Vietnam - Laos - Kambodža

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1351528
Cena od: 3 009 €
Príplatky od: 569 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Kombinované pobyty

Výber termínu

10.03.2025 14 dní First Minute 3 009 € +569 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Let do Hanoja s prestupom.

2: PRÍLET DO HANOJA
Prílet do Hanoja, transfer do hotela, chvíľa voľna na odpočinok. Jazda na rikšiach po meste. Prehliadka jazera Hoan Kiem a chrámu Ngoc Son. Návrat do hotala, nocľah.

3: LOĎOU DRAČOU ZÁTOKOU
Raňajky. Odchod do Ha Long, po príchode ubytovanie na lodi, plavba medzi tisíckami ostrovčekov v slávnej Dračej zátoke s kúzelnými krasovými scenériami a jaskyňami. Toto miesto je právom na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Obed na palube lode. Počas plavby ukážka prípravy tradičného vietnamského jedla. Večera a nocľah na lodi uprostred Dračej zátoky.

4: NÁVRAT DO HANOJA
Možnosť ranného cviečenia Tajči na palube lode, neskoré raňajky formou bufetu. Dokončenie plavby Dračou zátokou. Popoludní vylodenie a cesta späť do Hanoja. Zastávka vo väzení amerických pilotov Hoa Lo, kde strávil 2 roky John McCain. Nocľah v Hanoji.

5: PRELET DO LAOSU
Raňajky. Celodenná prehliadka Hanoja s návštevou Pagody jediného stĺpu a areálu Ho Či Minovho mauzólea, najstaršieho budhistického paláca Tran Quoc na ostrovčeku najväčšieho Západného jazera v Hanoji a Chrámu literatúry, ktorý sa stal prvou vietnamskou univerzitou. Obed v cene. Odlet do Luang Prabang, hlavného mesta Laosu. Transfer do hotela, nocľah v Luang Prabang.

6: JASKYNNÝ CHRÁM PAK OU
Raňajky. Prehliadka Kráľovského paláca v Luang Prabang, sídla kráľa počas francúzskej koloniálnej éry, s prvkami laoskej i francúzskej kultúry. Obed v cene, transfer do prístavu, 2-hodinová plavba proti prúdu rieky Mekong k jaskynnému vápencovému komplexu Pak Ou, týčiacemu sa priamo nad riekou, v ktorom uvidíte tisícky sošiek Budhu všetkých veľkostí. Pokiaľ čas dovolí, na spiatočnej ceste zastávka v dedinke známej výrobou ryžového vína. Výstup na posvätnú horu Phu Si (328 schodov) na pozorovanie západu slnka. Návrat do hotela, nocľah v Luang Prabang.

7: VODOPÁDY KUAN SI, PRELET KAMBODŽA
Pred raňajkami možnosť zúčastniť sa tradičného obdarovávania mníchov v uliciach po východe slnka, ktoré prebieha už od 14. storočia. Raňajky v hoteli. Návšteva chrámu Wat Visoun a Wat Aham. Cesta krásnou krajinou medzi ryžovými poliami so zastávkou v typickej laoskej dedinke. Obed v cene zájazdu. Návšteva trojúrovňových vodopádov Kuang Si, ktoré ústia do mohutného 50 m vysokého hlavného vodopádu. Možnosť kúpania v plytkých prírodných bazénikoch s tyrkysovou vodou. Prelet do Siem Reap, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

8: STRATENÉ MESTO ANGKOR WAT
Raňajky. Návšteva bývalého hlavného mesta khmérskej ríše Angkor Wat, zapísaného do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Vstup južnou bránou - uvidíte chrám Bayon, Terasu slonov a chrám Ta Prohm, uväznený v zajatí džungle. Obed v cene. Prehliadka chrámu Angkor Wat Temple, jednej z najväčších náboženských pamiatok na svete. Navečer pozorovanie západu slnka pri chráme Pre Rup temple. Návrat do hotela, nocľah Siem Reap.

9: TAJOMNÝ CHRÁM ZABUDNUTÝ V DŽUNGLI
Raňajky, transfer mimo hlavné turistické miesta na prehliadku jedinečného miesta ukrytého v džungli - impozantného chrámu Beng Mealea (Lotosový rybník). Tento dodnes nepreskúmaný polorozpadnutý chrám, prerastený vegetáciou a koreňmi stromov, turistami menej navštevovaný, vydáva výnimočnú energiu. Obed v cene. Plavba loďkou po jazere Tonlé Sap, najväčšieho jazera v JV Ázii, ktorý je pozostatkom morského zálivu. Návšteva plávajúcej rybárskej dediny. Návrat do hotela, nocľah v Siem Reap.

10: OCHUTNÁVKA VYSMÁŽANÝCH PAVÚKOV
Odchod do Phnom Penh so zastávkou na obed (v cene). Po ceste prehliadka predangkorského chrámového komplexu Sambor Prei Kuk, pochdádzajúceho z doby pred 9. storočím n. l. Návšteva starobylého mostu Kampo Kdey a mestečka Skoun s možnosťou ochutnávky tunajšej špeciality - vysmážaných pavúkov. Pokračovanie do Phnom Penh, ubytovanie, nocľah.

11: PHNOM PENH, CEZ VIETNAMSKÚ HRANICU
Raňajky. Prehliadka mesta Phnom Penh - návšteva Kráľovského paláca - sídla kráľa, Striebornej Pagody, resp. chrámu Smaragdového Budhu a najstaršieho chrámu mesta Wat Phnom na najvyššom bode. Obed v cene zájazdu. Odchod cez vietnamskú hranicu do Ho Chi Minh City (Saigon), ubytovanie v hoteli, nocľah v Phnom Penh.

12: DELTA MEKONGU
Raňajky, transfer do My Tho, vstupnej brány Mekongu. Plavba loďkou po jednom z ramien rieky Mekong. Uvidíte typický život miestnych obyvateľov, navštívite výrobňu ryžového papiera a zoznámite sa s miestnym tropickým ovocím. Obed v reštaurácii v cene. Návrat späť k autobusu a transfer do hotela, po ceste návšteva budhistickej pagody Vinh Trang, nocľah v Ho Chi Minh City.

13: HO CHI MINH CITY
Raňajky. Prehliadka Ho Chi Minh City - návšteva paláca Zjednotenia, historickej budovy pošty, katedrály Notre Dame a chrámu Jadeitového cisára. Obed v cene. Posledné možné nákupy v bazári Ben Thanh, chvíľa voľna v hoteli pred finálnym odchodom na letisko, odlet s prestupmi späť do Prahy (Viedne).

14: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Hanoj, Saigon - Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
leteckú dopravu Hanoj - Luang Prabang, Luang Prabang - Siem Reap
11 x nocľah v hoteloch 3* s raňajkami
stravovanie podľa itinerára
program, transfery klimatizovanými minibusmi a vstupy podľa itinerára
služby sprievodcu CK (min. 12 osôb) a miestneho sprievodcu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 449,- EUR
dvojvstupové vízum do Vietnamu (o vízum možné požiadať prostredníctvom CK za poplatok 120,- EUR)
vízum do Laosu 31,- USD (vybavuje sa na mieste, 1 fotografia so sebou)
vízum do Kambodže 30,- USD (vybavuje sa na mieste, 1 fotografia so sebou)
fakultatívne výlety
prepitné 45,- USD/osoba
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Kontakty

tel:  +421 43 4300 827
+421 43 4131 883 
mobil: +421 915 841 727
+421 915 841 995
e-mail:  avanti@enelux.sk
skype:  avantitours 
ckavantitours

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,26 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,99 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »