Madagaskar veľký okruh

V hornom meste nájdeme pozostatky Paláca kráľovnej. foto: Jakub KOPČA – BUBO /uploads/covery_2019/madagaskar_VO.jpg Vitajte v Noemovej arche menom Madagaskar. Čaká nás jedinečná kultúra ostrova, zvieratá, ktoré nenáj Víta nás hlavné mesto Madagaskaru Antananarivo. foto: Jakub KOPČA – BUBO Tu nájdeme aj ulicu Mórica Beňovského. Bol Móric Beňovský Slovák? A bol kráľom tak, ako sa to o ňom Antananarivo - U nás už iba veterán, tu však ešte stále slúžia. Citroen 2CV sa začal vyrábať v 1948, Antananarivo leží vo výške cez 2800 metrov nad morom. foto: Robert TARABA – BUBO Malgaská kuchyňa s francúzskymi vplyvmi vám jednoznačne zachutí. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Navštívime aj sídlo panovníkov v Ambohimange. Lebky s rohmi zebu sú tu dôležitou súčasťou rituálov u Výhľady z Ambohimangy. Ryžové polia a modré lesy. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Prelietame na teplý juh ostrova. Čaká nás oddych pri Indickom oceáne. Tunajšie deti sú potomkami ryb Skúsite si zachytať ryby na piroge? foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Ulovte si v Indickom oceáne vlastnú večeru? foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Toliara - okrem rybačky je pod vodou aj na čo pozerať. foto: Martin KARNIŠ – BUBO Preveziete sa na povoze aj vy? Pre tunajších domácich je to hlavný spôsob dopravy. foto: Martin KARN Na povoze ťahanom zebu sa dopravíme do unikátneho lesa baobabov Reniala. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUB V unikátnom prostredí takzvaného ostnatého lesa rastie hneď niekoľko druhov baobabov. Pre domácich j Navštívime aj miestnu záchrannú stanicu korytnačiek Sokake. Napadlo by vám, že kým tu nestála, konči Ochutnajte v Toliare čo ponúka more, čerstvé a chutné.
foto: Martin KARNIŠ – BUBO Tu na juhu vie byť slnko silné. Ženy z kmeňa Sakalava si preto natierajú tvár maskou s názvom Masonj Úprimná radosť. Pre deti, ktoré ešte turistov nevideli, sme menšou atrakciou. foto: Robert TARABA – V diaľke sa už týčia skaly národného parku Isalo.  foto: Jakub KOPČA – BUBO Jurský park Isalo. S profesionálnym sprievodcom sa ponoríme do tajov miesta, ktoré pôsobí ako z inej Nádherná zelená oáza s jazierkom a vodopádikom, v ktorom si zaplávame počas nášho treku. foto: Rober Skočíte do Modrého jazierka v NP Isalo? foto: Martin KARNIŠ – BUBO Isalo NP - Pochádza z jurského obdobia. Prejdime sa históriou. foto: Martin KARNIŠ – BUBO Mesačnou krajinou. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Na tejto ceste uvidíme zvieratá, o akých sme doteraz nemali ani páru. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Naše skvelé ubytovanie s francúzskou kuchyňou a výhľadom na skaly národného parku Isalo. foto: Zuzan Kúpanie s výhľadom. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Naše ubytovanie v luxusnej stanovej loggii s výhľadom na Isalo. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Izby sú riešené ako permanentné luxusné stany s murovanou kúpeľňou. Dokonalé bývanie uprostred príro Interiér kúpeľne. foto: Martin KARNIŠ – BUBO Brána na juh je jedným z ikonických výhľadov, ktoré nevynecháme ani na našej ceste. foto: Zuzana HÁB V rezervácii Anja. Anja je domovom najsevernejšej populácie najznámejších lemurov kata. Ráno sa vždy V lese pri dedine Anja možno uvidíme aj jedného z najmenších chameleónov. foto: Martin KARNIŠ – BUBO Hrobky Anja - Madagaskar má silnú tradíciu v stavaní hrobiek a uctievaní duchov svojich predkov. fot Rod Baobab zahŕňa 8 druhov. Centrum druhovej rozmanitosti je práve na Madagaskare. Iba 2 druhy sa vy Ak je u nás symbolom bohatstva počet áut v garáži, na Madagaskare je to počet zebu v maštali. Toto z Malgaské deti a ich úsmevy. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO V okolí mesta Fianarantsoa sa začínajú objavovať ryžové polia. foto: Martin KARNIŠ – BUBO Zebu sú prichystané na ťažkú prácu. foto: Martin KARNIŠ – BUBO Rikšiarov vo farebnom Antsirabe vždy potešia zákazníci. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Aj tu nájdete ulicu s menom nášho rodáka Mórica Beňovského.
foto: Stanislav CIGÁNEK – BUBO Dobré ráno ku raňajkám. Malgaši sú veľmi milí ľudia. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Ambositra bola aj ostáva centrom drevorezbárstva. Tunajší obyvatelia majú ruky zo zlata. foto: Zuzan Mládež ako kdekoľvek inde na svete. K zábave im postačí bluetooth reprák s malgaskou hudbou a fľašti Pohľady na zelené dažďové lesy ostrova. Každým rokom je ich menej. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Malý bojovník Herinirina. Na krku nosí medailónik s Pannou Máriou. V tejto dedine žijú poväčšine kat Prichádzame na východ krajiny. Pralesy Madagaskaru skrývajú jedinečné druhy živočíchov. Bamboo lemur. Pripravte si fotoaparáty. Ak máte teleobjektív, určite si pribaľte aj ten. foto: Marti Niektoré zo zvierat sa maskujú vskutku dokonale. foto: Martin KARNIŠ – BUBO Tenrek je malý hmyzožravec, ktorý na tomto ostrove nahrádza nášho ježka. foto: Martin KARNIŠ – BUBO Pralesy ale aj suché lesy tu ukrývajú poklady, ako napríklad tento úžasne vyfarbený chameleón. foto: Ak ste šikovný, podarí sa Vám aj takáto fotka. Pohyb jazyka je voľným okom takmer nezastihnuteľný. f Interiér recepcie našej lodge v národnom parku Andasibe. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Opäť krásne ubytovanie. Vaša izba je domčekom uprostred lesa. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Moskytiéry sú tu samozrejmosťou. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Andasibe - vďaka stopárom máme šancu vidieť niektoré zo vzácnych druhov lemurov, v tomto prípade sif V pralesoch na východe žije aj Indri, najväčší žijúci lemur. Dá sa vidieť iba tu, v zajatí sa nedá c Lemur vari vytvára desiatky rôznych poddruhov a nájdeme ho takmer na celom ostrove. foto: Martin KAR Lemury hnedé, ktoré nám budú skákať po hlavách a pleciach. Fantastický zážitok a spôsob, ako sa ku t Madagaskar sme pre vás pripravili dokonale. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Rozkošná mantela zlatá. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Neoplatí sa riskovať. Krokodíly za plotom majú aj desať metrov, hovoria domáci. V skutočnosti dorast Architektúra malgašov je jedinečná a počas našej cesty sa neustále mení. foto: Martin KARNIŠ – BUBO
Destinácia: Madagaskar
Kód zájazdu: 1333648
Cena od: 5 165 €
Príplatky od: 745 €
Doprava: letecká
Termín: 02.10.2024 14/13 dní/nocí
Obchodník: 35824859
Kód termínu: 83373166

« Späť na výber termínu a popis zájazdu
Poznávacie zájazdy
Exotika
Antananarivo Typ ubytovania:
Madagaskar, Antananarivo
Letisko:    
Strava:    
Pre zobrazenie komplexného cenníka vyberte zodpovedajúci typ ubytovania.
Cena celkom: N/A

Obsiahnuté údaje sú výlučne informatívne.

Kontakty

tel:  +421 43 4300 827
+421 43 4131 883 
mobil: +421 915 841 727
+421 915 841 995
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,74 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 34,88 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »