15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Svätá Zem - Petra

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1071827
Cena od: 700 €
Príplatky od: 0 €
Pútnické zájazdy

Výber termínu

21.10.2020 8 dní 700 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1.deň:

Odchod autobusom z Bratislavy /v prípade kolektívu i z iného mesta/ na letisko do Viedne s následným odletom /predpokladáme 20.20 hod./ do Tel Avivu. Transfer autobusom do Betlehema, nocľah.


2.deň:

Po raňajkách odchod do Jeruzalema na prehliadku Starého mesta, Krížová cesta - Via Dolorosa, bazilika Božieho hrobu na Kalvárii - Golgote. Prehliadka Betlehema - bazilika Narodenia Ježiša Krista, Pole pastierov, jaskyňa Mlieka. Večera a nocľah v Betleheme.


3.deň:

Po raňajkách transfer do Galilei. Cestou zastávka v Haife, návšteva kostola Stella Maris. Pokračovánie v ceste popod Horu Tábor. Presun do Nazaretu, prehliadka baziliky Zvestovania, kostola Sv.Josefa. Večera a nocľah v Nazarete /Tiberias/.


4.deň:

Po raňajkách odchod do Kány Galilejskej, miesta prvého zázraku, možnosť obnovenia manželských sľubov. Pokračovanie v ceste ku Genezaretskému jazeru: Hora Blahoslavenstiev, Kafarnaum - dom sv. Petra, Tabgha - miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb, miesto Primátu sv. Petra. Pri jazere je možnosť zakúpenia obedu - tradičnej ryby sv. Petra (orientačná cena cca 20 USD,-). Odchod do Betlehema. Večera a nocľah v Betleheme.


5.deň:

Raňajky, odchod autokarom do Jeruzalema. Prehliadka mesta - Betfage, návšteva Olivovej hory - prehliadka kostola Pater Noster - Otčenáš, návšteva Dominus Flevit, miesta, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom. Prehliadka Getsemanskej záhrady, baziliky Agónie /smrteľného zápasu Pána Ježiša/, kostola Hrobu Panny Márie, kostol Gallicantu. Prechod k Múru nárekov, Hory Sion - Večeradla a baziliky Usnutia Panny Márie. Večera a nocľah v Bethleheme.


6.deň:

Po raňajkách prehliadka Betánie - Lazarov hrob. Prechod Júdskou púšťou, prehliadka Jericha, zastávka pod Horou Pokúšania. Návšteva miesta krstu Pána Ježiša - obnovenie krstných sľubov. Návšteva Mŕtveho mora s možnosťou kúpania. Odchod do Jordánska. Večera a nocľah v Petre.


7.deň:

Po raňajkách prehliadka archeologického areálu v Petre. Návrat do Izraela. Večera a nocľah v Betleheme.


8.deň:

Raňajky, návšteva Ain Karem, prehliadka miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta Navštívenia Panny Márie u Alžbety. Odchod autobusom na letisko Tel Avivu s následným odletom do Viedne /predpokladaný prílet 21.25 hod/. Po prílete odchod autobusom do Bratislavy /v prípade kolektívu i do iného mesta/. Duchovný program je spojený s každodennou svätou omšou. Sprievodca si vyhradzuje právo na zmeny programu.

Základná cena zahŕňa:
letenka tam a späť, letiskové a palivové príplatky, 6 x ubytovanie s polpenziou v 2 - 3 lôžkových izbách so soc. zariadením, 1 x hotelové ubytovanie s raňajkami (1 nocľah, vzhľadom na neskorý prílet do Tel Avivu), doprava vo Svätej zemi klimatizovaným autobusom, odborný sprievodca - kňaz, autobusová doprava na letisko do Viedne a späť.

Základná cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie, obslužné a vstupy podľa programu, taxík na Horu Tábor, čo predstavuje sumu 100,- USD /platí sa priamo sprievodcovi vo Sv.Zemi/, vstup do Petry, víza + hraničné poplatky do Jordánska, autobus v Jordánsku , miestny sprievodca, spolu cca 200 USD /platí sa sprievodcovi na mieste/.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu. Platnosť cestovného pasu musí byť ešte 6 mesiacov po návrate! Ceny sú kalkulované pri kurze 1 euro = 1,25 USD. Pri pohybe kurzu o 5% si vyhradzuje cestovná kancelária právo na úpravu ceny.


Názor CK:
Jedná sa o pútnický zájazd, ktorého duchovný program je spojený s každodennou svätou omšou.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,92 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,59 HRK
Turecká lira  EUR 7,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »