Tajemný Taiwan

Kaohsiung Taiwan Taroko Sakura garden Taroko Gorge National Park Old Street in Taipei Sanxiantai Chishang
Destinácia: Taiwan (Čína), Taipei (Tchaj-pej)
Kód zájazdu: 1218113
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Okruh:


1. DEN
Odlet z Prahy s prestupom do Taipei.

2. DEN
Prílet na letisko, transfer do hotela v Taipei, nocľah.

3. DEN
Návšteva horského mestečka Shiding s tradičnými domčekmi po oboch stranách pretekajúcej riečky. Mestečku zaisťovala prosperitu nielen ťažba uhlia, ale aj obchod s čajom, v blízkosti je veľa čajových plantáží, prehliadka jednej z nich. Na východnom pobreží ostrova pri Tichom oceáne veľkolepé výhľady na útesy Cingshuei. Najvyššia pobrežné útesy na Taiwane v dĺžke cca 21 km, v priemere 800 m nad úrovňou mora. Nocľah v meste Hualien.

4. DEN

Prehliadka národného parku Taroko. Raritou parku je tiesňava Taroko s mramorovými kaňonmi, vytvorená eróznou činnosťou rieky Liwu. Prechádzka po chodníku Baiyang trail - na trase prejdete 6 tunelov rôzne dĺžky, rôzne osvetlených aj tmavých, tajomných i romantických. Prejazd diaľnicou číslo 9, hlavné dopravné tepnou vedúcej cez East Rift Valley.

5. DEN
Návšteva domorodej dediny kmeňa Luan-Shan. Ďalšou zastávkou bude park Longpan ponúkajúce rozsiahle trávnaté priestory, útesy, jaskyne. Prejazd do južnej, tropickej časti ostrova, zastávka pri Kenting Baisha Bay s cca 500 m dlhú a 40 m širokú bielou piesočnatou plážou obklopenou koralovými útesmi, potom prehliadka hlavné triedy Kenting.


6. DEN
Prejazd smerom k mestu Kaohsiung, prehliadka obľúbenej oblasti pri jazere Lotus ponúkajúce oi. Niekoľko chrámov v okolí, dva masívne pavilóny Jara a Jesene či pagody Draka a Tigra. Návšteva ostrova Qijin a jedného z najobľúbenejších trhovísk na Taiwane - nočného trhu Liuhe v Kaohsiung.

7. DEN
Pri meste Tainan prehliadka Sihcao Green Tunnel - zeleného tunela Sihcao. Vodný kanál kedysi používaný pre dopravu soli, romantický prírodný zelený tunel tvorený mangrovníkovými porastom je teraz súčasťou ekologickej zóny Taijiang a oi. Skvelou ukážkou chránených mokradí. Potom návšteva oblasti ANPING, časti mesta Tainan, oplývajúci historickými pamiatkami. ANPING Tree House prekvapí silou prírody, obrovský strom Banyan tú prakticky prehltol budovy starého skladu. Prehliadka Eternal Golden Castle - Večného zlatého hradu.

8. DEN
Prejazd do Nantou, do národného parku Jhushan. Vodopády Sunglungyen. Okolitú krajinu, kolmé útesy aj bujné vodopády budeme obdivovať z obľúbenej atrakcie - "Nebeského rebríku" - Bamboo Sky Ladder. 136 m dlhý visutý most cez údolie Taiji je jediný na Taiwane, na svete existujú dva.

9. DEN
Dopoludnia prechádzka na bicykli okolo jazera Slnka a Mesiaca. Cyklistický chodník po brehoch najväčšej vodnej plochy na ostrove, obklopené nádhernou prírodou i budhistickými chrámami, je pravidelne hodnotená ako jedna z najkrajších na svete. Potom návšteva mesta Lukang na západnom pobreží, prechádzka po jeho starých častiach s atmosférou pripomínajúce jeho koloniálnej histórii. Nocľah v meste Taichung.

10. DEN
Prejazd smerom na sever do hlavného mesta Taipei. Po ceste zastávka pri železničnej stanice Shengxing. Táto už opustená stanica z roku 1905 s drevenými budovami nádražie, starodávnymi čajovňami aj reštauráciami stojí za návštevu. Rovnako tak ako neďaleké pozostatky viaduktu Longten Bridge.

11. DEN
prehliadka Taipei, návšteva mrakodrapu Taipei 101, do r. 2009 najvyššej budovy sveta. Transfer na letisko a odlet s prestupom do Prahy.

12. DEN
prílet do Prahy.

CENA ZAHŔŇA: leteckú dopravu Praha - Taipei - Praha, letiskové taxy a ďalšie poplatky, transfer letisko-hotel-letisko, 9 nocí v hoteli *** / ****, 9x raňajky, dopravu a vstupy podľa programu, služby česky hovoriaceho sprievodcu

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, sprepitné

Zľavy:
1-2 deti 2 - 12 rokov v sprievode 2 dospelých osôb cca 50 EUR

Poznámka:
Minimálny počet účastníkov: 16

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (cca 519 EUR)

Taipei

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,54 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 18,34 TRY
Americký dolar  EUR 0,99 USD

Zobraziť všetky »