Arménsko za 5 dní

Destinácia: Arménsko
Kód zájazdu: 1172758
Cena od: 429 €
Príplatky od: 120 €
Poznávacie zájazdy
Gastro

Výber termínu

14.06.2022 5 dní Last Minute 429 € +120 € odlet: Viedeň letecká
18.07.2022 5 dní First Minute 429 € +120 € odlet: Viedeň letecká
22.08.2022 5 dní First Minute 429 € +120 € odlet: Viedeň letecká
19.09.2022 5 dní First Minute 429 € +120 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Zájazd do Arménska v našom podaní je 5 dňový program, ktorý vám dokonale predstaví túto krajinu. Dozviete sa prečo Arménsko ako prvé na svete prijalo kresťanskú vieru za svoju oficiálnu, pokocháte sa pohľadom na horu Ararat či jazero Sevan. Táto slnečná krajina síce nemá more, ale má “more” úžasných domácich produktov ako napr. pravé arménske brandy či chutné sušené ovocie. Arménske slivky chutia fantasticky čerstvé, sušené, kondenzované, teda na akýkoľvek spôsob a určite nepohrdnete granátovým jablkom. Veď aj ono je symbolom Arménska.
Kláštor Noravank, Jerevan, Chor Virap, či sudžuka, to je len kúsok z toho, čo vás na tomto zájazde čaká a neminie. A ako suvenír si môžete doniesť nádherné strieborné výrobky od miestnych klenotníkov, ktoré sú čo kus – to originál.

Pre občanov Slovenskej republiky je pre vstup do Arménska potrebný negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín. Pri prílete Vám môžu náhodne podľa výberu zmerať teplotu, ak by niekto prejavoval známky ochorenia môže byť otestovaný na mieste. Ak ste očkovaní PCR test pre vstup nie je potrebný. Potvrdenie o očkovaní prijímajú od všetkých výrobcov.

Program:
1. deň
Odlet z Viedne
Večerný prílet do Jerevanu
Privítanie na letisku
Transfer a ubytovanie v hoteli

2. deň
Raňajky v hoteli
Naše kroky povedú na sever Arménska do mesta Diližan, región Tavuš, kde navštívíme legendárny kláštor Agarcin. Agarcin – jeho názov, by sa dalo preložiť ako “hra orlov”, veďje to aj jeden z najvyššie položených kláštorov. Okrem iného tu chovajú orly a dokonca ich môžete vidieť aj na stenách chrámov. Hlavný chrám v kláštore je zároveň aj najstarší a pochádza z 11.storočia. Tento chrám v minulosti považovali za konzervatórium Arménska, keďže v kláštore sa venovali hlavne výučbe hudby.  Neďaleko sa nachádza ešte jeden skvost architektúry, a to kláštor Gošavank. V stredoveku bol ten kláštor centrom relígie a  učenia v Arménsku. Pôsobil tu aj Mchitar Goš, génius svojho času, ktorý bol pedagógom, teológom, básnikom a i. Dokonca napísal aj zbierku zákonov, čo bolo obrovským počinom v oblasti práva v tých časoch.
Po toľkých informáciách vám určite vyhladne, takže nasleduje obed na brehu jazera Sevan. Tu budete mať možnosť ochutnať miestne špeciality a užiť si výhľad na toto legendárne jazero.
Po obede exkurzia po okolí jazera Sevan
Návrat do Jerevanu
voľný čas

3. deň
Raňajky v hoteli
V tento deň sa vyberieme smerom na juh, kde navštívíme Chor Virap. Na jeho teritóriu sa kedysi nachádzalo hlavné bájne mesto Arménska – Artašat. Odohrala sa tu najvýznamnejšia arménska história, panovali tu prví arménski panovníci, ktorí zjednotili krajinu a rozvíjali ju ekonomicky, kultúrne a vojensky. Dokonca sa tu rozhodlo o prijatí kresťanstva na celom území Arménska. Z Chor Virapu si môžete užiť aj jedinečný výhľad na horu Ararat.
V dedine Areni sa nachádza zaujímavý vinný závod a nádherná Jaskyňa vtákov (jaskyňa Areni). Jedná sa o krasovú jaskyňu, ktorá bola objavená pred pár rokmi. Keď ju našli, bolo tam veľmi veľa vtáčích hniezd a odtiaľ odvodili jej názov. Jaskyňa ponúka jedinečný pohľad na život ľudí, ešte v období pred našim letopočtom. Našli tu nie len pozostatky látok, rastlín, kostí, ale aj nástroje z mede datované do 5-4 tisícročia pred našim letopočtom.
Obed
Poslednou zastávkou dnešného dňa bude kláštor Noravank, v preklade “Nový kláštor”. Tento kláštor je vizitkou tradičnej arménskej architektúry a jedno z najdôležitejších miest pre históriu kresťanstva.
Návrat do Jerevanu
voľný čas

4. deň
Raňajky v hoteli
Exkurzia do mesta Aštarak – jedno z najstarších miest na území Arménska s obrovským počtom pamiatok a zaujímavým kultúrnym dedičstvom. Mestu sa podarilo zachovať tradičný arménsky štýl. Určite navštívime starý most s troma arkami, ktorý postavili v 13.storočí a prestavali v 17.storočí. V dnešnej dobe už neslúži autám či vozom, stal sa pamätníkom. Pod mostom sa nachádza aj starý mlyn zo 17.storočia, ktorý fungoval ešte v 70.tych rokoch 20.storočia.
Následne sa vyberieme k miestnej rodine, kde ochutnáme domáce víno a pálenku. A absolvujeme aj workshop na robenie sudžuka – tradičnej arménskej sladkosti.
O niekoľko domov ďalej nás čaká pravá arménska hostina, kde si pripravíme a zjeme šašliky a mnoho iného.
Večerný návrat do Jerevanu
Noc v Jerevane

5. deň
Raňajky v hoteli
Hneď ráno sa vyberieme do Vagaršapatu, teda Ečmiadzinu, ktorý sa nachádza len pár kilometrov od Jerevanu. Sídli tu Arménska apoštolská cirkev a zároveň je to jej duchovné centrum. Je to najstarší stojaci kresťanský chrám na svete. Chrám bol postavený v 4. storočí. Jeho poklady spoločne preskúmame a potom sa vydáme na závod Ararat. Tam sa bude degustovať slávne arménske brandy a dozvieme sa aj o jeho výrobe.
A napokon si spravíme exkurziu po Jerevane, to najlepšie nakoniec ako sa vravieva. Mesto bolo založené v roku 782 pred našim letopočtom a určite si vás podmaní.
Na záver  sa vyberieme na prieskum miestneho bazáru, kde sa dozviete veľa o miestnych zvykoch a pochutinách. Určite si tam aj zakúpite nejaký zaujímavý suvenír.
voľný čas
návrat do hotela
Odchod na letisko na večerný odlet

Poradie dní v programe sa môže meniť v závislosti od presného času odletu a príletu do destinácie
*zájazd sa uskutoční pri obsadení 8 osobami  (maximálny počet osôb je 22)

Ubytovanie:
Imperial Palace Hotel 4*
Imperial Palace hotel je 4* hotel s výbornou polohou. Iba 7 minút pešo od hotela sa nachádza budova opery (centrum mesta), 15 minút autom letisko a 10 minút autom železničná stanica.
Hotel podáva bufetové raňajky, má aj vlastnú reštauráciu, kde ponúka arménsku a európsku kuchyňu. Každá izba je vybavená klimatizáciou, minibarom, fénom na vlasy, varnou kanvicou, televízorom a hygienickými potrebami v kúpeľni.

Holiday Inn Express Hotel
Holiday Inn Express Hotel je nový hotel od siete Holiday in s výbornou polohou iba 1 km od námestia Republiky. 15 minút pešo od hotela sa nachádza národna Opera a divadlo. Každá izba je klimatizovaná a vybavená minibarom, pracovným stolom, miestom na sedenie, TV s plochou obrazovkou, varnou kanvicou, papučami a hygienickými potrebami v kúpeľni, vrátane fénu na vlasy. Hotel ponúka bufetové, ale aj kontinentálne raňajky.

Cena zahŕňa:
slovensky/česky hovoriaci sprievodca
transfery počas exkurzií
vstupy počas exkurziíí
ubytovanie v hoteli 4* s raňajkami
strava v cene podľa programu (raňajky + 3 x obed)
workshop
degustácie
darček na rozlúčku

Cena nezahŕňa
cestovné poistenie 2,50€/deň/osoba
alebo cestovné poistenie Pandemic 4€/deň/osoba
letenky od 120€/osoba/ spiatočná letenka
osobné výdavky

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,67 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 16,82 TRY
Americký dolar  EUR 1,06 USD

Zobraziť všetky »