Malta - azúrový ostrov

Destinácia: Malta
Kód zájazdu: 1160298
Cena od: 1 146 €
Príplatky od: 100 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

14.07.2022 8 dní Last Minute 1 146 € +100 € odlet: Bratislava letecká
18.08.2022 8 dní First Minute 1 146 € +100 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Malta dokáže poblázniť aj toho najnáročnejšieho turistu. Väčšinu času tu budete pozitívne naladený k čomu dopomôže slnečné počasie, nevšedná príroda a azúrovo modré lagúny a more. Ak je pre vás Malta akousi záhadou na mape, tak exkurzie napr. do hlavného mesta Valetta vám predstavia bohatú maltskú históriu, architektúru a tiež sa dozviete o živote na ostrove dnes. Tento ostrov láka turistov, ale aj filmárov. Vedeli ste, že filmová verzia Pepka námornika sa natáčala na Malte a ostal tu celý Pepkov svet, ktorý môžete navštíviť? Miestna kuchyňa neponúka špenát, ale miestne špeciality z morských plodov a králikov. Vyberte sa s nami na skvelý zajazd na 5 alebo 8 dní! Výber je na vás!

Program
1. deň
Prílet na Maltu
Privítanie sprievodcom na letisku
Naše objavovanie Malty začne hneď po prílete a naše kroky povedú do Mdiny tzv. Tichého mesta a Rabatu. Mdina prekvitala v období antiky, až po stredovek a celé stáročia bola domovom šľachty. Počas exkurzie sa dozviete prečo ju prezývajú tichým mestom. A nevynecháme ani slávnu Mdinskú katedrálu. Mesto je na zozname UNESCO. Pokračovať budeme do Rabatu, ktoré je obkolesené obrannými múrmi a bastilami. Veď v preklade Rabat znamená pevnosť. Rabat bol istého času domovom Rimanov a zachovalo sa po nich mnoho pamätníkov a zrúcanín. Najznámejšou pamiatkou sú katakomby sv. Pavla, ktoré navštívime a dozvieme sa o živote Rimanov na Malte.
Ubytovanie v hoteli
Večera v hoteli

2. deň
Raňajky v hoteli
Exkurzia do Valetty – dnešný deň začneme návštevou hlavného mesta Malty. Valettu založili v roku 1556 na želanie veľmajstra rádu maltézskych rytierov, francúza Jeana de la Valette. Mesto je nádhernou ukážkou prepojenia vojenskej architektúry, barokového umenia a krásnych výhľadov na azúrové more. Niet divu, že je na zozname UNESCO. Počas exkurzie nevynecháme katedrálu sv. Jána a Horné záhrady Barrakka. Potešíme aj mlstné jazýčky, lebo ochutnáme miestnu tradičnú špecialitu Pastizzi.
Voľný čas vo Valette
Návrat do hotela
Večera v hoteli

3. deň
Raňajky v hoteli
Exkurzia na Gozo a Ggantija – ak sa pýtate, čo je Gozo, tak je to sesterský ostrov Malty a má len 67km2. Obýva ho okolo 37 000 obyvateľov a najväčším mestom je Viktória. Ostrov si dokázal po celé stáročia zachovať autentickosť a jedinečnú atmosféru. Navštívime tu záliv Ramla s jeho červenými plážami, kde sa skrýva jaskyňa Calypso. Podľa Homéra v nej nymfa Calypso 7 rokov väznila Odysea. Budeme pokračovať do Ggatiaja chrámu – prehistorický chrám, ktorý je jedným z najstarších na svete. Jeho stavba sa datuje 3600-3400 rokov pred našim letopočtom. Ďalšou zastávkou bude bazilika Ta’Pinu – bazilika požehnanej panny. Bazilika je pútnickym miestom a svojho času ju navštívil aj pápež Ján Pavol II. Obedovať budeme v malebnej rybárskej dedinke Xlendi. Návštevu ostrova zakončíme hlavným mestom Goza, Viktóriou (miestny ho volajú Rabat – historický názov mesta).
Návrat na Maltu
Večera v hoteli

4. deň
Raňajky v hoteli
V tento deň sa vyberieme na prieskum južnej časti ostrova. Našou prvou zastávkou bude sústava jaskýň  Blue Grotto (Modrá jaskyňa). Podľa legendy boli tieto jaskyne domovom nýmf. Ak to nám to počasie dovolí môžeme ísť do vnútra jazkýň na loďke. Potom pôjdeme do chrámu Hagar Qim. Hagar Qim je najznámejším chrámom na Malte z obdobia megalitických chrámov a objavili ho v roku 1839. Bolo tam urobených niekoľko zaujímavých objavov ako megalit o hmotnosti 57 ton či objavenie niekoľkých okrúhlých sošiek, ktoré predstavujú bohyňu plodnosti. Exkurziu ukončíme v Marsaxlokk. Je to rybárska dedinka, kde si môžete odfotiť typické maltské rýbarske loďky, tzv. luzzu. Na loďkách je vyobrazené oko Osirisa.
Voľný čas
Večera v hoteli

5. deň
Raňajky v hoteli
voľný čas
transfer na letisko
*ak sa rozhodnete svoj pobyt predĺžiť na 8 dní:
Raňajky v hoteli
voľný čas
večera v hoteli

6. deň
Raňajky v hoteli
Voľný čas
Večera v hoteli

7. deň
Raňajky v hoteli
Voľný čas
Večera v hoteli

8. deň
Raňajky v hoteli
transfer na letisko
odlet domov

Poznámka:
Poradie dní v programe sa môže meniť v závislosti od presného času odletu a príletu do destinácie
*zájazd sa uskutoční pri obsadení 8 osobami (maximálny počet osôb je 22)

Ubytovanie:
DB Hotel San Antonio 4* sa nachádza na ostrove Malta iba 15 km od Valletty, hlavného mesta, a 16km od letiska. Hotel má skvelú polohou a mestrskou hromadnou dopravou sa dostanete za niekoľko minút do všetkých populárnych miest ako Valletta, Rabat, Mdina či iné. Hotelovým hosťom je k dispozícii wellness, vonakajšie a vnúttorné bazény a hotelová pláž s lehátkami. Okrem bufetového stravovania budete mať k dispozícii wifi, 24 hodinovú recepciu a animačný program.

Seashells hotel 4* sa nachádza v meste Qawra, záliv Sv. Paula. Hotel má vynikajúcu polohu rovnako ako hotel DB Hotel San Antonio 4*,oba hotely nájdete na pobreží spomínaného zálivu. V blízkosti hotela je autobusová zastávka, vďaka, čomu sa rýchlo dostanete napr. do Valletty. Hotel disponuje wellness centrom, vonkajšími a vnutornými bazénmi, detským kútikom, wifi, 24 hodinovou recepciou, stravovaním formou bufetu a iné. Najbližšia kamenistá pláž je iba 5 metrov od vonkajších bazénov.

Na Maltu môžu občania Slovenskej republiky cestovať bez karantény ak majú certifikát Európskej únie o úplnom zaočkovaní. Osoby, ktoré prekonali COVID-19 v posledných 6 mesiacoch pred vstupom na Maltu a sú zaočkované minimálne jednou dávkou vakcíny, od podania vakcíny musí uplynúť 14 dní. Deti do 12 rokov musia predložiť RT-PCR test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín, z testovania majú výnimku deti do 5 rokov (deti môžu vstupovať na Maltu len v sprievode zaočkovaných rodičov).

Cena zahŕňa
- ubytovanie v hoteli 4* s polpenziou (v termíne 16.3.-20.3.) alebo all inclusive (v termíne 16.6.-23.6., 14.7.-21.7., 18.8.-25.8.)
- všetky vstupy do pamiatok počas programu
- všetky transfery počas exkurzií
- slovensky hovoriaci sprievodca
- vstup do vonkajšiieho a vnútorného bazénu, sauny, fitness centrum
- animačný program v hoteli podľa aktuálnej ponuky
- odlet a návrat Bratislava

Cena nezahŕňa
- spiatočná letenka od 100€
- cestovné poistenie 2,50€/osoba/deň alebo cestovné poistenie Pandemic 4€/deň/osoba
- fakultatívna exkurzia ochutnávka vína a miestnych produktov na miestnej farme - 35€

Kontakty

tel:  +421 43 4131883
+421 43 4300244 
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,75 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 17,50 TRY
Americký dolar  EUR 1,03 USD

Zobraziť všetky »