Južná Kórea a Guam

/uploads/cover_foto/guam_cover.jpg Na poznávacej časti Južnou Kóreou budeme ubytovaní v hoteloch s vyšším štandardom. Tento luxusný 5-h Hotel sa nachádza 5 minút chôdze od populárneho mesta Myeongdong. Hostia môžu relaxovať pri masáži v kúpeľoch alebo si oddýchnuť v saune. Nefajčiarske izby sú vybavené klimatizáciou, príslušenstvom na prípravu kávy / čaju a káblovou TV s Diamantový most s modernými Pusanskými mrakodrapmi.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Chrámový komplex Pulguksa.
foto: Martin FERENČÍK - BUBO Pulguksa je plný malých budhistických chrámov.
foto: Martin FERENČÍK - BUBO Farebné domčeky kultúrnej dediny Gamcheon.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Juhokórejské gastronomické hody.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Gurmáni si v Kórei prídu na svoje.
foto: archív BUBO Astronomické observatórium Cheomseongdae.
foto: Martin FERENČÍK - BUBO Vyhliadka na hlavné mesto Soul z hory Namsan.
foto: Martin FERENČÍK - BUBO Brána Sungnyemun bola kedysi najdôležitejšou vstupnou bránou do mesta Soul.
foto: Martin ŠIMKO - BUB Soul je mesto, kde sa miešajú historické paláce s modernými mrakodrapmi.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Juhokórejská armáda s BUBO.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Folklórne múzeum v kráľovskom paláci.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Juhokórejská architektúra.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Liečivý ženšenový koreň. Kúpite si z neho vyrobený čaj?
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Nočná N Soul Tower na vrch hory Namsan.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO N Soul Tower
foto: archív BUBO Kráľovský palác Gyeongbokgung s farebnou výmenou stráži na hlavnej bráne.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Farebná výmena stráži.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Výhľad z Južnej do Severnej Kórey.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Posledná vlaková zastávka na hranici medzi dvomi Kóreami.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Juhokórejský vojenský výcvik.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Most zjednotenia.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Juhokórejskí vysmiati vojaci.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Demilitarizovaná zóna na 38. rovnobežke, je hranicou medzi Severnou a Južnou Kóreou.
foto: Martin ŠI Vstup do tretieho tunela, ktorý vykopali vojaci Severnej Kórey.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Do úzkeho tunela sa pôjdeme pozrieť.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Hafa Adai, vitajte na tropickom ostrove Guam. foto: Marek Melúch, BUBO Náš hotel sa nachádza na jednej z najkrajších pláží ostrova v zátoke Tumon. 
foto: archív BUBO Guam je vyspelou krajinou aj napriek tomu, že sa nachádza v ďalekom Tichom oceáne.  foto: Marek Melú Krištáľovo čistá voda a biele pieskové pláže. Zamilujete si to tu okamžite. 
foto: archív BUBO Hilton Guam Resort & Spa kde spíme je dominantou zátoky Tumon. 
foto: archív BUBO Večer je na uliciach živo a na dlhom bulváre Pale San Vitores nájdete mnoho kvalitných reštaurácií a Pre fanúšikov podmorského sveta je v nákupnom centre The Plaza fascinujúci vodný svet. Patrí medzi h O suvenírové obchody na Guame nie je núdza. Nájdete tu krásne a kvalitné veci, ktoré potešia Vás i V Večernú prechádzku po pláži v zátoke Tumon Bay určite nevynechajte. Vyzujte sa a precíťte jemný pies Ak radi objavujete, navštívte hlavné mesto Guamu, Hagatna. Na námestí Plaza de Espaňa nájdete zaujím Zacnelo sa vám troška pohybu? Zdolajte svetový antieverest, nenáročnú horu LamLam. foto: Marek Melúc Hora LamLam je najvyšší kopec ostrova Guam. Má síce iba 406 m.n.m., ale jeho najnižší bod sa nachádz Bujná vegetácia a nekonečná zeleň vás doslova pohltí.
foto: archív BUBO Ostrov Guam nie je iba o plážach, ale aj krásnych prírodných scenériách a vojnových historických pam Guam je známy svojimi vojnovými pamätníkmi. Kedysi to počas 2. svetovej vojny bolo miestom veľkých b Vyskúšate aj iné pláže? Gun Beach sa nachádza kúsok na sever od Tumon Beach a je ideálna na šnorchlo Na ostrove nájdeme mnoho historických stavieb, ktoré pochádzajú ešte z obdobia Čamorov, pôvodných ob Najkrajší výhľad na zátoku Tumon nájdete na mieste Puntan Dos Amantes - cíp dvoch milencov. 
foto: a Zátoka Tumon Bay patrí medzi najkrajšie na celom ostrove. Presvedčte sa sami a vychutnajte si tu hry Cíp dvoch milencov sa stal obľúbeným romantickým miestom pre turistov aj domácich. Myslíme, že dôvod Pokojné a tiché rieky si domáci obyvatelia zdobia plávajúcimi altánkami. 
foto: archív BUBO Ritidian Point. Severná časť ostrova ukrýva v sebe krásne pláže a ešte krajšiu prírodu. foto: Marek Pláž Taga´Chang sa nachádza na východnej časti ostrova. Je krásna a fotogenická, no najskôr tu uvidí Guam je vcelku rôznorodý. Odporúčame vybrať sa na výlet k vodopádom Tarzan Falls a objaviť ukryté kl 12 metrov vysoký kaskádovitý vodopád je výborným miestom na turistiku a schladenie sa v príjemnej st Spoznajte vnútrozemie ostrova a odvezte sa na vodopády Tarzan Falls, kde sa v tropickom podnebí príj Ideálne miesto na oddych. Zabudnite na svet okolo a užívajte si pláže Tichého oceánu. 
foto: archív Pohľady na číry oceán Vás nikdy neprestanú baviť. Sme obklopení Pacifikom z každej svetovej strany a Západ slnka na ostrove Guam budete sledovať každý večer. Súhra farieb a tance oblakov vykresľujú nez Rozmýšľate nad nákupmi? Určite sa vyberte do nákupného centra Micronesia mall, kde nájdete viac než Alebo uprednostníte radšej nákupné centrum The Plaza? Výber je len na vás odkiaľ si odnesiete suvení
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1307888
Cena od: 3 355 €
Príplatky od: 576 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

23.08.2024 11 dní First Minute 3 355 € +576 € odlet: Viedeň letecká
23.09.2024 11 dní First Minute 3 455 € +576 € odlet: Viedeň letecká
23.10.2024 11 dní First Minute 3 625 € +576 € odlet: Viedeň letecká
06.11.2024 11 dní First Minute 3 695 € +576 € odlet: Viedeň letecká
02.12.2024 11 dní First Minute 3 625 € +576 € odlet: Viedeň letecká
07.01.2025 11 dní First Minute 3 895 € +576 € odlet: Viedeň letecká
28.01.2025 11 dní First Minute 3 690 € +576 € odlet: Viedeň letecká
11.02.2025 11 dní First Minute 3 690 € +576 € odlet: Viedeň letecká
25.02.2025 11 dní First Minute 3 690 € +576 € odlet: Viedeň letecká
12.04.2025 11 dní First Minute 3 690 € +576 € odlet: Viedeň letecká
09.05.2025 11 dní First Minute 3 690 € +576 € odlet: Viedeň letecká
23.05.2025 11 dní First Minute 3 690 € +576 € odlet: Viedeň letecká
06.06.2025 11 dní First Minute 3 690 € +576 € odlet: Viedeň letecká
20.06.2025 11 dní First Minute 3 690 € +576 € odlet: Viedeň letecká
04.07.2025 11 dní First Minute 3 690 € +576 € odlet: Viedeň letecká
18.07.2025 11 dní First Minute 3 690 € +576 € odlet: Viedeň letecká
01.08.2025 11 dní First Minute 3 690 € +576 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Lákavá cesta, ktorá umožní spoznať hodnoty atraktívnych Kórejcov, zakončená oddychom na tropickom tichomorskom ostrove Guam. Po zážitkovej ceste Južnou Kóreou sa ocitneme na najväčšom ostrove súostrovia Mariány. Vyspelý ostrov patriaci do autonómneho ostrovného územia Spojených štátov amerických je dokonalým spojeným krásnych pláži, bujnej flóry a prívetivého obyvateľstva.

1. deň:
Odlet z Európy a prelet do Pusanu. Pohodlný let renomovanými leteckými spoločnosťami. Chcete viac? Vyskúšajte business class.

2. deň:
Prílet do Južnej Kórey. Pusan je druhým najväčším mestom krajiny, položené na juhu Kórejského polostrova na brehoch Japonského mora. Program odštartujeme v kultúrnej dedine Gamčeon, ktorú kedysi vybudovali trestanci. Dnes je to miesto plné farieb, pouličného umenia a zaujímavých kaviarni. Vyhliadka na Diamantový most s modernými mrakodrapmi v pozadí.

3. deň:
Kjongdžu (Zlaté mesto) radí UNESCO medzi 10 najvýznamnejších pamiatok na svete. Bývalé hlavné mesto ríše Silla s tisícročnou kontinuitou, nazývané aj múzeum bez múrov. V parku Timuli budete obdivovať kráľovské trávnaté hrobky. Návšteva chrámového komplexu Pulguksa. Ide o najvýznamnejšiu pamiatku celej krajiny. Chrámy s modliacimi sa mníchmi, schodiská - mosty, ktoré sú národnou pamiatkou. Prechádzka peknou prírodou k malej jaskyni Sokkuram, v ktorej uvidíte nádhernú bielu sochu Budhu. Toto miesto patrí medzi 3 najcennejšie pútnické miesta všetkých budhistov. Obidve tieto pamiatky spadajú pod ochranu UNESCO a dajú Vám prehľad o kórejskej histórii.

4. deň:
Našim privátnym transferom sa presúvame naprieč celou Južnou Kóreu až na sever do hlavného mesta Soul. Mesto, kde sa miešajú historické kráľovské paláce s modernými výškovými budovami. Veľkolepé nákupné centra a labyrint ázijských trhov. Najskôr navštívime rezidenciu dynastie Čoson (1392 -1910) v paláci Gyeongbokgung s farebnou výmenou stráži. Nazrieme tu do múzea folklóru. Namdaemun je najväčším trhoviskom krajiny, kde ochutnáme ženšen, ktorý do Kórey chodili odjakživa kupovať aj Číňania. Starobylá brána mesta Sungnyemun je označovaná ako národná pamiatka číslo jedna. Výhľad na mesto, nočný rozsvietený Soul, gurmánske hody a večerný Soul.

5. deň:
Dnes navštívime najstráženejšiu hranicu na svete so skratkou DMZ. Demilitarizovaná zóna leží na 38. rovnobežke a je jednou z posledných svetových pamiatok studenej vojny. Spoločne nazrieme do jedného z vykopaných tunelov, ktorým sa chceli Severokórejčania prekopať do Južnej Kórei a nečakane na nich zaútočiť. Najsevernejšiu vlakovú stanicu Južnej Kórei a miesto odkiaľ ďalekohľadmi dovidíme do Severnej Kórei. Hľadať tam budeme najväčšiu vlajku na svete. Cestu absolvujeme špeciálnym vozidlom. Uvidíme vojakov severokórejskej armády? Ak nie, musíte sa s nami vybrať na zájazd Severná Kórea.

6. deň:
Rozlúčime sa s Južnou Kóreou a letíme na rajský ostrov v Tichom oceáne - Guam. Nasledujúcich 5 noci strávime v kvalitnom 5 * hoteli, ktorý sa nachádza v zátoke Tumon Bay, necelých 15 minút jazdy autom z medzinárodného letiska Antonia Borja Won Pata. Hotel má výbornú lokalitu, vlastný vonkajší bazén a krásnu privátnu pláž. Izby sú kompletne vybavené klimatizáciou, WC, fénom, kúpeľňou, kávovarom, chladničkou, trezorom a balkónom. V cene nie je žiadna strava a stravovať sa môžete priamo v hotelovej reštaurácii alebo jeho blízkom okolí. Usmiaty hotelový personál je tu vždy veľmi ochotný a nápomocný. Zoznámenie sa s okolím.

7. deň:
Priezračné teplé vody, ktoré obklopujú Guam, ponúkajú prvotriedne potápanie, šnorchlovanie a nekonečné morské aktivity. Zo severu na juh nájdete mnoho tajomných jaskýň, kaskádových vodopádov a nedotknutých pobreží, ktoré sú skvelou príležitosťou na spojenie s prírodou. Dáte prednosť aktívnej dovolenke alebo budete oddychovať pri krásnej tichomorskej pláži s bielym pieskom? 

8. deň:
Na ostrove Guam je mnoho atrakcií, ako sú vodné parky, tunelové akváriá, exotické večere a kúzelnícke predstavenia, festivaly a slávnosti, o ktoré nie je núdza. Samozrejme, ak nechcete robiť vôbec nič, tak si oddýchnete v luxusnom hoteli na krásnej pláži. Ostrov je vhodný pre dospelých, mladomanželov, ale aj rodiny s deťmi. Vytvorte si nezabudnuteľné spomienky, na ktoré budete spomínať aj po rokoch. 

9. deň:
Guam je oveľa viac ako slnko, more a piesok. Ostrov je zaplavený históriou, ktorá siaha až do obdobia Latte v roku 2000 pred Kristom, do obdobia života starovekých Čamorov predtým, ako 6. marca 1521 dorazila španielska expedícia vedená portugalským prieskumníkom Ferdinandom Magalhaesom. Hoci pestrá história ostrova zahŕňa španielsku éru, americké obdobie a japonskú okupáciu počas druhej svetovej vojny, dnes je Guam najviac oslavovaný pre svoju rodnú Čamorskú kultúru a hrdosť.

10. deň:
Guam je obzvlášť hrdý na svoju pikantnú kuchyňu, ktorá spája ázijské, španielske a tichomorské ostrovné vplyvy do jedinečnej ostrovnej fúzie. Čamorské BBQ, červená ryža a kuracie kelaguen sú svetoznáme a sú to len niektoré z chutných miestnych jedál, ktoré musí každý návštevník vyskúšať. Okrem miestnych chutí má Guam aj stovky reštaurácií takmer všetkých kuchýň, ktoré určite potešia aj tie najšpecifickejšie jazýčky. Sadnite si na pláž a pri západe slnka zapite večeru chutným pivom Minagof. 

11. deň:
Skorý ranný odlet z Guamu a večer prilietavame domov plní zážitkov. 

Kontakty

tel:  +421 43 4300 827
+421 43 4131 883 
mobil: +421 915 841 727
+421 915 841 995
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,26 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,99 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »