Veľký okruh severným Poľskom

Destinácia: Poľsko
Kód zájazdu: 1081675
Cena od: 409 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

07.07.2020 6 dní Last Minute 409 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1. deň: Skoro ráno odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) potom do Poľska, zastávka v Czestochowe, najznámejšom duchovnýom centre krajiny s kláštorom Jasná Hora, návšteva kaplnky so slávnou ikonou Čiernej Madony, popoludní príchod do hlavného mesta Poľska Varšavy - prehliadka Zámockého námestia, Kráľovský zámok, Žigmundov stĺp, staré mesto, socha morskej panny, obnovené mestské hradby, katedrála sv. Jána, večer ubytovanie, nocľah.


2. deň: Raňajky, dopoludnia návšteva letoviska Mikołajki, vstupnej brány do oblasti Mazurských jazier, prechádzka po brehu jazera, možnosť plavby loďou po jazere Śniardwy, popoludní pokračovanie v ceste jazernej oblastí do mestečka Giżycko, ktoré leží na brehu siedmich jazier - prechádzka, voľno , k večeru odjazd do oblasti Olsztyn, nocľah.


3. deň: Po raňajkách zastávka k pešej prehliadke historického centra mesta Olsztyn, predpoludním prejazd k návšteve areálu s múzeom v Grunwalde, dejisku jednej z najväčších stredovekých bitiek - 15. júna 1410 sa tu stretlo vojsko Rádu nemeckých rytierov so spojenými vojakmi Poliakov a Litovčanov. Popoludní návšteva monumentálneho križiackeho hradu Malbork (UNESCO), najväčšieho v Poľsku a jedného z najkrajších v celom Pobaltí. Večer príchod na pobrežie Baltského mora, ubytovanie v letovisku Gdynia, nocľah.


4. deň: Raňajky, odchod do prímorského letoviska Sopoty so zastávkou na promenáde, potom prehliadka Gdansku, jedného z najkrajších hanzovných miest a jeho prístavu - honosné paláce, domy, radnica, možnosť plavby k pamätníku 2. svetovej vojny Westerplatte, k večeru návrat do Gdynia, voľno, možnosť návštevy oceánografického múzea, večer návrat na ubytovanie, nocľah.


5. deň: Po raňajkách prejazd do historického hanzového mesta Toruň, rodiska Mikuláša Koperníka - prehliadka centra s katedrálou sv. Jána Krstiteľa a honosnými meštianskymi domami. Okolo poludnia pokračovanie do Kruszwica pri malebnom jazere Goplo - prehliadka Myšej veže, ku ktorej sa viaže legenda o kniežati Popelovi, neskôr popoludní návšteva skanzenu v Biskupin - dokonalá rekonštrukcia praslovanské osady, miesto archeologických festivalov. Večer prejazd na ubytovanie, nocľah.


6. deň: Po raňajkách návšteva starobylého Hniezdna, významného pútnického miesta - návšteva gotickej katedrály Nanebovzatia Panny Márie zo 14. storočia s hrobom pražského biskupa, Slavníkovcov sv. Vojtecha, Arcidiecézne múzeum. Popoludní prehliadka metropoly Veľkopoľského vojvodstva - Poznane. Prechádzka centrom s renesančnou trojloďovou radnicou, starým trhovým námestím, zámkom a katedrálou s hrobmi poľských kráľov. K večeru odchod do Brna, následne transfer do Bratislavy, príchod v neskorých nočných hodinách.


Poznámky a informácie:
Varšava - Mazurské jazerá - Grunwald - Malbork- Gdyně- Gdaňsk- Westerplatte- Toruň- Hnězdo- Poznaň


Názor CK:
Navštívime miesta : Varšava • Mazurské jazerá • Grunwald • Malbork • Gdyňa • Gdaňsk • Westerplatte• Toruň • Gniezdo • Poznaň

Základná cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom , 5x ubytovanie v hoteli, 5x raňajky, služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie , prípadné vstupy.

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,67 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,56 HRK
Turecká lira  EUR 7,68 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »