Veľký okruh Ekvádorom

Destinácia: Ekvádor
Kód zájazdu: 809517
Cena od: 2 479 €
Príplatky od: 529 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

22.10.2019 12 dní 2 479 € +529 € odlet: Viedeň, Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz na letisku 2 hodiny pre odletom, odlet do Quita.

2. deň QUITO - OTAVALO

Prílet do Quita, privítanie a transfer do hotela. Po krátkej prehliadke prehliadka centra hlavného mesta. Koloniálnej architektúra, úzke uličky a nádherné kostoly sú dôvodom, prečo bolo Quito zaradené na zoznam UNESCO. Vďaka veľkému množstvu kostolov a kláštorov sa Quito prezýva "Kláštor Ameriky". Krásny pohľad na staré mesto ponúka kopec El Panecillo. Návšteva La Mitad del Mundo - pamätníka obývateľného na rovníku. Prehliadka Etnografického múzea. Uvidíte tie najzaujímavejšie miesta ako námestie Nezávislosti s Prezidentským palácom, Arcibiskupský palác, Parlament, Metropolitná katedrálu, kostol La Compania. Popoludní odchod do mesta Otavalo.

3. deň OTAVALO – IBARRA – SAN GABRIEL

Raňajky. Prehliadka mestečiek Cotacachi a Ibarra v oblasti "Severnej andskej vysočiny", odkiaľ je krásny pohľad na sopku Cotacachi. Laguna de Cuicocha patrí medzi najkrajšie vysokohorské lagúny Ekvádoru, jej prehliadka je okúzľujúca-krátky a jednoduchý výšľap na Paramo de El Angel. V neskoré popoludnie návrat do mesta Otavalo, nocľah.

4. deň OTAVALO

Raňajky. Z Quita sa vydáte severným smerom do provincie Imbabura. Prezriete si krásne indiánske mesto Otavalo a navštívite tu tiež najkrajší ekvádorský indiánsky trh - predáva sa tu čerstvé ovocie, zelenina, klobúky, indiánske šperky a ďalšie typické predmety. Nocľah v Otavalo. Popoludní výjazd a prechádzka na El cajas.

5. deň COTOPAXI – SANAQUILLÍ

Raňajky, ráno navštívime miestny trh v Saquisillí, ktorý je známy ako jeden z najzaujímavejších domorodých trhov v krajine. Ďalej navštívime národný park Cotopaxi, a podnikneme výlet k činnému vulkánu Cotopaxi. Táto sopka je so svojou výškou cca 6000 metrov druhou najväčšou horou Ecuador. Veľkou atrakciou je ľadovec na úbočí sopky, ktorý je jedným z mála svetových ľadovcov v rovníkovej oblasti.

6. deň QUILOTOA LAGUNA

Raňajky, odchod k jazeru Laguna Quilotoa (3850 m), čo je prekrásny vulkanický kráter zaplnený vodou zelenej farby s hĺbkou až 250 m Zdatnejší jedinci môžu podniknúť zostup do krátera k hladine jazera. Budeme absolvovať krásny trekking okolo jazera a prehliadku miestnej krajiny.

7.deň CHIMBORAZO

Raňajky, výlet k famóznemu vrchu Chimborazo. Vyhasnutý vulkán leží v nadmorskej výške 6 310 metrov nad morom asi 150 km od hlavného mesta Quita a 30 km severozápadne od mesta Riobamba. Pri dobrej viditeľnosti možno Chimborazo zahliadnuť až z pobrežia, z mesta Guayaquil. Sopka je súčasťou rezervácie. Chimborazo je tiež zobrazená na štátnom znaku Ekvádoru. Ak nám to čas dovolí, môžeme navštíviť dedinu Banos, ktorá je položená v údolí s množstvom vodopádov. Hlavnou atrakciou je ale farebný dym vychádzajúci zo sopečného pažeráka Tungurahua. Miestne indiáni toto miesto uctievajú ako prejav sily matky prírody.

8.deň RIOBAMBA - CUENCA

Raňajky, odchod vlakom z Riobamba do mesta Alausi. Návšteva najslávnejšieho archeologického náleziska indických ruín v Ekvádore - Ingapirca. Prejazd do Cuenca. Jedná sa o relatívne veľké mesto, ktoré si však uchovalo príjemnú atmosféru. Prvá časť prehliadky pamiatok, nocľah.

9.deň CUENCA – GUALACEO - CHORDELEG

Raňajky, prezrieme si centrum mesta s katedrálou z roku 1885, navštívime miestne výrobňu slamených klobúkov Montecristo. Pokračujeme do mesta Gualaceo, ktoré leží asi 20 míľ východne od hlavného mesta provincie Cuenca a našu cestu zakončíme v meste Chordeleg, nocľah.

10.deň CUENCA – GUALACEO - CHORDELEG

Raňajky, a cesta nás povedie do národného parku cajas. Cestou uvidíme kakaové, banánovej a mangové plantáže av horskej časti budeme prechádzať oblastí viac ako 250 jazier. Najvyšším bodom je vrchol Cerro arquitectos - 4450 metrov vysoký. Všetky jazerá sú ľadovcového pôvodu. Pokračujeme do Guayaquil, kam dorazíme v neskorých popoludňajších hodinách. Nocľah.

11.deň GUAYAQUIL – ODLET DO EURÓPY

Raňajky, prehliadka mesta a možnosť nákupov, voľný čas. Popoludní odchod na letisko a odlet do Európy.

12.deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

  • leteckú prepravu Praha - Quito - Praha (s prestupmi) - možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok
  • 9x nocľah ve 3* hoteloch s raňajkami
  • transfery, program a vstupy do navštívených objektov podľa itinerára
  • služby česky hovoriaceho sprievodcu (min. 13 osob)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

  • odletovú taxu pri odlete z Ekvádoru (41,- USD)
  • letiskové taxy 529,-EUR
  • fakultatívne výlety a vstupy mimo program
  • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Poznámka: Tento zájezd si můžete prodloužit o pobyt na Galapágách.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,84 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,29 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »