15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Svätá Zem - Jordánsko a Izrael na 8 dní

Hotel Jerusalem 3*+, Ammán Hotel Jerusalem 3*+, Ammán Hotel Jerusalem 3*+, Ammán Hotel Jerusalem 3*+, Ammán Hotel Jerusalem 3*+, Ammán Camp vo Wadi Rum 3* Camp vo Wadi Rum 3* Camp vo Wadi Rum 3* Camp vo Wadi Rum 3* Camp vo Wadi Rum 3* Hotel Ramada 4*, Mŕtve more Hotel Ramada 4*, Mŕtve more Hotel Ramada 4*, Mŕtve more
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 920537
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Jordánsko a Izrael – neopakovateľný zážitok. Užite si spolu s nami 8-dňové dobrodružstvo na Blízkom východe. Vezmeme Vás na miesta, ktoré sú notorický známe a mali by byť na zozname každého poriadneho cestovateľa, ale aj na miesta, o ktorých ste ani netušili. Pochutnáme si spolu na rôznych orientálnych dobrotách, zažijeme atmosféru historických miest či bazárov, natrieme sa liečivým bahnom, opálime sa, okúpeme a vychutnáme si túto honbu za poznaním naplno. Čaká na Vás  Jeruzalem, Betlehem, hrobka kráľa Dávida, Petra, termálne vodopády, mesto mozaík, večera s Beduínmi a mnoho iného.

Program:
1.deň
Večer/poobede prílet na letisko v Ammáne, transfer do hotela v Ammáne, večera a voľný čas

2.deň
Exkurzia do Jerash – ktoré miestny nazývajú aj mesto pohybujúcich sa stĺpov alebo Pompeje východu. Toto miesto je jedným z najväčších a najlepšie zachovaných rímskych miest mimo Talianska. Jerash bol súčasťou zoskupenia Dekapolisu – obchodné združenie 10 miest, v ktorom žilo za jeho najväčšej slávy okolo 20 tis. obyvateľov. Mesto ľudia postupne opúšťali kvôli nájazdom nepriateľov a častým zemetraseniam. Antická časť tohto mesta tak zapadla prachom a ľudia ho znovu začali objavovať v polovici 20.storočia. Vy máte jedinečnú možnosť toto miesto navštíviť a zistiť aj prečo dostalo prezývku „mesto pohybujúcich sa stĺpov“.
Exkurzia na bazár – sprievodca vás zoberie na návštevu „srdca Ammánu“ – veď kde inde spoznáte mesto lepšie ako na trhovisku, na ktorom to hýri farbami a chuťami? Garantujeme vám že tu si nakúpite tie najlepšie koreniny, ovocie, tabak či koláčiky…vaše chuťové bunky dostanú zabrať.

3.deň
Exkurzia po Ammáne – pozrieme si svetlá veľkomesta a navštívite hlavné pamiatky: Citadela, z ktorej sa otvára krásny výhľad na mesto, rímske divadlo – je dominantou starého mesta z antických čias, Rainbow street – najznámejšiu ulicu Ammánu plnú obchodíkov a reštaurácií a nevynecháme ani ammánsku mešitu. (prehliadka zahŕňa zastávky pri jednotlivých pamiatkach, čas na fotenie. Nezahŕňa vstupy do pamiatok, vstupuje sa iba do Citadely.)  Transfer do Wadi Rum trvá okolo 4 hodín, nezabudnite si preto pribaliť k sebe do autobusu všetko čo budete potrebovať.
Exkurzia a noc vo Wadi Rum – Budeme prechádzať scenériami, obklopení z oboch strán púšťou a horami, až kým prídeme do mesačného údolia Wadi Rum. Potom začneme  2-hodinovú jazdu v beduínskych džípoch. Navštívime Lawrenceov prameň a úžasné pieskové duny. Dáme si šálku čaju pri vatre a zastavíme sa, aby sme si pozreli dych vyrážajúci západ slnka. Potom sa vrátime do beduínskeho tábora na tradičnú večeru a ubytujeme sa v typických domčekoch v kempe, v ktorom je pre vás zabezpečený komfort 3* hotela. Domčeky sú útulne zariadené so vlastnou kúpeľňou, elektrinou a wifi.

4.deň
Dnes je deň D, kedy objavíme ten najväčší poklad Jordánskeho kráľovstva – siedmy div sveta a pôjdeme do Petry – strateného mesta vyrezaného do kameňa. Prejdeme sa roklinou Siq, uvidíme obeliskové hrobky, systém zavodňovania, kaligrafie, pokladnice a divadlá. Po  prehliadke Petry nás čaká zaslúžený odpočinok.
Potom sa presunieme k Mŕtvemu moru – ubytovanie v hoteli 4*, večera, voľný čas.

5.deň
Doobeda voľný čas pri Mŕtvom mori, načerpáme lúče slnka a blahodárne účinky minerálov v Mŕtvom mori. Poobede odchod smerom k prekročeniu hranice medzi Jordánskom a Izraelom.
Príchod do Jeruzalema, ubytovanie a voľný čas.

6.deň
Po raňajkách sa vydáme na Olivovú horu, z ktorej sa nám otvorí nádherný výhľad na staré mesto. Potom prejdeme do Getsemanskej záhrady a prejdeme sa po starom centre, prejdeme po Krížovej ceste, až k Bazilike svatého hrobu a potom cez židovskú časť k Múru nárekov. Autobusom sa premiestnime na  známy trh Mahahne Yahuda kde potešíme svoje oči a aj chuťové bunky.
Noc v Jeruzaleme.

7.deň
Premiestnime sa do hlavného mesta Tel Aviv, do časti Old Jaffa. Toto staré mesto je domovom kľukatých uličiek plných remeselníckych dielní, umeleckých galérií a stánkov predávajúcich starožitnosti a šperky na rušnom blšom trhu. Medzi dominanty Osmanskej éry patrí Hodinová veža a Kostol sv. Petra, zatiaľ čo mnohé múzeá ukazujú izraelské a medzinárodné umenie. Poobede pôjdeme do Betlehema, aby sme sa pozreli, kde sa narodil Ježiš. Betlehem je palestínske mesto južne od Jeruzalema na Západnom brehu rieky Jordán. Ježišovo biblické miesto narodenia je hlavným kresťanským pútnickým miestom a je označené striebornou hviezdou v jaskyni pod kostolom.
Noc v Jeruzaleme.

8.deň
Check-out z hotela o 10:00. Transfer na letisko v Tel Avive na odlet do Viedne.

*zájazd garantujeme od 8 osôb, (maximálny počet osôb je 22)

Cena zahŕňa:
ubytovanie: 2x hotel Jerusalem 3*+, 1x camp vo Wadi Rum 3*, 1x hotel 4* na Mŕtvom mori, 3x ubytovanie v Jeruzaleme
všetky vstupné poplatky do pamiatok
slovensky/česky hovoriaci sprievodca
všetky transfery podľa programu – klimatizovaný autobus
stravovanie: polpenzia v Jordánsku, raňajky v Izraely
Jordánske víza a odchodové poplatky
poplatky spojené s prechodom Jordánsko-izraelskej hranice
autobus Bratislava – Budapešť (odlet), prílet Viedeň

Cena nezahŕňa:
letenky od 180€/osoba
cestovné poistenie: 16€/osoba/zájazd

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,66 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 7,57 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »