Skryté poklady Arménie

Tatev village in Armenia Skryté poklady Arménie Skryté poklady Arménie Tatev monaster Skryté poklady Arménie Yerevan Garni Pagan Temple Skryté poklady Arménie Skryté poklady Arménie Skryté poklady Arménie Skryté poklady Arménie Skryté poklady Arménie Skryté poklady Arménie Skryté poklady Arménie Skryté poklady Arménie Skryté poklady Arménie
Destinácia: Arménsko
Kód zájazdu: 1219548
Cena od: 1 260 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

26.09.2022 7 dní First Minute 1 260 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Okruh:
 

1. DEN

Odlet do Jerevanu.


2. DEN

Skoro ráno po prílete transfer do hotela, ubytovanie, raňajky a odpočinok. Následne prehliadka mesta - námestie republiky, budovy štátnej opery so sochou najslávnejšieho Arména Chačaturiana, Matenadaran. Návštevy pamätníka obetí genocídy (1915) a múzeá genocídy. Návšteva centra moderného umenia Cascade a centrálneho trhoviska. Fakultatívne možnosť hodinovej prehliadky továrne na arménskej brandy, vrátane degustácie.

3. DEN

Dopoludnia odchod do Echmiadzinu, čo je od 15. storočia sídlo katolikose - najvyššieho predstaviteľa arménskej apoštolskej cirkvi. K pokladom Echmiadzinu patrí kláštor s katedrálou zo 4. storočia so zlatým pokladom arménskej cirkvi a starobylý kostol Hripsime. Cestou späť prehliadka zrúcanín architektonického skvostu - chrámu Zvartnots (UNESCO) vypovedúvajúcim aj po zničení zemetrasením o svojej majestátne kráse a bohatosti.


4. DEN

Návšteva jedného z najsvätejších miest Arménska - kláštora Khor Virap s panoramatickým výhľadom na biblickú horu Ararat. Ochutnávka známeho vína v dedine Areni. Kaňon Noravank s pestrými prírodnými scenériami a unikátnym komplexom kostolov a kamenných krížov kláštora Noravank.

5. DEN

Dopoludnia prejazd do kláštora Saghmosavank, prehliadka. Pokračovanie cez mesto Ashtarak do Oshakanu, prehliadka kostola pomenovaného po zakladateľovi arménskeho písma a návšteva Parku abecedy s písmenami vo veľkosti ľudskej postavy.

6. DEN

Odchod do chrámu v Garni - letného sídla arménskych kráľov postaveného v 1. storočí. Je to jediný dochovaný pohanský chrám v Arménsku, ktorý nebol zničený po prijatí kresťanstva. Prechádzka nádherným kaňonom s čadičovými stenami. Po prehliadke stredovekého jaskynného kláštora Gerhard návrat do Jerevanu.

7. DEN

Dopoludnia dojazd k horskému jazeru vulkanického pôvodu Sevan, u ktorého leží i kláštor Sevanavank z 9. storočia. Plavba loďou po jazere. Prehliadka kláštora s vyhliadkou na jazero. Prejazd cez mesto Dilijan, obklopené zalesnenými horami, sa známym sanatóriom, k Parz Lich (cestou obed). Pešia prechádzka (cca 2,5 hod.) Lesnou cestou od horského jazera Parz ku kláštoru Goshavank z 13. storočia.

8. DEN

Voľno do transferu na letisko, odlet

CENA ZAHŔŇA: leteckú dopravu Praha - Jerevan - Praha, letiskové taxy a ďalšie poplatky, transfer letisko-hotel-letisko, 6 nocí v hoteli *** / ****, 1 early check in, 7x raňajky, 6x obed, dopravu a vstupy podľa programu, plavba loďou po Sevan, 4x 4 autá v kaňone Garni, služby česky hovoriaceho sprievodcu

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, prepitné, ochutnávku brandy (12 EÚ)

Zľavy:
1-2 deti 2 - 12 rokov v sprievode 2 dospelých osôb 1 300 Sk

Poznámka
Minimálny počet účastníkov: 20

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (4 990 Sk), večera (6x - 3 360 Sk

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,38 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 18,47 TRY
Americký dolar  EUR 1,03 USD

Zobraziť všetky »