Kalifornia, Aloha Havaj!

V San Franciscu sa môžete odviezť starou zubačkou. /uploads/usr/3452/usa/2048x1098_px_beach_bridge_california_cliff_coast_hills_landscape-557731.jpg Slnečné Los Angeles. Foto: Michal Čičmanec - BUBO Famózne západy slnka v Santa Monice. Skúsite jazdu na beach cruiseroch v LA? Legendárne San Francisco. Golden Bridge je ikonou Frisca. Západné pobrežie USA má svoje neopísateľné čaro. Tento 5-hviezdičkový rezort Halekulani s výhľadom na sopečný kráter Diamond Head sa nachádza na pláž Hotel má aj vyhrievaný bazén so sklenenou mozaikou a výhľadom na pláž Waikiki. Ponúka vám 3 ocenené reštaurácie, salónik so živou jazzovou hudbou a denné wellness centrum. V medzinárodne oceňovanej reštaurácii La Mer na pobreží, ktorá je otvorená denne v čase večere, ochu Aloha ‘oe i ko Hawai‘i! BUBO Vás víta na Havaji. foto: Martin ŠIMKO – BUBO Ostrovy ďaleko od všetkého. foto: archív BUBO Od 21. Augusta 1959 je Havaj päťdesiatym štátom USA. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Zájdete na príjemnú večeru alebo sa prejdete rušným bulvárom a dáte si havajskú zmrzlinu Shaved Ice? Honolulu je hlavné a najväčšie mesto súostrovia. Prejdite sa príjemným centrom s rozsiahlymi parkami E ‘ai kaua! (Dobrú chuť) foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Oahu je aj domovom asi najznámejšej značky tropického ovocia, banánov a ananásov. Navštívite túto pô Nádherné čerstvé ananásy a čas na cestu vláčikom po plantážach Pineapple Express alebo na prechádzku Tematické suveníry. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Ako rastie avokádo?
foto: Nela PŘÍDÁLKOVÁ – BUBO Mesto Honolulu je orientované na turistov a preto sa tu nebudete ani chvíľu foto: archív BUBO Okrem krásnych azúrových pláži, vás Havaj očarí tropickou prírodou a lávovým pôvodom. foto: Monika Š Okrem krásnych azúrových pláži, vás Havaj očarí tropickou prírodou a lávovým pôvodom. foto: Monika Š Byodo-In chrám je nádhernou ukážkou japonskej kultúry, ktorú si sem priviezli prisťahovalci už v 19. Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Zlepšite si ubytovací štandard a zažite jeden z najlepších hotelov v Honolulu. 5-hviezdičkový rezort Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Výbornou voľbou je aj hotel TRUMP na Waikiki. BUBO tu spáva a poznáme izby aj apartmány. Hotel sa na Chutiť vám tu bude aj káva. Kona tvorí asi 95% z celého objemu kávy, pestovanej na Veľkom ostrove. f Prejdeme sa medzi avokádovými stromami a prezrieme si najstaršiu fungujúcu kávovú plantáž oblasti a Zrelé kávové čerešne. Spoznáme tajomstvo havajskej kávy. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Typické špeciality havajskej kuchyne pozostávajú z čerstvých darov mora a ovocia. foto: Monika ŠENIG Prenajatými autami sa pokúsime dostať až na najvyšší vrch našej Zeme. Od úpätia, ktoré je 5 km pod m Ako vysoko sme? foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Budeme sa na Havaji guľovať? foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Tu uvidíte jeden z najkrajších západov slnka vo svojom živote. Na samotnom vrchu Mauna Kea sú svetov Oceán a čierna láva.
foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Šťavnatá zeleň a prerastené paprade.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Havajská príroda je očarujúca. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Miesto, kde najčastejšie vidíme na brehu aj vo vode ohrozené karety obrovské. foto: Ľuboš FELLNER – Miesto, kde najčastejšie vidíme na brehu aj vo vode ohrozené karety obrovské. foto: Ľuboš FELLNER – Prechádzka sopečným tunelom.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Posvätné útočisko v Honaunau. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Zámerom tiki bolo predstavovať veľmi dôležité, rešpektované autority, a to hlavné bohov, ochrancov a foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Späť v Honolulu...
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Mestská radnica Honolulu. História Havaja je veľmi zaujímavá.
foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Ochutnáte najlepší udon na celom ostrove?
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Krevety u Bubba Gumpa. Mňam.
foto: archív BUBO Dáte sa na surfovanie?
foto: archív BUBO Surfuje celá rodina. Máme tu inštruktorov, ktorí Vás naučia stáť na doske za 2 hodiny. foto: Ľuboš F Pohodu tu cítiť na každom kroku.
foto: archív BUBO Na okraji Honolulu sa nachádza známe letisko Pearl Harbour, ktoré bolo cieľom útokov japonskej letky Navštívte pamätník USS Arizona, USS Missouri a ponorku USS Bowfin. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Miesta, ktoré poznáte z dokumentárnych filmov. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Japonské torpédo pilotované samovražedným kamikadze. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Pietne miesto, kde si povieme viac o celom začiatku druhej svetovej vojny. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – Makaha valley country club foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Ponorky a areál kde sa to všetko v roku 1944 udialo. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Posledné suveníry. foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO Dovidenia, Honolulu... 
foto: archív BUBO Dovidenia, Havaj! foto: Monika ŠENIGLOVÁ – BUBO
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1333851
Cena od: 4 800 €
Príplatky od: 642 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

25.09.2024 14 dní First Minute 4 800 € +642 € odlet: Viedeň letecká
07.11.2024 14 dní First Minute 4 995 € +642 € odlet: Viedeň letecká
12.02.2025 14 dní First Minute 4 850 € +642 € odlet: Viedeň letecká
22.02.2025 14 dní First Minute 4 850 € +642 € odlet: Viedeň letecká
04.03.2025 14 dní First Minute 4 850 € +642 € odlet: Viedeň letecká
14.03.2025 14 dní First Minute 4 850 € +642 € odlet: Viedeň letecká
26.03.2025 14 dní First Minute 4 850 € +642 € odlet: Viedeň letecká
06.04.2025 14 dní First Minute 4 850 € +642 € odlet: Viedeň letecká
16.04.2025 14 dní First Minute 4 850 € +642 € odlet: Viedeň letecká
30.04.2025 14 dní First Minute 4 850 € +642 € odlet: Viedeň letecká
15.05.2025 14 dní First Minute 4 850 € +642 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Havajské ostrovy v malej privátnej skupinke, príjemná plážová atmosféra Los Angeles, najkrajšou cestou USA až do San Francisca. 4000 m vysoké sopky, pláže z filmov a beatníci. Havajský Grand Canyon, najkrajší západ slnka z najvyššej hory, korytnačky, legendárny Pearl Harbour.

1. deň:
Odlet z Európy na cestu do Kalifornie, za najkrajšou americkou prírodou. Prílet do Mesta anjelov do LOS ANGELES. Kontrola na LAX a vstúpime do mesta, ktoré žije svoj americký sen. Už vo vzduchu je niečo pohodového. Mesto večného leta. Aklimatizácia na časový posun a začíname.

2. deň:
Mesto s originálnym názvom „El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo“ bolo založené na konci 17 storočia a v centre starej štvrte sa naraňajkujeme v mexickom štýle. Z Puebla sa prejdeme k slávnej radnici, ktorá si zahrala v niekoľkých známych filmoch a seriáloch, pozrieme si stavbu koncertnej haly Walta Disneyho a operu, ktorú riadi Placido Domingo. Na mesto sa pozrieme z nadhľadu z Griffitovho observatória. Okrem výhľadu na široké okolie a downtown LA je odtiaľto aj dobrý záber na známy nápis „Hollywood“. Samozrejme sa zastavíme aj na samotnom Hollywood bulvári. Známe miesto s hviezdami slávnych na chodníku, odtlačky rúk a nôh pred Graumanovým čínskym divadlom a množstvo postáv prezlečených za Michaela Jacksona, Jacka Sparrowa alebo Mickeyho Mousa. Po „hviezdnom“ obede sa prevezieme cez Beverly Hills až na jednu z najdrahších ulíc sveta – Rodeo Drive. Odfotíme sa pri známom nápise a prejdeme sa po Rodeo Drive. Uvidíme niektorú z hviezd? Z Beverly Hills to už nemáme ďaleko na Santa Monica Beach. Pláž je známa z Pobrežnej hliadky, nájdete tu zábavné mólo a jeden z koncov slávnej cesty Route 66. Neďaleko je promenáda s množstvom reštaurácii a obchodíkov. Tu si vychutnáme záver dňa a dáme si večeru podľa vlastného výberu. Bude to pizza, sushi, alebo steak?

3. deň:
Ranné lúče slnka nám zamávajú na cestu. Pokračujeme v Kalifornii. Scénická cesta pobrežím Tichého oceánu smerom na San Francisco. Na konci cesty nás najšarmantnejšie mesto Severnej Ameriky a legendárny Golden Gate Bridge. SAN FRANCSICO: pre niekoho najpreceňovanejšie mesto sveta, pre niekoho symbol dnešnej doby. Vyberte si. Každopádne, je načo sa tešiť, keďže San Francisco je jedným z miest, ktoré nám aspoň trochu pripomínajú Európu. Zamiešajte do toho Ameriku a hľa! Večerná prechádzka mestom.

4. deň:
Prejdeme sa k radnici, kde sa vydala Marylin Monroe za Joea DiMaggia, na Market street, Union square a do Chinatownu. Cestou sa budeme vyhýbať známym „električkám“, ktoré sú v skutočnosti pozemné lanovky a nahliadneme do ich múzea. Samozrejme sa budeme chcieť na tejto najväčšej atrakcii mesta aj previezť. Zídeme na mólo, kde sa nachádza aj známe mólo č.39. Na tomto móle je množstvo obchodov so suvenírmi, ponožkami, reštaurácii a hlavná atrakcia – uškatce. Tie sa tu vyvaľujú už desaťročia a sú na oči zvedavcov zvyknutí. Neďaleko sa nachádza najkľukatejšia ulica na svete, známa z množstva fotografii a filmov. Za mestom sa nachádza ikona mesta, Golden gate bridge. Prevezieme sa po ňom na druhú stranu, vyvezieme sa na vyhliadky a urobíme zaujímavé fotky, či už s typickou hmlou, alebo bez nej. San Francisco má úžasnú atmosféru a právom patrí medzi najkrajšie mestá USA.

5. deň:
Odlet zo San Francisca. Preletíte ponad Tichý oceán až na ostrovy uprostred Tichého oceánu. Prilietame na najväčší a najjužnejší ostrov havajského súostrovia Big Island. Na stále geotermálne aktívnom ostrove sa ocitnete uprostred skutočného Havaja. Aloha, vitajte! Víta nás príjemné letné počasie. Prilietame vo večerných hodinách, ubytujeme sa na hoteli.

6. deň:
Vyrážame za spoznávaním. Zastavíme sa v obchode, kúpime si lokálne šťavnaté ovocie na piknikový obed na cestu a smerujeme na juh ostrova. Začínajú sa objavovať lávové polia a krajina sa mení. Prichádzame do vulkanického národného parku. Volcano National Park je jediné miesto, ktoré je na Havaji pod patronátom UNESCO. Krátka prechádzka sulfurovými poliami, kde je všade cítiť prítomnosť aktívnej sopky pod nohami. Prechádzame krajinou plnou orchideí až prídeme k výhľadu na kráter sopky. Sopka Kilauea je nepretržite aktívna už od 1983 a v roku 2018 vystrašila celý svet. Pokračujeme ďalej, obydlí ubúda a my sa zastavujeme na pláži s čiernym pieskom, kde sa pri piknikových stoloch naobedujeme. Toto je tiež miesto, kde najčastejšie vidíme na brehu aj vo vode ohrozené karety obrovské. Navštívme jedno z najposvätnejších miest na ostrove - Pu’uhonua o honaunau. Priblížime si históriu Havaja na mieste, kde boli pochovávaní náčelníci a vysvetlíme si zákon Kapu. Jedna z najlepších a najexkluzívnejších káv na svete sa pestuje práve na vulkanickej pôde tohto ostrova. Prejdeme sa medzi avokádovými stromami, prezrieme si najstaršiu fungujúcu kávovú plantáž oblasti a zistíme, ako prebieha celý proces spracovania kávových zŕn. Zavŕšiť to môžete ochutnávkou miestnej kávy. 100% Kona káva je tiež výborný darček pre známych a rodinu. Na severovýchode ostrova sa budeme kochať krásnym scénickým výhľadom na mohutný oceán s kulisou typických havajských útesov. Presne tu budete cítiť čaro Havaja. Našou poslednou zastávkou pred príchodom na hotel bude vodopád Akaka. 135 metrov vysoký vodopád sa nachádza uprostred bujnej, šťavnato zelenej džungle, ktorou sa príjemne poprechádzame.

7. deň:
Dnes môžete v lokálnej reštaurácii ochutnať tradičné havajské POKÉ, alebo vyskúšať čerstvý úlovok dňa. Na dnešný deň je naplánovaný fakultatívny výlet na vrch svätej hory Mauna Kea, je potrebné, aby ste si tento fakultatívny výlet doobjednali v našich doplnkových službách. Od úpätia, ktoré je 5 km pod morskou hladinou až po jej vrchol je Mauna Kea (4205m) vyššia než Mt. Everest. Príroda sa mení, zelene ubúda a my sa z úrovne mora pokúsime dostať až na jej samotný vrch. Tu uvidíte jeden z najkrajších západov slnka vo svojom živote. Na vrchole stoja svetové observatóriá, nakoľko je ideálnym miestom na pozorovanie nočnej oblohy. Podarí sa nám zažiť guľovačku? Nezabudnite si pribaliť zimnú čiapku a rukavice. Tento fakultatívny výlet je potrebné objednať čo najskôr. Minimálny vek je 13 rokov. Overte si jeho dostupnosť u nás v kancelárii.

8. deň:
Dnes odlietame na najznámejší ostrov OAHU s hlavným mestom Honolulu. Po prílete nás čaká prehliadka Pearl Harbour. Japonské torpédo pilotované samovražedným kamikadze. Ponorka, areál kde sa to všetko v roku 1941 udialo a Battleship Missouri, na ktorej bol podpísaný koniec druhej svetovej vojny. Večer si vychutnáme havajský západ slnka, ktorý si môžete pozrieť buď z hotelového baru alebo zo svetoznámej pláže Waikiki beach, odkiaľ je podľa nás v CK najkrajší. Prichádzame do hotelov podľa preferencií. V prípade, že plánujete ostať relaxovať zvyšných 5 nocí v Honolulu, odporúčame Vám priplatiť si jeden z luxusných hotelov, ktoré nájdete podrobne popísané v doplnkových službách. Na 10. a 11. deň máte na výber dva celodenné fakultatívne výlety na ostrov Kauai a na ostrov Maui, ktoré nájdete taktiež v našich doplnkových službách.

9. deň:
Ráno začíname prehliadkou celého ostrova Oahu. Hovorí vám niečo slovné spojenie Diamond Head? Ak nie, tak po dnešnom dni si ho budete pamätať už navždy. Nenáročná túra nás dovedie až na vrch vyhasnutého kráteru Diamond Head, odkiaľ si vychutnáme krásny výhľad na celé hlavné mesto Havaja. Okrem nádherných azúrových pláži vás Havaj očarí tropickou prírodou a lávovým pôvodom. Samotný Diamond Head dotvára typickú kulisu mesta, ktorú poznáte z každej fotografie Honolulu. Pokračujeme okružnou jazdou na najjužnejší bod ostrova a zastavujeme sa na tých najkrajších miestach po ceste. Obedujeme lokálne, tam, kde aj domáci. Havajskú pohodu pocítite odvšadiaľ. Po obede nás čaká návšteva chrámu Byodo-in Temple, spätého s japonskou migráciou na havajské ostrovy. Prejdeme sa krásnou botanickou záhradou Ho’omaluhia obklopenou majestátnymi horami. Individuálny program na večer v srdci Waikiki. Vyskúšate nočné kúpanie, zájdete si na príjemnú večeru, alebo sa prejdete rušným bulvárom a dáte si havajskú zmrzlinu Shaved Ice?

10. deň:
Dnešný deň máte možnosť fakultatívneho výletu na ostrov Kauai, ktorý nájdete v našich doplnkových službách. Práve na ostrove Kauai zažijete jeden z najkrajších dní na celom Havaji. Po krátkom 35 minútovom rannom lete z ostrova Oahu na Kauai nás čaká presun autom na dych berúce vyhliadky do "havajského Grand Canyonu". Kaňon Waimea, tiež známy ako Veľký kaňon Pacifiku, je dlhý približne 16 km a až 900 m hlboký. Waimea je havajský výraz pre „červenkastú vodu“, odkazujúci na eróziu červenej pôdy v kaňone. Zo severnej strany sa nám naskytnú výhľady na málo známe údolie Napali. Aj tu budete zaskočení výhľadmi, ktoré sa nám naskytnú. Obrovské nebotyčné hory so špicatými morskými útesmi, prerušovanými úzkymi údoliami, potokmi a kaskádovými vodopádmi. To najkrajšie však máme ešte pred sebou. Zhruba 50 minútový let helikoptérou ponad prírodný unikát Napali. Garantujeme vám, že vaše oči nevideli nič krajšie. Aj preto sa na ostrove Kauai natáčali už desiatky filmov ako napr. Avatar, Jurský park, Piráti z Karibiku, Rýchlo a zbesilo a mnoho iných, známych tými najkrajšími prírodnými scenériami. Z vrtuľníka sa okrem pobrežia Napali a kaňonu Waimea budete kochať výhľadom na vodopád Manawaiopuna Falls, ku ktorému je takmer nemožné dostať sa peši. Večerný prílet naspäť na ostrov Oahu. (CK slovenský sprievodca s vami pokračuje na ostrov Kauai pri minimálnom počte 3 klientov).
V prípade, že ostanete oddychovať na Honolulu, máte okrem relaxu možnosť vyskúšať napríklad kurz surfovania. Nevynechajte návštevu najväčšieho nákupného centra pod otvoreným nebom, je len na skok od vášho hotela. Dobrá správa, jedna z najnižších spotrebných daní v USA je práve na Havaji. Čerstvé krevety, čapované pivo, sushi alebo rezance udon, aj takto viete relaxovať na ostrove Oahu.

11. deň:
Doprajte si na Havaji po aktívnom programe aj krátky oddych na najznámejšej pláži Waikiki Beach. Počuli ste už o lávovej masáži? Na Oahu sa viete na jednu takú objednať. Teraz je na to vhodný čas. Aloha!

12. deň:
Ďalším jednodňovým fakultatívnym výletom, ktorý viete absolvovať v tento deň (nájdete ho v doplnkových službách) je celodenný výlet na ostrov Maui. Kto oň nemá záujem, ostáva opäť relaxovať na ostrove Oahu v meste Honolulu.
Ak chcete objavovať ďalej, skoro ráno odlietate na ďalší ostrov MAUI. Z letiska vyrážate na cestu nazývanú Road to Hana. Cesta dažďovým pralesom s viac ako 600 zákrutami a 42 mostami je celodenné dobrodružstvo, pri ktorom platí, že cesta je cieľ. Zastavujete pri tých najkrajších miestach, ktoré cesta ponúka. Nezabudnite si plavky, keďže môžete vyskúšať kúpanie v jazierkach pod vodopádmi. Z jednej strany prales, z druhej oceán. Cestou si pochutíte na čerstvej kokosovej vode alebo na práve dopečenom havajskom banánovom chlebíku.
Dúhové eukalypty lemujúce cestu zažijete len na málo miestach. Trasu zakončíme prechádzkou k Seven sacred pools, kde ucítite silu havajskej prírody. Nad našimi hlavami sa týči zelená sopka Haleakala, ktorá je najväčšou spiacou sopkou sveta. Čaká nás cesta naspäť na letisko a prelet naspäť na Oahu. (CK slovenský sprievodca s vami pokračuje na ostrov Maui pri minimálnom počte 3 klientov).
V prípade, že nemáte záujem o fakultatívny výlet na ostrov Maui, ostanete oddychovať aj tento deň na pláži s kokteilom v ruke a kvietkom za uchom na ostrove Oahu. Pre vyšší komfort Vám odporúčame príplatkový luxusný hotelový komplex v Honolulu.

13. deň:
Čas na dokončenie havajských nákupov na luxusnej obchodnej ulici Kalakaua Avenue. Odlet domov. 

14. deň:
Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.

Kontakty

tel:  +421 43 4300 827
+421 43 4131 883 
mobil: +421 915 841 727
+421 915 841 995
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,26 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,99 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »