Filipíny - ostrovný raj na Zemi

Destinácia: Filipíny, Luzon ostrov
Kód zájazdu: 1351324
Cena od: 3 199 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

22.02.2025 11 dní First Minute 3 199 € +0 € odlet: Viedeň letecká
04.12.2025 11 dní First Minute 3 199 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
Spoznajte západné Tichomorie, kde vynikajú tropické Filipíny, ktoré tvorí viac ako 7600 ostrovov, z ktorých je obývaných asi 2000 a hovorí sa tu 150 jazykmi. Exotické poznávanie sa začína na najväčšom ostrove Luzon, kde leží Manila, pokračuje cez nádherné hory a ôsmy div sveta - ryžové terasy. Tyrkysové dobrodružstvo a jedinečná príroda vás čaká na najkrajších ostrovoch Filipín. 


Program:

1. deň:
Naše dobrodružstvo sa začne odletom z Viedne do hlavného mesta Manila.

2. deň:
Po prílete sa presunieme do nášho hotela a oddýchneme si po dlhej ceste.

3. deň:
Deň sa nám začne prehliadkou mesta Manila. Zavítame do štvrte Makati, moderný život si pozrieme v Bonifacio Glogal City, presunieme sa do historického manilského centra Intramuros ležiaceho pri rieke Pasig. Nachádza sa tu najstarší filipínsky kostol sv. Augustína, ktorý je zapísaný na zozname UNESCO. V 16. storočí v Intramuros Španieli postavili pevnosť Santiago, kde bol uväznený najznámejší hrdina José Rizal. Uvidíme Nielson Tower, centrum veliteľstva vzdušných síl Ďalekého východu, vojenský Americký a Čínsky cintorín. Večer si vychutnáme spoločnú uvítaciu večeru v reštaurácii Barbara´s heritage, ktorá je situovaná v Casa Manila, kde budeme mať možnosť ochutnať aj tradičné filipínske jedlá.

4. deň:
Pred nami je dlhá cesta do Banaue. Cestou budeme mať viacero zaujímavých zastávok. Na záver dňa, asi 350 km od Manily nás víta Banaue, ktoré je domovom majestátnych ryžových terás, ktoré majú viac ako 2000 rokov a nachádzajú sa v nadmorskej výške okolo 1500 metrov.

5. deň:
Po raňajkách sa vyberáme džípom za dobrodružstvom ryžových terás Banaue, ktoré sú často označované ako "ôsmy div sveta". Peši zídeme aj po strmých terasách. Ryžové terasy Batad pripomínajú amfiteáter vytvorený prírodou a ľudskou tvorivosťou a vďaka svojmu kultúrnemu a historickému významu sú zapísané na zozname UNESCO. Tu sa stretneme aj s priateľskými domorodcami a navštívime ich typický dom. Pokladnicou chutí je miestna kuchyňa, kde nás čaká lákavý obed, ako inak, ak nie s ryžou. Po dobrom obede sa pozrieme do dediny Ifugao.

6. deň:
Opäť máme pred sebou dlhší transfer so zaujímavými zastávkami. Dostaneme sa do horského mestečka Bontoc, ktoré je historickým hlavným mestom celého regiónu Kordillery. Pozrieme si miestne múzeum, kde získame dokonalý prehľad o ťažkom živote miestnych kmeňov. Presunieme sa do dedinky Sagada, ktorá je  jedinečná. Starší členovia komunity pred smrťou vyrezávajú vlastné rakvy, ktoré sa zavesia na okraj skalného masívu. Vychutnáme si obed v miestnej reštaurácii. Na hoteli v Baguio si oddýchneme po dlhej ceste.

7. deň:
Mesto Baguio, nazývané i "mesto borovíc", leží vo vnútrozemí ostrova Luzon vo výške 1600 metrov a je vstupnou bránou do masívneho pohoria Cordillera Central, ktoré sa ťahá zo severu na juh v dĺžke 300 km. Baguio nás očarí svojím parkom Burnham s veľkým jazerom, vyhliadkou z Mines View, kde boli medené a zlaté bane, či prírodným prostredím Camp John Hay. Umenie miestnej kultúry zažijeme v dedine Tam-Awan s tradičnými domami, neobídeme ani etnografické múzeum a zoznámime sa aj s čulým životným rytmom Baguio. Presunieme sa do Batangas.

8. deň:
Voľno na pláži.

9. deň:
Voľno na pláži.

10. deň:
Voľno na pláži do odchodu. Presunieme sa do hlavného mesta Manila. Po ceste si vychutnáme obed. Ubytujeme sa.

11. deň:
Transfer na letisko, odlet do Viedne.

Ubytovanie:
3*/4* hotely.

Stravovanie:
Raňajky, 5x obed, 3x večera.


Doprava:
Letecká z Viedne s prestupom.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne s prestupom vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfery BA - letisko - BA. Miestne transfery. 9x ubytovanie v 3*/4* hoteoch. Raňajky, 5x obed, 3x večera. Vstupy a výlety počas programu. Vodu počas transferov. Miestnych sprievodcov. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Stravu a nápoje neuvedené v programe. Fakultatívne aktivity. Odletovú taxu. Povinné prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 80 EUR/osoba (platí sa sprievodcovi na mieste).  Cestovné poistenie.


Kontakty

tel:  +421 43 4300 827
+421 43 4131 883 
mobil: +421 915 841 727
+421 915 841 995
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,74 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 34,88 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »