Srí Lanka - ideálna kombinácia

Destinácia: Srí Lanka
Kód zájazdu: 1110938
Cena od: 1 746,16 €
Príplatky od: 120 €
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

05.08.2021 12 dní First Minute 1 746,16 € +120 € odlet: Viedeň letecká
10.11.2021 12 dní First Minute 1 746,16 € +120 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
11, 12, resp. 13 - dňový letecký zájazd.

Perex:
Okruh, na ktorom zažijete Srí Lanku naplno. Ideálna kombinácia Vám umožní spoznať krásu tzv. „Kultúrneho trojuholníka“, kroky Budhu a jeho symboly, farby a vône tropických záhrad,  čaro a zber svetoznámeho čaju (čajových lístkov), koloniálnu históriu, nepoškvrnenú ostrovnú scenériu, typickú kuchyňu bohatú na chute a pritom ponechá dostatok času na odpočinok na plážach Indického oceánu.

1. deň:
Odlet z Bratislavy alebo z Viedne.

2. deň:
Prílet na Srí Lanku, do hlavného mesta Colombo. Vitajte v tejto čarokrásnej a tajomnej krajine plnej mýtov a legiend. Z letiska nás cesta povedie do oblasti Sigiriya. Zastavíme sa v sloňom sirotinci v Pinnawala, kde žije približne 70 slonov vrátane tých najhravejších a najrozkošnejších sloních mláďat, zachránených po rôznych zraneniach z džungle. Ich kŕmenie z fľašiek a kúpanie, ktoré prebieha niekoľko krát denne je najväčším zážitkom, kedy sa obrovské stádo slonov presúva cez úzke uličky dediny k neďalekej rieke.

3. deň:
Sigirya čiže „Levia hora“, trón kráľa Kasyapa alebo „Pevnosť v oblakoch“, skala týčiaca sa strmých 200 m nad okolitý terén, patrí medzi tie najväčšie zaujímavosti a od roku 1982 je zapísaná v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Na tejto pevnosti sa odohral príbeh zrady a boja o moc, ktorý môžeme čítať zo zvyškov kráľovského paláca. Po „levích schodoch“ vystúpime až na vrchol tohto mimoriadneho monumentu. Pozrieme si stredoveké kráľovstvo Polonnaruwa. Mesto zostalo takmer v pôvodnej podobe napriek tomu, že je staré viac než 800 rokov. Mestom prechádzalo množstvo zavlažovacích kanálov, bolo tam postavených množstvo chrámov a sôch Budhu. Fakultatívne možnosť návštevy niektorého z Národných parkov – slonie safari.

4. deň:
Dambulla. Zlaté jaskynné chrámy v Dambulle považujú mnohí za najspirituálnejšie miesto na Srí Lanke. Vstup do jednotlivých jaskýň je zo 100 m vysokého skalného masívu, ktorý otvára pohľad na nádhernú panorámu krajiny. Cestou z Dambully do Kandy navštívime dedinu Matale, ktorá je plná záhrad s korením a miestnym ovocím. Dozvieme sa podrobnosti o pestovaní jednotlivých druhov. Cesta nás povedie do kandy, hlavného mesta sinhálskeho kráľovstva až do roku 1815. Uprostred mesta sa rozkladá umelo vytvorené jazero z roku 1807. Na jeho brehu stojí najposvätnejšia budhistická pamiatka Dalada Maligawa - Chrám Budhovho zubu. Večerná prehliadka chrámu a návšteva typického predstavenia kandyjskej tanečnej skupiny.

5. deň:
Navštívime kráľovské botanické záhrady Peradeniya, kde najlepšie spoznáme bohatstvo a rozmanitosť miestnej flóry. Následne sa presunieme do „Malého Anglicka“ – horskej oblasti Nuwara Elyia a rovnomenného mestečka, ktoré je kráľovstvom najlepšieho srílanského čaju. Dodnes je tu možné vidieť stavby z koloniálnej éry, dokonca aj nové domy postavené v anglickom štýle, obklopené veľkými záhradami. Po ceste sa nám naskytne pohľad na úžasné vodopády a stráne svahov pokryté nekonečnými čajovníkovými plantážami. Návšteva továrne na čaj, kde sa vyrába ten najlepší čaj na svete – jedinečná možnosť ochutnať šálku pravého cejlónskeho čaju.

6. deň:
Kitulgala, nádherné miesto na západe krajiny, ukryté uprostred hustej vegetácie preslávil predovšetkým film „Most cez rieku Kwai“ – aj dnes ešte môžete vidieť miesto, kde stál. Mesto je známe i náleziskami pozostatkov prehistorických živočíchov a skeletov neznámych civilizácii. Veľkým lákadlom je rafting (možné zakúpiť na mieste u sprievodcu). A pred nami je už cesta do plážového rezortu.

7. deň:
Pobyt na pláži, možnosť ďalšieho individuálneho poznávania.

8. deň:
Pobyt na pláži, možnosť ďalšieho individuálneho poznávania.

9. deň:
Pobyt na pláži, možnosť ďalšieho individuálneho poznávania.

10. deň:
Pobyt na pláži, možnosť ďalšieho individuálneho poznávania.

11. deň:
Podľa letových časov transfer na letisko, odlet do Viedne. V Silvestrovskom termíne pobyt na pláži.

12. deň:
Prílet do Viedne. V silvestrovskom termíne podľa letových časov transfer na letisko.

13. deň:
V silvestrovskom termíne prílet do Bratislavy.


Ubytovanie:
3* hotely počas okruhu, 4* hotel počas pobytu pri mori.

Stravovanie:
Polpenzia. Možnosť doplatiť all inclusive počas pobytu pri mori.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu s prestupom. Miestne transfery. 4 x ubytovanie počas okruhu v 3* hoteloch s polpenziou, vstupy do pamiatok, vystúpenie kandyjskej tanečnej skupiny. 5 x / 6 x / 8 x ubytovanie počas pobytu v 4* hoteli s polpenziou. Sprievodca  CK počas okruhu. Servisné poplatky silvester 500 EUR, ostatné termíny sú už v celkovej cene. Vstupné vízum na Srí Lanku zdarma (silvestrovský termín), v prípade, že vybavuje CK pred odletom, je manipulačný poplatok 20 EUR, ostatné termíny 60 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: povinné prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 40 EUR (vyzbiera sprievodca na mieste). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, prepitné, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú izbu 850 EUR (silvestrovský termín), 480 EUR / ostatné termíny, možnosť doplatiť si all inclusive len počas pobytovej časti za doplatok silvestrovský termín 300 EUR, ostatné termíny 290 EUR a cestovné poistenie.

Poznámka:
Počas sviatkov môžu byť niektoré múzeá, pamiatky a fabriky zatvorené.

Doprava:
Letecká z Bratislavy alebo z Viedne s prestupom.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,41 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,33 TRY
Americký dolar  EUR 1,20 USD

Zobraziť všetky »