Srí Lanka

/uploads/Cover photo/lubosfellner-srilanka.jpg Vitajte na Srí Lanke! Úžasnom ostrove plnom usmievavých ľudí. foto: Katka Líšková - BUBO Možnosť spríjemniť si oddych na pláži s ubytovaním v luxusnom plážovom hoteli na 4 noci so stravovan Na Srí Lanke vyskloňujeme niekoľko krát slovo čaj. foto: Monika Šeniglová - BUBO ... a nezbedných opíc, ktoré budeme stretávať na každom kroku. foto: Katka Líšková - BUBO Sinhalský tanečník v Anuradhapura, v prvom hlavnom meste ostrova. Tancuje a bubnuje pod najstarším s Dobru sa učia od mala. Srí Lanské dievčatká priniesli do chrámu kvety. Čisté a vzdelané s vierou v l Úprimná detská radosť. foto: Patrícia Mrázková - BUBO Sú tu uniformy povinné? Váš BUBO sprievodca Vám prezradí kopec zaujímavých informácií. foto: Katka L Čo je to tá veľká biela polguľa?
foto : Martin FERENČÍK — BUBO Hľadáme, kde budú dnes slony? foto: Patrícia Mrázková - BUBO Deti rôznych vekových skupín pred bielou stúpou Ruwanwelisaya vysokou 103 metrov - Anuradhapura.
fot O spoločné gotografie s domácimi nebude núdza. foto: Katka Líšková - BUBO Ako to skutočne na Srí Lanke vyzerá? Na domorodom povoze do dedinky. Toto iní neponúkajú, no my v BU 13 ročný Bubák šoféruje ceylonské A potom zoberie rybárom pádlo z ruky.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Ako chutí ananás viete. Ale videli ste niekedy, ako rastie?
foto?: archív BUBO A čo kakao?
foto: Katarína LÍŠKOVÁ — BUBO Budeme sa plaviť na domorodých lodičkách krížom až k pralesu. Uvidíme v džungli na konci jazera slon Miestna rodinka nám pripraví čaj. V tvárach vidíte akí sú napriek chudobe šťastní. Máme čo odkukať.
Spoločná sprcha pod holým nebom.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Takto sa varí jedlo v miestnej dedinke. Vyskúšajte si prípravu jedla!
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Iné náboženstvo. Mierumilovné, plné šťastných ľudí.
foto : Katarína LÍŠKOVÁ — BUBO Maťko si trénuje angličtinu. V bývalej britskej kolónii to ide.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Mladí chlapci si vyskúšajú aké je to byť mníchom.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Najzachovalejšia nezrekonštruovaná dagoba na Srí Lanke.
foto: archív BUBO Z ostrova si donesieme najkrajšie exotické suveníry. foto: Katka Líšková - BUBO Pozor sloní výkal! To je najväčšie nebezpečenstvo. Väčšina cesty je po rovine a dole miernym kopcom. Pešo k jednotlivým pamiatkam Polonnaruwa. Väčšinou by sa deti nudili, no s BUBO sa smeje celá rodina Srílanské školáčky. Aké predmety sa učia? foto: Katka Líšková - BUBO Niet na to, keď sa deti učia zo života. Žiadna hodina georgafie im nedá toľko ako zážitky v inej kra Portrét v Polonnaruwe.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO foto: Katka Líšková - BUBO Sigiriya - UNESCO. Vyjdeme aj s deľmi na vrchol. Dokázali to deti od troch rokov. Bezpečnosť je zákl Takéto farebné kresby voláme fresky. Majú vyše 500 rokov.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Oslava po zdarnom zdolaní 183 m vysokého brala v Sigiriya.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO A zhora nás čakajú takéto krásne výhľady.
foto : Martin FERENČÍK — BUBO Komu sa podarí narátať viac opíc?
foto : Martin FERENČÍK — BUBO Deti sú na celom svete rozkošné rovnako. foto: Katka Líšková - BUBO Mladé Bubáčky v BUBO sarongoch v Kandi. Chrám budhovho zubu.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Čajové plantáže. Tu sa pestuje jeden z najlepších čajov sveta. Naoberáme si ho aj my.
foto?: Petra B Veselé srílanské autobusy.
foto : Robert TARABA — BUBO Tanec v kráľovskom Kandy.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Na akú školu sa dostane vaša ratolesť? Veštec je dobrý, veď touto prácou sa rodina živí už 1000 roko Ayurvédska masáž v cene.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Ideme sa kúpať!
foto: archív BUBO Nadšení malí Bubáci pri kúpaní slonov na brehoch rieky Maoya. Spoločnosť nám robí 70 rozkošných slon Naši mahútovia vedia, čo je ešte bezpečné.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Kŕmenie sloníčat.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Srí Lančania ocenia, že cestujete s deťmi.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Sprievodca Robo.
foto?: Robert TARABA — BUBO Zlaté pláže juhu. 
foto?: Katarína LÍŠKOVÁ — BUBO Vyberte si svoj BUBO hotel.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Royal Palms Beach luxusný hotel 5* - ide o veľmi kvalitný hotel ležiaci priamo na piesočnej pláži Ka Hotel bol vkusne prerobený v roku 2007. Lehátka so slnečníkmi sú pri bazénoch v cene servisu. BUBO p Veľmi vkusná lobby, niekoľko bazénov, strava formou švédskych stolov vkusne servírovaná. BUBO premiu Atmosféra hotela bude vyhovovať aj náročnejším cestovateľom. Na pláži. All inclusive. BUBO premium. Najkrajšia dovolenka, akú naša rodina za posledné roky mala.
foto: archív BUBO Nabití zážitkami a spomienkami odlietame domov.
foto: archív BUBO
Destinácia: Srí Lanka
Kód zájazdu: 1128567
Cena od: 2 079 €
Príplatky od: 660 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pre rodiny s deťmi

Výber termínu

27.10.2021 11 dní Last Minute 2 079 € +660 € odlet: Viedeň letecká
03.02.2022 11 dní First Minute 2 320 € +660 € odlet: Viedeň letecká
10.02.2022 11 dní First Minute 2 320 € +660 € odlet: Viedeň letecká
07.04.2022 11 dní First Minute 2 310 € +660 € odlet: Viedeň letecká
14.04.2022 11 dní First Minute 2 310 € +660 € odlet: Viedeň letecká
21.07.2022 11 dní First Minute 2 079 € +660 € odlet: Viedeň letecká
28.07.2022 11 dní First Minute 2 079 € +660 € odlet: Viedeň letecká
27.10.2022 11 dní First Minute 2 310 € +660 € odlet: Viedeň letecká
03.11.2022 11 dní First Minute 2 310 € +660 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

S deťmi chodíme do raja už veľa rokov. Ostrov v tvare slzy plávajúci v Indickom oceáne pripomína totižto rajskú botanickú záhradu. Ochutnáte najrôznejšie druhy ovocia a zistíte ako rastie väčšina korenín. Prastaré budhistické pamiatky, mníchovia a slony vás budú sprevádzať na každom kroku. Odhalíte tajomstvo pravého cejlonského čaju ale aj tradičnú kuchyňu domorodcov. Vyštveráte sa na ôsmy div sveta – vysokú skalu s palácom trčiacu z hustého lesa a oddýchnete si v tieni paliem na krásnej pláži. Všetky obrázky vo fotogalérii sú z našich detských zájazdov.

Program:

1. deň:
Odlet na exotickú Srí Lanku.

2. deň:
Prílet do COLOMBA, hlavného mesta ostrova. Chystáte sa spoznať ostrov prezývaný “Perla Indického oceánu” lepšie než 99% domácich. Váš sprievodca Vás privíta, so šoférom a jeho pomocníkom naložia vašu batožinu do kvalitného klimatizovaného autobusu. Vyrážate, všetko, úplne všetko je iné a magické. Obdivujete okolie a sprievodca Vám rozpráva rozprávky pre deti aj dospelých. O kráľovi Rávanovi, princeznej Síte, odvážnom Rámovi a údatnom opičom kráľovi Hanumanovi. Tieto príbehy sa diali niekedy pred 4500 rokmi, no Srí Lanka sa odvtedy priveľmi nezmenila. Stále je krásna, doslova božská a je veľká pravdepodobnosť, že dnes živé opice aj uvidíme. Transfer do najstaršieho hlavného mesta. ANURADHAPURA (UNESCO): založená v 4. storočí pred n. l. bola počas 1400 rokov hlavným mestom Sinhálska, rozlohou veľká ako dnešný Paríž. Škoricové, ananásové plantáže, sýtozelené ryžové polia. Najlepšie banány ambulla budete zapíjať kokosovým mliekom. Ruwanwelisaya vysoká 103 metrov je najkrajšia pagoda krajiny, biela, majestátna a nádherná. Poprechádzate sa popod korunu Sri Maha Bodhiya, najposvätnejšieho stromu buddhizmu, ktorý pochádza z pôvodného stromu pod ktorým získal Buddha osvietenie.

3. deň:
Pravý Cejlón, ktorý tu už o pár rokov nebude. Usmievaví domorodci v dedinkách mimo klasických turistických trás. Nasadneme na miestny taxík – drevené káry ťahané vodnými byvolmi, ktorý nás privezie až k jazeru plnému lotosových kvetov. Budeme sa plaviť na domorodých lodičkách krížom až k pralesu. Uvidíme divoké slony? Ako pestujú domorodci ryžu, kokos, betel a ako pripravujú lokálny čaj? Domčeky z prútia, hlinená pec na drevo, na oblečenie sarong a sárí. Pokoj, pokora a jednoduchý šťastný život v raji. Ako tu môžu mať tak čisto? Domorodý obed podávaný na banánovom liste je neuveriteľne chutný. Užívame si pohostinnosť miestnych obyvateľov. Kundate gate dumi kun. Stretnutie so slonom, ktorého už domáci volajú "Bubo". Veď  tu chodíme roky. Poobede navštívime skalné chrámy v DAMBULLA (UNESCO): budhistické sochy a impresívne fresky, komplex piatich jaskýň Aja Maha Vijara, sochy Upulvana a Samana, výjavy z pekla, veľký zlatý budha a škriekajúce opice na mangovníku.

4. deň:
SIGIRIYA: ôsmy div sveta, opevnený palác kráľa Kasyapu na 183 metrov vysokom brale, súčasť svetového dedičstva UNESCO. Vystúpame až hore a budeme sa tešiť neuveriteľným výhľadom. Jedna z najkrajších scenérii aké ste kedy videli. POLONNARUWA (UNESCO) bola druhým hlavným mestom Cejlónu a my si ju užijeme na bicykloch. Autobus ide popri nás pre tých, ktorým sa bicyklovať nechce. Väčšinou sa ide po rovine, či mierne dole. Zavlažovacie systémy na rozlohe 2400 hektárov, postavené slávnym kráľom Parakrambahu, ruiny kráľovskej komnaty, citadela, lotosové kúpele, komplex Gal Vihara s kolosálnymi stvárneniami Budhu na granitovom kameni, najzachovalejšia nezrekonštruovaná dagoba na Srí Lanke.

5. deň:
KANDY (UNESCO): kráľovské horské mesto a centrum sinhálskej kultúry. Daladamaligawa, chrám Budhovho zubu, ktorý je najposvätnejším miestom Sri Lanky, miesto viery a hrdosti. Prejdeme sa záhradou a ukážeme si ako rastú klinčeky, kurkuma či kardamón a všetky ingrediencie, z ktorých sa vyrába to najlepšie karí. Ale aj iné rastlinky od A po Z, ktoré máte doma vo svojich koreničkách. Večer si môžete vychutnať známy sinhálsky tanec či ajurvédsku masáž.

6. deň:
Venujeme sa najvzácnejšej komodite ostrova s druhým menom Cejlón. Čajové plantáže, na ktorých sa pestuje originálny cejlónsky čaj, čajová fabrika, malebné scenérie čajovej krajiny, vodopády, horské masívy a všadeprítomná vôňa čaju. Sloní sirotinec v PINNAWALA na brehoch rieky Maoya bude na konci nášho poznávacieho okruhu najväčším zážitkom. 70 rozkošných sloníkov, ktoré sa spolu hrajú a šantia. Kŕmenie aj kúpanie. Presunieme sa na juh ostrova, kde je jedna z najlepších pláží. Ubytovanie na pobreží Indického oceánu vo výbornom 3* all inclusive hoteli. Dlhá piesočnatá pláž Kalutara vo farbe mandľových makroniek je rovno pred vašim hotelom. Izby sú navrhnuté v klasickom sinhálskom štýle s nábytkom z teakového dreva a štandardným vybavením vrátane klimatizácie. Súčasťou hotela je tropická záhrada s kokosovými palmami a dva bazény. Stravovanie all inclusive zahŕňa plnú penziu, miestne alko a nealko nápoje a poobedňajšie občerstvenie.

7. deň:
Oddych na na pláži KALATURA s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť ničím nerušenému relaxu v teplom Indickom oceáne?

8. deň:
Oddych na na pláži KALATURA s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť ničím nerušenému relaxu v teplom Indickom oceáne?

9. deň:
Oddych na na pláži KALATURA s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť ničím nerušenému relaxu v teplom Indickom oceáne?

10. deň:
Oddych na na pláži KALATURA s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť ničím nerušenému relaxu v teplom Indickom oceáne? Večer transfer na letisko a odlet domov.

11. deň:
Prílet domov.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,41 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,36 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »