Pohodový Island - poznávací zájazd

Destinácia: Island
Kód zájazdu: 1228552
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:
1.deň »
odlet z Prahy (priamy let večer, let s prestupom cez deň) na Island, transfer a nocľah.

2.deň »
raňajky, prehliadka hlavného mesta Reykjavík - uvidíme radnicu, parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. V prípade vhodných poveternostných podmienok je možné v Reykjavíku individuálne uskutočniť plavbu za veľrybami. Návrat na ubytovanie, nocľah.

3.deň »
raňajky, cestou južným pobrežím uvidíme vrchol sopky Hekla, pod svetoznámou sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme pri vodopáde Seljalandsfoss až za jeho vodnú stenu. V tiesňave uvidíme vodopád Gljúfrafoss a pozdĺž kaskády vodopádov rieky Skóga prídeme k 60-metrovému vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Islandu Dyrhólaey budeme obdivovať skalnú bránu, čiernu pláž a zastavíme sa pri splaze ľadovca Sólheimajökull. Návrat na ubytovanie a nocľah.

4.deň »
raňajky, dnes nás čaká vrchol islandského putovania - tzv. „zlatý trojuholník“. Navštívime sídlo biskupstva v Skálholt a pôjdeme do oblasti Geysiru s aktívnym gejzírom Strokkur (vyvrhuje každých 5 minút horúcu vodu do výšky 20 m). Ďalej uvidíme impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvítá, kde voda padá do hĺbky 32 m. Zastavíme sa v národnom parku ?ingvellir (UNESCO). Tu sa rozostupuje európska a americká litosférická doska a tu bol v 10.storočí založený prvý parlament sveta. Návrat na ubytovanie a nocľah.

5.deň »
raňajky, dopoludnia absolvujeme nenáročnú turistiku na sopečnom polostrove Reykjanes vrátane návštevy čerstvého lávového poľa zo sopečnej erupcie v roku 2021. Popoludní máme možnosť kúpania v termálnych kúpeľoch Modrá lagúna (vstup je nutné objednať už pri prihlásení na zájazd). Pre ostatných doporučí sprievodca iný program podľa počtu záujemcov. Transfer na letisko a odlet do Prahy okolo polnoci.

6.deň »
prílet do Prahy v ranných hodinách, (priamy let), pri lete s prestupom prílet cez deň.

Popis:
Ubytovanie:
4 x v chatkách alebo penzióne v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC).

Stravovanie:
4 x raňajky.

Doprava:
Letecká doprava » Praha - Keflavík a späť.

Ostatné:
doprava autobusom, alebo mikrobusom na Islande podľa programu, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu CK, DPH

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 100 €., vstupné cca 6000 ISK/os. (asi 50 €), Modrá lagúna 79 €/ os. (vr. uteráku a 1 nápoja) a pre deti do 13 rokov zdarma, 3 x večera o 2 chodoch 140 €/os.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,54 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 18,34 TRY
Americký dolar  EUR 0,99 USD

Zobraziť všetky »