo. Tejto ceste sa hovorí „Trieda Sopiek“, poskytuje prekrásne výhľady na najkrajšie ekvádorské sopky. Tento prírodný klenot je magnetom pre milovníkov prírody, rozprestiera sa na území 36.000 ha. Národný park obklopuje najväčší aktívny vulkán s rovnakým názvom Cotopaxi (5.897m.n.m). Behom prehliadky parku budete mať možnosť obdivovať prírodné krásy, pri troche šťastia uvidíte andské čajky, kondorov, vysokú zver alebo divé kone. Odjazd späť do hlavného mesta. Nocľah v Quite.

13. deň QUITO – PRAHA

Raňajky. Návšteva pamätníka rovníka ( Mitad del Mundo) neďaleko Quita. Tu budete mať príležitosť stáť súčasne na severnej a južnej pologule. Ďalej si prehliadnete neďaleké etnografické Etnografické múzeum, kde môžete vidieť pestrosť jednotlivých oblastí Ekvádoru. Transfer na letisko V Quite, odlet z Quita do Prahy.

14. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Prílet do Prahy.


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú prepravu Praha – Lima (s prestupom), Lima – Cusco, Juliaca – Lima, Lima – Quito, Quito – Praha (s prestupom) (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
11x nocľah 3* hoteloch v priebehu okruhu
11x raňajky, 2 obedy
všetky autobusové transfery behom okruhu
služby česky hovoriaceho sprievodcu (pri počte minimálne 10 osôb)
služby miestnych sprievodcov po trase
asistenciu partnerských CK z Peru a Ekvádoru
vstupné do všetkých objektov podľa programu
všetky prehliadky podľa programu


CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 529,- EUR
odletovú taxu pri odlete z Peru (30,- USD)
odletovú taxu pri odlete z Ekvádoru (41,- USD)
letiskové taxy za vnútroštátne lety (30,- USD)
fakultatívne výlety a vstupy mimo program
cestovné poistenie ECP 3,30 EUR osoba/deň


Poznámka: Lety môžu byť s prestupom v USA, nutný biometrický pas a vstupná autorizácia ESTA.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,84 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,29 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »