Severné Peru - hory, vodopády a archeologické skvosty

Destinácia: Peru
Kód zájazdu: 1267917
Cena od: 3 459 €
Príplatky od: 489 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

31.08.2023 15 dní First Minute 3 459 € +489 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: PRAHA - LIMA
Odlet z Prahy (Viedne) do Limy, ubytovanie a nocľah.

2: CARAL - HUARAZ
Doobeda návšteva Caral, najstaršieho mesta amerického kontinentu z dôb 3000 až 2500 rokov pred našim letopočtom. Jeho pyramídy a vsadené námestia pochádzajú z rovnakej doby ako egyptské pyramídy. Potom presun do mesta Huaraz v blízkosti národného parku Huascarán a Bielych Kordiller. Nocľah v Huaraz.

3: CHAVIN DE HUÁNTAR
Okolo jazera Querococha k archeologickému komplexu mocnej kultúry Chavín de Huántar, prehliadka podzemných labyrintov s kamennými monolitmi starými viac než 2000 rokov, poobede návrat do Huaraz.

4: NÁRODNÝ PARK HUASCARÁN
Celodenný výlet do NP Huascarán, cestou zastávka v Yungay, ktoré bolo celé zasypané lavínou po zemetrasení v roku 1970. Pobyt v blízkosti najvyššej hory Peru v pohorí Cordiellera Blanca, jazera Llanganuco s tyrkysovou vodou, pamätník československých horolezcov. Výjazd na vyhliadku, odkiaľ vás čakajú nezabudnuteľné pohľady na celý rad šesť-tisícoviek - Huascarán sever (6.650 m), Huascarán juh (6.768 m), Huandoy (6.395 m), Chopicalqui (6.345 m), Pisco (5.752 m), atď. Návrat do Huaraz a nocľah.

5: HUARAZ - TRUJILLO
Prejazd do tretieho najväčšieho mesta v krajine - Trujillo, cestou prehliadka najpôsobivejších pyramíd peruánskeho pobrežia - Huaca de la Luna a Huaca del Sol.

6: TRUJILLO
Trujillo, prehliadka historického centra (hlavné námestie, koloniálne kostoly a bohaté šľachtické sídla Casa Urquiaga a Casa Orbegoso, pamätník La Libertad). Chan Chan - prekrásny archeologický komplex kultúry Chimu, predtým najväčšie mesto z nepálených tehál s chrámovou pevnosťou Tschudi, Huanchaco - pokojné prístavné mestečko, kde rybári dodnes používajú malé člny caballitos z totory rovnako ako ich predkovia kultúry Moche, ochutnávka rybích špecialít, mj. cebiche (nie je zahrnuté v cene).

7: TRUJILLO - EL BRUJO - CHICLAYO
Prejazd na sever do mesta Chiclayo, cestou návšteva komplexu El Brujo, kde bola nedávno objavená 1600 rokov stará múmia tetovanej ženy kultúry Moche. Prehliadka jedného z najlepších múzeí sveta (Tumbas Reales de Sipán), v ktorom sú vystavené všetky predmety nájdené v hrobke Pána zo Sipánu z 3.storočia (archeologický objav 20.storočia). Nocľah v Chiclayo.

8: CHICLAYO - TÚCUNME - GOCTA
Celodenný presun do oblasti severnej Amazónie, cestou návšteva Túcume - komplex 26 pyramíd z nepálených tehál, ktoré vytvorila kultúra Lambayeque (Sicán) približne 1000 rokov po Kristovi. Nocľah v Gocta.

9: TREK K VODOPÁDOM GOCTA
Celodenný pobyt na kraji džungle pri 3.najvyššom vodopáde sveta Gocta (771 m), pešia turistika s nezabudnuteľnými výhľadmi k vodopádom, ktoré boli "objavené" ešte len v roku 2006. Pozorovanie vtáctva a bohatej flóry vrátane orchideí. Nocľah v Gocta.

10: SAN BARTOLO - REVASH - LEYMEBAMBAMBA
Ráno návšteva malebnej dedinky San Bartolo, kde dodnes stavajú väčšinu domov len z hliny a z dreva. Odtiaľto sa vydáme pešo k mauzoleu Revash, ktoré tvoria hrobky pod skalným previsom, vybudované kultúrou Chacahpoya z 9.storočia. Poobede prehliadka moderného múzea v dedinke Leymebamba, v ktorom vystavujú viac než 200 múmií nájdených pri jazere Laguna de los Condores alebo tiež jedno z najväčších quipu (uzlíkové písmo) na svete. Potom návrat údolím pozdĺž rieky Utcubamba na hotel.

11: KUELAP
Kuelap, návšteva jednej z najkrajších stavieb severného Peru, ktorú postavila kultúra Chachapoya medzi rokmi 800 až 1470. Jedná sa o opevnenie vybudované v oblasti zelenajúcich sa kopcov vo výške 3000 m, jeho súčasťou sú múry vysoké až 19 metrov a tiež 420 kruhových stavieb. Hore aj dole nám skráti cestu moderná lanovka. Cestou späť na hotel zastávka v mestečku Chachapoyas.

12: POMACOCHAS - ALTO MAYO - AMAZONSKÉ NÍŽINY
Zjazd okolo jazera Pomacochas, oblasťou zahmleného pralesa Alto Mayo, ktorá je domovom vzácneho kolibríka podivuhodného alebo skalňáka andského cez mestečko MOyobamba až do Amazonskej nížiny. Cestou budeme pozorovať tiež plantáže ryže, manioku, kakaa, kafe, papáje, banánovníkov a ďalších druhov ovocia.

13: CHASUTA - HUALLAGA
Výlet do dedinky Chasuta, ktorá je známa výrobou ručne maľovanej keramiky, ktorej tradícia je stará až niekoľko sto rokov. Návšteva kakaovej plantáže a exkurzia do miestnej výrobne čokolády Mishky. Poobede odpočinok na hoteli neďaleko rieky Huallaga, možnosť prechádzky džungľou s pozorovaním žabiek, kríkov koky a ďalšej flóry.

14: TARAPOTO - ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Doobeda návrat do civilizácie, exkurzia továrne na výrobu cigár v meste Tarapoto, prípadne návšteva tržnice. Poobede transfer na letisko a odlet do Limy, večer následne potom do Európy.

15: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Podmienky vstupu do Peru:
dokončené platné očkovanie alebo PCR test (výsledok v angličtine alebo v španielčine) nie starší ako 48 hodín pred odletom

Letecká spoločnosť Latam vyžaduje od cestujúcich, ktorí nemajú dokončené očkovanie pre každý prelet PCR test.

Cena zahrnuje:
leteckú prepravu z Prahy s prestupmi (možnosť odlet z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
miestny prelet Tarapato - Lima
13x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
lanovka Nuevo Tigo - Kuelap a späť
všetky transfery počas okruhu
všetky prehliadky a vstupy podľa programu
služby česky hovoriaceho sprievodcu (min. 10 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 489,- EUR/osoba
fakultatívne výlety a vstupy
Komplexné cestovné poistenie KCP PLUS 7,- EUR/osoba/deň *
prípadné náklady spojené s testovaním na Covid-19

Kontakty

tel:  +421 43 4300 827
+421 43 4131 883 
mobil: +421 915 841 727
+421 915 841 995
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,83 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 20,15 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »