Rodinné dobrodružstvo na severe - Island a Dánsko

/uploads/usr/10872/zajazdy/island/cover/roberttaraba_island_puffin.jpg Farebné domčeky centra Reykjavíku spolu s ikonickou stavbou v podobe  Hallgrímovho kostola. 
foto?: Nesevernejšie hlavné mesto sveta a hrdí Islanďania, ktorí každoročne oslavujú 17. Júna svoj najväčší Na prvých trollov možno už narazíme v hlavnom meste. No nemusíte sa ich báť, deti majú radi. 
foto?: Vkusné spomienky na Island aj pre vaše deti v podobe plyšového papagája severu. 
foto?: Archív — BUB Keď vás omrzia ryby, dajte si najlepší hotdog v Európe. Ukážeme vám kde.
foto?: Nikola DECKOUS — BUB Ulica Laugavergur, je hlavnou tepnou mesta na ktorej nájdete množstvo obchodíkov, reštaurácií, barov Islandskí vikingovia na svojich lodiach doplávali až do Ameriky. Aj o nich si budeme rozprávať počas Reykjavík je mestom, ktoré je robené pre ľudí a vy sa v ňom budete cítiť veľmi dobre. Aj preto tu os Krajina, kde vstupy do obchodov strážia ľadoví medvedi. 
foto?: Denisa NOVOSADOVÁ — BUBO Z vysokej veže Hallgrímovho kostola, ktorá slúži aj ako vyhliadková veža, sa vám naskytne krásny poh Kontinentálna trhlina v Národnom parku ?ingvellir je jedným z najlepších miest, kde môžete pozorovať Jedno z najvýznamnejších miest Islandu, rodisko islandskej demokracie a vyhlásenia samostatnosti ost Unikátna sopečná krajina s trhlinami porastenými machom a priezračnou vodou jazera Thingvallavatn.
f Lávové polia a veľká časť krajiny je pokrytá mäkkým islandským machom. 
foto?: Robert TARABA— BUBO Zlatý vodopád Gullfoss sa skladá z dvoch kaskád, ktoré majú výšku 11 a 22 metrov. Rieka Hvítá tu vyt O gejzíroch a geotermálnej aktivite Islandu sa dozviete všetko. Vy si niečo zopakujete, čo to sa nov Islandský Geysir dal pomenovanie všetkým gejzírom sveta, dnes už iba drieme, no jeho mladší brat Str Seljalandsfoss je jedným z najznámejších a najobľúbenejších vodopádov Islandu a vy zistíte prečo. 
f Spoločne sa prejdeme poza vodopád a zažijeme tak unikátny zážitok, veď kde zažijete niečo podobné?
f Zlaté islandské koníky prišli na ostrov z Nórska pred viac ako tisíc rokmi. Týchto koníkov sa neboja Nakŕmite si aj vy svojho koňa? Islandské kone nie sú príliš veľké, no Islanďania sú na nich patrične Na Islande máte možnosť ochutnať výborné ryby, kvalitné hovädzie steaky a jemné jahňacie. No možno s Na konci dúhy nájdeš poklad, platí to aj v prípade tohto vodopádu, alebo je samotný vodopád Skogafos Najkrajší pohľad na vodopád Skógafoss je zo spodnej časti od rieky. Nad vodopád vedú aj schody, po k Vodopády tu strážia elfovia a neposlušný trollovia, ktorým sa treba radšej vyhnúť. No ak na nich zas Veľká zábava s mohutným prílivom na najjužnejších miestach Islandu. Čierne sopečné pláže juhu. Ak od Skala ako kľúčová dierka, v pozadí skamenené lode trollov, ktorí sa nestihli ukryť pred rannými slne Najjužnejšia dedinka Islandu - Vik, v tieni najznámejších islandských sopiek. 
foto?: Archív — BUBO V dedinke Vik sa zastavíme na obed a nájdete tu aj veľký suvernírový obchod a tradičné islandské vln Ľadovcové kryhy, ktoré sa odlamujú z ľadovca Sólheimajökull a plávajú v jeho ľadovcom jazierku. Spra Bude to prvý krát v živote, čo vaše deti uvidia ľadovec? Tento zážitok si budú pamätať na celý život Úžasný zážitok v podobe jazdy na snežnom skútri. Zdoláme jednu zo sopiek Islandu a budeme stáť na je Na Islande sa príroda s ľuďmi nehrá. Aj preto Tu po ostrove jazdia takéto autá.
foto?: Archív — BUBO Celodenný výlet do Dúhových hôr máte už v cene zájazdu. Na svoje si tak prídu aj tí najaktívnejší. 
Scenérie ako z inej planéty. Táto časť Islandu je niečím, čo ste doteraz určite nevideli. Vaše deti Isto už chápete prečo sa oblasť Landmannalaugar prezýva ako Dúhové hory. Nájdete tu hádam všetky far Neskutočný svet Landmannalaugar a prechádzky či túra pre každú vekovú kategóriu, pod vedením skúsené Termálne premene v kempe Landmannalaugar sú alternatívou ako príjemne stráviť voľný čas v Dúhových h Dostaneme teplé kombinézy a nastupujeme na loď. Čaká nás skvelé dobrodružstvo v podobe pozorovania v Spoločnosť Elding s ktorou BUBO spolupracuje robí pozorovania veľrýb už roky a patrí medzi tie najle Kúpanie sa v Modrej lagúne máte už v cene. Voda je príjemne teplá a kopec zábavy si tu užíjú aj tí n Na tvár si vyskúšame dať liečivú masku vo forme silicového bahna z Modrej lagúny a užijeme si relax Príjemne strávený čas v jednej z najnavštevovanejších atrakcií Islandu. Čerešnička na torte našej ce Naše prvé kroky v Dánsku vedú na jeho najsevernejší cíp, pohodlne a rýchlo sa tam dostaneme vďaka ši Dánske pláže sú útočiskom domácich, chodia sem na romantické prechádzky alebo piknik na pláži.
foto? Krásna pláž, na ktorej si vychutnáme výhľady na šíre moria. Uhádnete ktoré?
foto?: Eva ANDREJCOVÁ — Začínať budeme v Aalborgu, štvrtom najväčšom mesta v Dánsku a zároveň jednom z najstarších obývaných Komfort na cestách, takto vyzerá hotelová izba v obľúbenej sieti Scandic. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BU V aquaparku v našom hoteli sa poriadne vybláznime. Bývali ste už v hoteli s tobogánom? 
foto?: Eva A Z Farupu si spolu odnesieme plno zážitkov, pridáte sa k nám? foto?: Peter DROBA — BUBO Zážitok v podobe húsenkovej dráhy. Tu zažijete neskutočnú rýchlosť. 
Foto: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Kopec zábavy si tu budú užívať aj tí najmenší, napríklad na takomto vláčiku. foto?: Peter DROBA — BU Čaká nás poriadna dávka adrenalínu. Nájdete odvahu? foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Odvážite sa na obrovskú vodnú dráhu?
foto?: Archív — BUBO Celý zábavný park máme ako na dlani. Kto bude najrýchlejší? foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Deti si to tu rýchlo obľúbia a nebudú chcieť odtiaľto odísť. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Náš sprievodca Peťo vyučuje deti mini-golf. 
foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Tešiť sa môžete aj na jedno z najlepších akvárií so žralokmi. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Pri lovení krabov v Kattegate si užijeme kopec zábavy a čo to sa aj naučíme. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — Vstupujeme do podmorského sveta, ktorý stráži táto chobotnica. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Návšteva rozprávkového Dánska sa nezaobíde bez všakovakých morských tvorov. Vzdelávanie vašich detí V žraločom centre je pre nás zážitkom kŕmenie tuleňov, hladkanie rají a lovenie krabov. foto?: Eva A Naše dobrodružstvo v Jurskom svete sa začalo asi 170 miliónov rokov dozadu, v období kedy vládli sve My sme počas našej prechádzky videli niekoľko druhov dinosaurov, majestátneho obra Diplodoka, na pas Zahráme sa aj na mladých archeológov. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Zootopia v Givskude vás na chvíľu prenesie na ozajstné safari, k niektorým zvieratám sa dostaneme až Uvidíme tu aj zvieratá, ktoré by ste tu nečakali. Aha ťava dvojhrbá! foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Odpočinok v tejto krásnej ZOO nájdeme my a aj tieto krásne gorily.
foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Ak za vami beží lev, musíte iba dúfať, že chytíte druhý dych. foto?: Peter DROBA — BUBO Dánske Odense je známe ako rodisko rozprávkového Andersena. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Atmosféru mesta Odense dopĺňa typická dánska architektúra. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Farebné domy a všadeprítomné bicykle. Vitajte v Dánsku. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Voda je tu výrazným živlom, ktorý dotvára charakter mesta. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Kde nájdete najviac kociek lega na svete? Predsa v Legolande. Vstupujeme do LEGO sveta. foto?: Peter Ak sa nebojíte draka, určite sa prevezte vikingským 'drakarom'. foto?: Peter DROBA — BUBO Keď nevieme kam skôr, pomôže nám vyhliadková veža na väčšinu aktivít. foto?: Peter DROBA — BUBO V legoobchode je vždy čo nakúpiť. Hlavne originálne stavebnice, ktoré inde nedostanete. foto?: Peter Rozhodne vás uchváti svet miniatúr vytvorených z lega, vďaka ktorým precestujeme celý svet. foto?: P Tématické horské dráhy, okrem kráľovstva pirátov sa ocitneme aj medzi Vikingami, a nesmie chýbať ani Z lega tu nájdeme postavený aj raketoplán. foto?: Peter DROBA — BUBO Dokonca aj tu nájdeme skvelé horské dráhy. foto?: Archív — BUBO Niektoré miesta nám prinesú príjemné zimomriavky a z nás sa stanú polárnici. 
foto?: Archív — BUBO Zavítame aj do sveta stratenej Atlantídy. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Zastavíme sa aj na kus reči s Hansom Christianom Andresenom. foto?: Peter DROBA — BUBO Jedinečné LEGO, aké hocikde inde nekúpite. foto?: Peter DROBA — BUBO Počas celdenného behania po Legolande určite vyhladnete. foto?: Peter DROBA — BUBO Prejdeme spoločne viacero známych mostov, medzi ne patrí aj most ponad Veľký Belt, ktorý ponúka krás Aj Kodaň vie ako svojimi pamiatkami a nádhernými námestiami prilákať ľudí. Bude sa vám páčiť. foto?: Zvečníme si spoločne tieto krásne momenty. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Farebné domčeky Nyhavnu na brehu kanála patria k najpríjemnejším miestam celého mesta. foto?: Eva AN V pohode pri vode. Toto je Kodaň a dánska pohodička v plnej paráde. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Budova kodanskej opery je klenotom modernej architektúry. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Deti si takto na chíľu oddýchnu pri jednej z najznámejších fontán Kodane. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BU Najznámejší symbol hlavného mesta Dánskej monarchie a náš rozprávkový záver. foto?: Eva ANDREJCOVÁ —
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1193034
Cena od: 2 572 €
Príplatky od: 339 €
Poznávacie zájazdy
Pre rodiny s deťmi

Výber termínu

04.07.2022 11 dní First Minute 2 583 € +339 € odlet: Viedeň letecká
09.07.2022 11 dní First Minute 2 572 € +339 € odlet: Viedeň letecká
23.07.2022 11 dní First Minute 2 572 € +339 € odlet: Viedeň letecká
06.08.2022 11 dní First Minute 2 572 € +339 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Skvelá kombinácia dvoch severských krajín pre malých aj veľkých. Jedinečná príroda Islandu v podobe driemajúcich sopiek, ľadovcov, či vybuchujúcich gejzírov. Prechádzky vo vnútrozemí ostrova, či jazda na snežných skútroch budú vašim neopakovateľným zážitkom. Papagáje severu, islandské kone, fascinujúce vodné safari v podobe pozorovania veľrýb, či relax v úžasnej Modrej lagúne. Po dobrodružstve na Islande zamierime do extrémne sympatickej škandinávskej krajiny. V Dánsku sme vám a vaším deťom ušili skvelý program na mieru. Legoland zložený z miliónov kociek, kolotoče v zábavných parkoch a zvieratká na safari, v ZOO aj v akváriu. Poďte s nami do krajín neviditeľných elfov a rozprávkara Hansa Christiana Andersena a užite si jedinečné leto v škandinávskom štýle.

1. deň:
Odlet na ostrov obklopený šírym Atlantikom, na ktorom driemu sopky, vybuchujú gejzíry a rozpínajú sa ľadovce. Transfer z letiska mesačnou krajinou do centra hlavného mesta. Čaká nás dobrodružstvo na ďalekom Islande o ktorom sa dodnes rozprávajú bájne ságy. Reykjavík si vás získa svojou atmosférou a určite zaujme aj vaše deti. Na hlavnej ulici Laugavegur nájdete mnoho príjemných obchodíkov, reštaurácií, kaviarní, ale aj najlepšiu zmrzlinu v meste. Chcete vedieť kde? Stačí sa spýtať vášho sprievodcu.

2. deň:
Opúšťame „Dymovú zátoku“ a vydávame sa na Zlatý islandský okruh. Mohutný zlatý vodopád GULLFOSS, aktívny gejzír STROKKUR a slávny GEYSIR, ktorý dal meno všetkým gejzírom sveta. Najstarší národný park Islandu - THINGVELLIR a kontinentálna trhlina ALMANNAGIA, kde sa Európa a Amerika od seba neúprosne vzďaľujú, práve tu budeme začínať. Významné miesto vzniku jedného z najstarších fungujúcich parlamentov na svete. Ako mohla pred tisíc rokmi existovať krajina, kde namiesto kráľa a šľachty vládol ľud? REYKJAVÍK: prehliadka najsevernejšieho hlavného mesta sveta. Panoráme mesta dominuje Hallgrimov kostol, ktorý nemôžeme obísť. Vychutnáte si panorámu mesta z jeho veže? Cestu si spestríme zaujímavosťami. Budeme si rozprávať o tradíciách kultúry žijúcej na konci sveta, o najstaršom parlamente na svete, založenom v roku 930, o krajine, ktorej prezident verí na elfov a kde sa cestná sieť prispôsobuje prianiam trollov. O krajine, kde sa v roku 2009 tretina obyvateľstva chcela vysťahovať z krajiny. Ako vnímajú svoju krajinu teraz? A inak, vedeli ste, že na Islande sa pestuje najviac banánov v Európe? Kupujú si ich Grónčania.

3. deň:
Celodenný výlet na južné pobrežie Islandu. Dva fantastické vodopády SELJALANDSFOSS a SKOGAFOSS. Magická čierna pláž a výhľad na známy skalný útvar DYRHOLAEY s množstvom hniezdiacich vtákov. Prídeme až do dedinky VIK, ktorá pri ktoromkoľvek výbuchu sopky Katla môže zaniknúť pod masou vody z ľadovca. Prečo tu ľudia žijú? Fascinujúce čadičové skaly na najjužnejších miestach Islandu. Aký je najbližší kontinent smerom na juh? Že by Antarktída? Sopka EYJAFJALLAJOKULL preslávila Island na celom svete. My ju pri dobrom počasí aj uvidíme. Na tento deň si máte možnosť doobjednať v doplnkových službách zájazdu aj FAKULTATÍVNU NÁVŠTEVU ĽADOVCA S  JAZDOU NA SKÚTROCH, či FAKULTATÍVNU PRECHÁDZKU PO ISLANDSKOM ĽADOVCI. Výber je len na vás. Návrat do Reykjaviku. Pre záujemcov návšteva v jednej z top-reštaurácií mesta. Najmä milovníci rýb a jahňaciny si prídu na svoje, no ochutnať môžete aj veľrybu, či koňa. Reykjavík je malý, no kvalitou reštaurácií patrí medzi európsku špičku. Ochutnáte. Pochopíte.

4. deň:
Cesta do divokého vnútrozemia Islandu! Čakajú nás slávne LANDMANNALAUGAR. Terénnym vozidlom prechádzame údolím ?jórsárdalur so zástavkou pri vodopáde HJALPARFOSS. Rieka Fossa sa tu krásne štiepi na bazaltových stĺpoch a padá do hĺbky 20 metrov. Kaňony, údolia, nespevnené prechody riek, polia čiernej lávy a na obzore majestátna sopka HEKLA, ktorú stredovekí Islanďania považovali za bránu do pekla. Jazero FROSTASTADAVATN obklopené farebnými horami a krátermi. Rímsa krátera BLÁHYLUR a jazero v kráteri, v ktorom žijú pstruhy. Okolo nás zrejme najpestrejšie a najfarebnejšie scenérie Islandu. Čas na túru sopečným údolím Laugahraun alebo si trúfnete vystúpiť na vrch Bláhnúkur s očarujúcim výhľadom na okolie. Na svoje si tak prídu  rodiny s deťmi, ale aj tí najaktívnejší. Pohodlnejší sa zatiaľ okúpu v prírodných horúcich prameňoch. Návrat do Reykjavíku a nás čaká zaslúžený oddych a príjemný večer. (Tento výlet sa v májovom termíne nekoná z dôvodu neprejazdných ciest a je nahradený iným výletom).

5. deň:
Dnešný deň si môžete spestriť nákupmi, návštevou zaujímavých múzeí a budete mať čas na rozličné aktivity. Verte nám, v Reykjavíku je ich požehnane a nudiť sa určite nebudete. Pre záujemcov máme pripravený FAKULTATÍVNY VÝLET ZA POZOROVANÍM VEĽRÝB, JAZDU NA ISLANDSKÝCH KOŇOCH VULKANICKOU KRAJINOU, či FAKULTATÍVNY VÝLET DO ÚTROB SPOKY. Ak máte záujem o niektorý z týchto fakultatívnych výletov, stačí si ho dopredu objednať v doplnkových službách zájazdu. V prístave Reykjavíku môžete zájsť na obed do jednej z príjemných reštaurácií, kde si pochutíte na čerstvých rybích úlovkoch. Jedli ste už polievku z homárov? Bude vám zaručene chutiť. Poobede sa okolo sídla islandského prezidenta BESSASTADIR presunieme k najnavštevovanejšiemu miestu Islandu. MODRÁ LAGÚNA a nezabudnuteľné kúpanie sa v termálnej vode bohatej na minerály. Návrat do Reykjavíku.

6. deň:
Prilietame do Aalborgu, štvrtého najväčšieho mesta v Dánsku a zároveň jedného z najstarších obývaných miest v oblasti. Po obede v centre mesta sa presúvame na najsevernejší cíp jutského polostrova. Uvidíme Jutland. Poľnohospodársku krajinu striedajú polia a pasienky s dobytkom. prichádzame na najmalebnejšie miesta v Dánsku, kde chodili pre svoje inšpirácie mnohí dánski maliari. Prechádzame dedinkou Skagen, pozrieme si jej malebné zákutia a prejdeme sa plážami Grenen. Jedny z najkrajších škandinávskych pláží vôbec. Nikto by nepovedal, že v Dánsku niečo takéto nájdeme. Odvážnejší sa počas slnečných dní aj kúpu. Pri trocha šťastí stretneme tulene, ako sa vyvaľujú na pláži. Pozrieme si tam aj bunkre Atlantického valu.

7. deň:
Plno zážitkov ako sa patrí. Poriadne sa vybláznime v jednom z dvoch najväčších zábavných parkov v krajine. Poriadne sa vykúpeme v Aqualande. Užijeme si veľa zábavy, čaká nás Farup aj jeho húsenkové dráhy, kolotoče a vláčiky. Kto bude hladný dáme si hod dog, burgre alebo pizzu. Deň zábavy ako z filmov. Kto sa nebojí ide na „Orkán“ alebo máte nervy na „Saven“? Zahráme si golf alebo spravíme detský vodičák? Je tu zábavy na celý deň.

8. deň:
Presunieme sa do centrálneho Dánska, kde sa nachádza jedno z najlepších akvárií so žralokmi. Dozvieme sa o nich takmer všetko. Uvidíme ako sa kŕmia. Zistíme veľa o oceánoch a nájdeme si nových priateľov v rybom svete. Kajakom prejdeme od pólu k pólu a zistíme veľa o ľadových kryhách. Ako sa volá najväčší žralok na svete? Aby toho nebolo dosť zažijeme poriadnu ZOO. Skamarátime sa s gorilami, pozrieme si nosorožce a budeme hľadať levy. Kto sa nebojí vstúpiť s nami do Jurského Parku? Tu si dáme Baobab burger alebo rhino menu? Koľko druhov dinosaurov stretneme?

9. deň:
Dnes nás čaká jedna z top destinácií zájazdu. Celý deň v Legolande. Pri vstupe sa odfotíme s bránou postavenou z lega. Celý svet tu je postavený z lego kociek. Dozvieme sa jeho históriu a pozrieme si modely najvyšších budov sveta, prejdeme sa Aténami, odfotíme sa pri Mount Rushmore, stretneme Hansa Christiana Andersena ako sedí na lavičke a číta rozprávku? Zažijeme dobrodružstvá lego postavičiek z filmov, naučíme sa bojové umenie v Ninjago. Kto si dá obedové menu v Legoréde? Kto si postaví svoju vlastnú figúrku? Zachránime expedíciu do polárnych oblastí?

10. deň:
Presunuli sme sa do rozprávkového mesta, Kodane. Užijeme si ju úplne naplno. Chcete ísť aj do Tivoli? Prejsť sa vodnými kanálmi starého mesta či vidieť ikonické miesta tohto malebného mesta? Prejdeme si mesto a uvidíme dom Hansa Christiana Andersena. Všade plno bicyklov, rôznych tvarov a veľkostí. Ochutnáme dánsku zmrzlinu. Kto sa chce previezť mestom na bicykli? Mesto farebných domčekov ako z rozprávky, povieme si niečo o dobrej dánskej kráľovnej, pozrieme si domček, kde býval najznámejší Dán Hans Christian Andersen, potešíme sa zo sochy Malej morskej panny a odletíme domov. K nezabudnuteľným rozprávkam jednoznačne patrí aj Pippi dlhá pančucha, ktorej obľúbeným zvykom bolo spať s nohami na vankúši a hlavou pod pokrývkou...Je Dánsko rozprávková krajina? Určite sa prejdeme večernou Kodaňou, do hotela sa odvezieme autobusom a plní zážitkov zaspíme.

11. deň:
Minieme posledné koruny, posledný lego obchod a rozlúčime sa so severom definitívne a letíme domov. Všetky zážitky porozprávate priateľom. Však bolo super?

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,42 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 15,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »