Petrohrad počas bielych nocí autobusom

Destinácia: Rusko
Kód zájazdu: 957169
Cena od: 648 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

09.06.2019 7 dní Last Minute 648 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
7-dňový autokarový zájazd

Perex:
Autokarový zájazd s prenocovaním v Litve a krátkou zastávkou v meste Pskov do kultúrneho strediska celého Ruska s mnohými pamiatkami UNESCO. Prehliadka hlavných historických a umeleckých skvostov - Zimného paláca s galériou Ermitáž, Nevského prospektu s chrámami a palácmi, malebné mestečko Puškin, Petrodvorec - letná rezidencia Petra Veľkého, Petropavlovská pevnosť, katedrála sv. Izáka. Nezabudnuteľné potulky mestom počas bielych nocí. 

Ubytovanie:
6x v hoteli 3*

Stravovanie:
6x raňajkyDoprava:
Autokarová


Program:
1. deň:
Odchod z Košíc, tanzit cez Poľsko. Ubytovanie v Litve.
2. deň:
Raňajky. Pokračujeme v ceste do Ruska. Krátka zastávka v jednom z najstarších miest v Rusku v Pskove, je tu pochovaný Alexander Puškin. A ideme ďalej, večerný príchod do majestátneho Petrohradu (UNESCO). Ubytovanie.
3. deň:
Raňajky. Začíname objavovať krásy magického mesta. Autobusová okružná prehliadka mesta (Mikulášsky chrám, Admiralita, Jusupov palác, Vasiljevsky ostrov a iné). Prehliadka Zimného paláca, bývalého sídla ruských cárov s galériou Ermitáž. Plavba loďou po kanáloch a ramenách rieky Nevy, s neopakovateľným pohľadom na paláce. Prechádzka Nevským Prospektom, prehliadka Chrámu Vzkriesenia Krista, Alexandrijské divadlo, Kazaňská katedrála. Vo večerných hodinách si nenecháme ujsť mosty, ktoré sa v noci otvárajú, aby pod nimi mohli preplávať veľké lode (fakultatívne). Ubytovanie.
4. deň:
Raňajky, presun autobusom do Petrodvorca, letnej rezidencie Petra Veľkého. Pozoruhodný palácový a parkový komplex sa rozprestiera na útese nad Fínskym zálivom s viac ako 170 fontánami, z trysiek ktorých prúdi 30 000 litrov vody za sekundu. Presun autobusom do malebného mestečka Puškin, pôvodne Carskoje Selo, ktorého parky a paláce nechala vybudovať Alžbeta a Katarína Veľká. Prehliadka paláca Kataríny I. s legendárnou Jantárovou izbou. Návrat do Petrohradu.
5. deň:
Raňajky, návšteva Petropavlovskej pevnosti, súčasťou ktorej je katedrála s hrobkami cárskej rodiny Romanovcov, domček Petra Veľkého, odkiaľ mohol cár počas leta dohliadať na stavbu pevnosti. Navštívime Katedrálu sv. Izáka. Návrat na ubytovanie.
6. deň:
Po raňajkách odchod z Petrohradu. Ubytovanie v Litve alebo v Poľsku.
7. deň:
Raňajky. Pokračujeme na Slovensko. Príchod v neskorých večerných hodinách.


Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 6x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK, vízové poplatky 75 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Expresné vybavenie víz 100 EUR, za 1/1 izbu 310 EUR, doplatok za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, prehliadku Ermitáže 20 EUR (nutné zakúpiť pri kúpe zájazdu), vstupné do Cárskeho Sela a do Petrodvorca - paláca a parku 73 EUR (nutné zakúpiť pri kúpe zájazdu), ostatné vstupy, cestovné poistenie.


Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,78 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,43 HRK
Turecká lira  EUR 6,75 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »