Portugalsko, Madeira a Azorské ostrovy

/uploads/Krajiny_sveta/Portugalsko/pixabay-azory-nature-2879698.jpg Ikonická žltá električka je pre Lisabon tým, čím žlté taxíky pre New York.
foto: archív BUBO Súčasťou tejto okrajovej štvrte mesta je aj takýto obrovský Pamätník objaviteľov. Má tvar lode a v j Vítajte na obľúbenom európskom zájazde. Ak by sme hľadali v Európe exotiku, naše kroky by nás privie Začíname v hlavnom meste Lisabon. Mesto námorníkov a objaviteľov a zároveň jedno z najkrajších hlavn V uličkách sa Lisabonu dostaneme hlbšie pod kožu. Vyskúšate si jazdu ? foto: Jozef Zelizňák - BUBO V polovice 19. storočia sa v Lisabone začali budovať parky a významné kultúrne zariadenia. foto: Joz V Beléme, na okraji mesta, sa nachádza aj takýto impozantný Kláštor Hieronýmov. Na tomto mieste sa V Približne 6 km západne od centra mesta je bývalý prístav odkiaľ vyplávali portugalskí moreplavci do Touto vodnou cestou odchádzali portugalskí moreplavci do Ameriky. Z móla im mávali ich plačúce ženy V takýchto uličkách sa zrodila typická portugalská hudba fado, ktorej texty opisujú pocity ženy znič Naše kroky nás zavedú aj do samotného centra hlavného mesta, ktoré bolo kedysi vydrancované vojskom Lisabon je neuveriteľne fotogenické mesto. Červené strechy, biele fasády budov, bohaté muškáty v okn Ochutnáme aj pastéis de nata. Predávajú ich takmer v každom obchode, no my poznáme špičkovú pekáreň, Prechádzky nočným Lisabonom sa Vám budú veľmi páčiť. Toľko farieb, vôni, chutí a vo vzduchu nostalgi Smerujeme do starého mesta Maurov, ktoré v roku 1147 získal kráľ Alfonz I. Dobyvateľ. foto: Jozef Ze Kráľovský palác v Sintre a je ich tu niekoľko. Bude toto najkrajšie mestečko aké ste kedy videli? 
f Novodobý Sintra je zapísaná na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO. 
foto: Maja Čútová – BUBO Impozantný zďiaľky aj zblízka.
foto: archív BUBO Z terasy hradu sa zadívame do diaľky. Cítime sa ako hradní páni. Muselo sa tu žiť úžasne.
foto: arch Portugalskí panovníci na ničom nešetrili, ale zachovali si aj niečo z krásnej a pokojnej okolitej pr V meste Sintra sa nachádza celá rada neobyčajných stavieb. Videli ste už niekde toľko krásny a toľko Postupne sa dostávame až na Cabo da Roca. Najzápadnejší bod kontinentálneho Portugalska a Európy.
fo Na západnom konci Európy je maják a drevený plot, za ktorým je už len šíri oceán. Čo cítili moreplav Celodenný výlet z Lisabonu nás zavedie do pútnického mesta Fatima. Bazilika Panny Márie Ružencovej.
Zastavíme sa aj v historickej Batalhe a pozrieme sa na jej kláštor.
foto: archív BUBO A ak budeme mať šťastie, v meste Obidos zastihneme aj stredoveké slávnosti. Portugalsko je nádherné. V meste Obidos sa nachádza aj takýto stredoveký hrad Castelo de Óbidos obkolesený a chránený starými V srdci Lisabonu je miesto, v ktorom sa spája celá kultúra a história mesta. Spoznávajte Portugalsko Vynikajuce služby, vkusný dizajn, skvelé jedlo. foto: Four Seasons Hotel Ritz Lisbon Four Seasons nenecháva v tomto mestskom hoteli nič na náhodu a ponúka dokonalosť. foto: Four Seasons Viac informácií o hoteli Four Seasons Ritz nájdete v doplnkových službách. foto: Four Seasons Hotel Opúšťame Lisabon a prilietame na Madeiru, Ostrov kvetov, v šírom Atlantiku.
foto: Michal Gaj – BUBO Madeira v celej kráse. Dáme trochu zabrať fotoaparátom. Madeira by mohla byť TOP dovolenka v Európe. Skultúrnené divoké pobrežie Madeiry. Nenájdeme tu klasické široké pláže. To skôr si vychutnáte možno Botanická záhrada na Ostrove kvetov, Funchal.
foto: archív BUBO Pamätník Krištofovi Kolumbovi, ktorý vo Funchal žil v rokoch 1475, 1480 a 1492.
foto: archív BUBO Madeira to je aj krajina nádherných kaktusov.
foto: archív BUBO Nakupujeme to najlepšie ovocie v mercade.
foto: Petra Kováčová – BUBO Madiera je krásny zelený ostrov. Je ako stvorený pre turistiku v prekrásnej prírode. 
foto: archív B Z každej strany Atlantik a dych berúce útesy.
foto: archív BUBO Malebné dedinky na Madeire. Kto v nich žije? Koľko majú obyvateľov a čím sa živia? Zachovalé rybársk A ideme ešte ďalej. Prilietame na ďalšie bujné zelené ostrovy v Atlantiku. foto: Martin Lipinský – B Typický kostolík na ostrove. 
foto: Martin Lipinský – BUBO Z túry ku Farol Ponta do Arnel. Fotíme a fotíme.
foto: Martin Lipinský  – BUBO Salto do Prego, jeden z mnohých vodopádov na Azoroch.
foto: archív BUBO Turistika na Azoroch je zážitok. Toľko zelene naokolo.
foto: Martin Lipinský – BUBO Výhľady na krajinu. Je toto ešte Európa? 
foto: Martin Lipinský – BUBO Energia spod zemského povrchu sa derie von. Azory sú ostrovy vulkanického pôvodu.
foto: Martin Lipin Prechádzky popri nekonečnom oceáne. Odrazu sa necítime ako vládca sveta.
foto: Martin Lipinský – BUB Botanická záhrada „Terra Nostra“ v mestečku Furnas.
foto: Martin Lipinský – BUBO Rozloha Portugalska aj s ostrovmi je o čosi viac ako dvojnásobok Slovenska. foto: Martin Lipinský – Takto bude vyzerať turistika v Azorskej džungli.
foto: Martin Lipinský  – BUBO Lagoa de Santiago. Sny sa stávajú skutočnosťou.
foto: Martin Lipinský – BUBO Skúsite si zasurfovať?
foto: Martin Lipinský – BUBO Spoznali sme Portugalsko a jeho zelený raj uprostred oceánu. Je čas zbaliť sa a ísť domov. Kam to bu
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1128624
Cena od: 2 310 €
Príplatky od: 310 €
Doprava: letecká
Termín: 03.07.2021 9/8 dní/nocí
Obchodník: 35824859
Kód termínu: 56570696

« Späť na výber termínu a popis zájazdu
Poznávacie zájazdy
Lisabon Typ ubytovania:
Portugalsko, Stred, Lisabon Strava:
Letisko:    
Pre zobrazenie komplexného cenníka vyberte zodpovedajúci typ ubytovania.
Cena celkom: N/A

Obsiahnuté údaje sú výlučne informatívne.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,41 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,33 TRY
Americký dolar  EUR 1,20 USD

Zobraziť všetky »